ЛАН » Головні події дня » ТІС співпрацює з митним постом, що знаходиться у Визирці (фото)

ТІС співпрацює з митним постом, що знаходиться у Визирці (фото)

ТІС співпрацює з митним постом, що знаходиться у Визирці (фото)

  Мало хто знає про те, що у Визирці працює відділ митного оформлення. Він знаходиться на території компанії «DP World TIS — Pivdennyi». У 2012 році в митному посту «Південний» Одеської митниці, на території підприємства ТІС-Контейнерний термінал було відкрито структурний підрозділ — відділ митного оформлення № 1. Зараз це пункт митного контролю на державному кордоні «Визирка» для морського вантажного сполучення. Відкриття відділу було пов’язано з тим, що з листопада 2011 року ТІС-КТ стало обслуговувати щотижневий океанський сервіс ECUMED компанії Maersk Line.

Олександр Телелим, начальник митного посту «Південний» Одеської митниці.

Олександр Телелим, начальник митного посту «Південний» Одеської митниці

Всі підприємства транспортного вузла ТІС, особливо ТІС-КТ, мають високу динаміку розвитку. З моменту початку моєї роботи тут на митному посту, куди я прийшов у 2014 році інспектором, те що я бачив тоді й те, що ми спостерігаємо сьогодні, різниця велика.

  За вісім років роботи вантажообіг на підприємстві ТІС-Контейнерний термінал збільшився в рази, що безумовно додало роботи митній службі, розповідає начальник митного посту «Південний».

Олександр Телелим, начальник митного посту «Південний» Одеської митниці

Це все лягло на плечі, в тому числі й інспекторського складу митного поста. Тому що зі збільшенням вантажообігу, збільшенням обороту контейнерів, збільшується і кількість митних формальностей, які виробляються тут.

  Сьогодні відділ митного оформлення № 1 успішно справляється з усіма поставленими завданнями, завдяки тому, що був збільшений інспекторський склад, а також оптимізовані робочі процеси. У їхньому числі впровадження нового програмного продукту — «Електронної системи порту». Програмний продукт надало підприємство ТІС-КТ. За словами начальника митного поста, він містить практично повний контроль і облік контейнерів і вантажів в контейнерах, які вже знаходяться на терміналі або тільки приходять.

  Митний інспектор Анатолій Себов працював тут до впровадження «Електронної системи порту», ​​тому знає, в чому полягає головна перевага цього програмного продукту.

Анатолій Себов, митний інспектор.

Анатолій Себов, митний інспектор

Завдяки цій програмі скорочується час, адже наша головна функція контролювати, тому завдяки цим нововведенням швидше і якісніше відбувається контроль митний.

  Модернізація виробничих процесів дозволила співробітникам відділу митного оформлення № 1 у 2020 році досягти певних результатів. Олександр Телелим розповідає, що даний підрозділ щомісяця адмініструє понад 500 млн грн податків. А інспектори знають, вміють і щодня виконують практично всі формальності й процедури, що стосуються морського пункту пропуску.

  А знати треба дійсно багато. Наприклад, у 2020 році митному посту «Південний» потрібно було забезпечити всі процедури пропуску унікального великогабаритного устаткування для вітрогенераторів.

  Головний митний інспектор Тамара Сейкіна вважає свою роботу цікавою та пізнавальною, попри виробничі труднощі. Її робоча зміна триває 12 годин, працювати доводиться не тільки за комп’ютером, але і на рампі, де відбувається огляд вантажу.

Тамара Сейкіна, головний митний інспектор.

Тамара Сейкіна, головний митний інспектор

Для професії митника необхідно мати економічну, юридичну освіту. Я закінчила Одеську юридичну академію, взяла участь у конкурсі й мене взяли на митницю. Робота дуже цікава.

  Через відділ митного оформлення № 1 проходять найрізноманітніші вантажі, серед яких також харчові продукти, фрукти. Працюючи на рампі митний інспектор Євген Єпіфанов ретельно перевіряє пломби та оглядає вантаж, тут же береться проба товару на санітарний контроль.

Євген Єпіфанов, митний інспектор.

Євген Єпіфанов, митний інспектор

Тут йде огляд контейнерів з питань виявлення можливих порушень митного законодавства України або контрабанди.

  Продовольча група товарів вимагає особливої ​​пильності. У великих обсягах на контейнерний термінал ТІС завозяться фрукти з країн Латинської Америки. За словами Олександра Телелима, ця проста в питаннях оформлення група товарів доставляє багато клопоту з контролю і в боротьбі з контрабандою наркотиків з країн Латинської Америки.

  2020 став рекордним за кількістю епізодів і обсягами виявлених наркотичних речовин.

Олександр Телелим, начальник митного посту «Південний» Одеської митниці

Було 8 випадків виявлення та затримання партій наркотиків — кокаїну, від 20 до 120 кг. Так само була проведена серйозна операція, спільно зі спеціалізованим підрозділом по боротьбі з контрабандою наркотиків і зброї Одеської митниці, Службою безпеки України, щодо припинення контрабанди амфетамінової групи наркотиків — каптагона, близько 750 кг. Наркотики були виявлені та затримані, а канал даної контрабанди повністю перекритий — це значний результат.

  Виявляти контрабандні вантажі, в тому числі й наркотичних речовин, допомагає сканування контейнерів. Таке сучасне обладнання Одеська митниця отримала від іноземних колег в рамках міжнародного співробітництва по боротьбі з контрабандою наркотиків. Важливим є те, що і саме підприємство, раніше ТІС-КТ, а сьогодні «DP World TIS — Pivdennyi», всіляко сприяє тому, щоб митна служба мала тут гідні умови для своєї успішної роботи. Начальник митного посту розповідає, що без сприяння співробітників і керівництва терміналу митники не зможуть успішно проводити дані операції.  

  У 2018 році на «ТІС-КТ» була впроваджена система «Єдиного вікна». Тепер клієнтам при розмитненні вантажів, можна пройти в одній будівлі: прикордонний і митний пункти пропуску, екоінспекції, фітосанітарний, ветеринарний контроль і групу обліку «ТІС-КТ», розповідає фахівець компанії ТОВ «Лукра».

Олег, фахівець ТОВ «Лукра».

Олег, фахівець ТОВ «Лукра»

Колектив у них дружний, приємний, який працює в важких умовах. Ми звертаємося до них дуже часто, є розуміння і лояльність, ми це відзначаємо, бачимо, приємно працювати.

  26 січня у всьому світі відзначили День митної служби. Важливо, щоб Міжнародний день митника був не тільки в день прояви солідарності митних служб всього світу, але приводом для залучення уваги громадськості до того, наскільки важливою є робота митниці для економічного і соціального розвитку країни.

  Нагадаємо, на підприємствах транспортного вузла ТІС щиро привітали своїх колег і всіх причетних до митної справи з професійним святом. 

Авторка: Катерина Гончар.

Друк
У Красносільській ОТГ пройшов святковий захід «Щедрий вечір» (фото)16:30
18 січ
У смт Чорноморське зустріли військовослужбовців 38-го зенітного ракетного полку ім. Тютюнника (відео)15:30
18 січ
КП «Визирське джерело» швидко відновило водопостачання в селі Міщанка Визирської ОТГ після аварії (фото)15:00
18 січ
На Водохреще у селі Визирка Одеського району пройдуть традиційні купання (відео)14:31
18 січ
Охорона РЛП «Тилігульський» врятувала лебедя з крижаного полону13:30
18 січ
Фахівці Лиманської районної філії ООЦЗ допомагають із працевлаштуванням 12:00
18 січ
У новорічну ніч до села Красносілка Одеського району завітала Хресна хода10:30
18 січ
На ТІСі опрацювали балкер Volos з 75,5 тис. тонн вугілля за 58 годин09:00
18 січ
Оксана Помінчук: про те, як у Визирській ОТГ проходили святкові заходи у 2021 році16:30
17 січ
У Визирській ОТГ усі охочі можуть зробити бустерну вакцинацію від COVID-19 (відео)16:00
17 січ
Яким видався 2021 рік для сіл Першотравневого старостинського округу Визирської ОТГ (відео)15:30
17 січ
У селі Визирка Одеського району на Водохреще пройдуть хрещенські купання (фото)15:00
17 січ
Іван Шелепов: «У мене риса така — я люблю розпитувати та, якщо потрібно, допомагати людям» (відео)14:34
17 січ
В Україні уряд вводить держрегулювання цін на гречку, борошно, цукор та молоко13:30
17 січ
Спогади минулих літ. Слідами ненадрукованих листів12:00
17 січ
У Корсунському НВК Красносільської ОТГ учні змайстрували сніговиків з ниток та клею (фотофакт)10:30
17 січ
У Першотравневому ліцеї Визирської ОТГ пройшов захід до свята Маланки09:00
17 січ
Визирська ОТГ: пройшов черговий етап конкурсу на найкраще прикрашену садибу (відео)15:40
15 січ
У Визирській ОТГ оглянули новорічно прикрашені садиби (фото)14:31
15 січ
В Олександрівці Фонтанської ОТГ було закрито вигрібну яму кам’яними плитами (фото)13:30
15 січ
У РЛП «Тилігульський» долучилися до екочеленджу з нагоди Всесвітнього дня водно-болотних угідь (фото)12:00
15 січ
Микола Томашевський: і воїн, і керівник сільськогосподарського виробництва 10:30
15 січ
У селі Першотравневе Визирської ОТГ в мінімаркеті «ТІС» проходить виставка «Зимова казка» (фото)16:30
14 січ
Світовий банк погіршив прогноз зростання української та світової економіки у 2022 році15:00
14 січ
Оксана Помінчук: «Ми завжди разом, ми всі працюємо разом» (відео)14:38
14 січ
TOP