Христос Воскрес! Такими привітаннями, від святого неділі до Трійці, люди зустрічають одне одного. Найголовніше свято в християнському світі — Великдень.
Ймовірно, на землі немає людини, яка б не чула про смерть і воскресіння Ісуса Христа. Але в той же час, коли самі факти Його смерті і воскресіння так широко відомі, їх духовна суть, їхній внутрішній зміст є таємницею Божої мудрості, правосуддя і Його нескінченної любові. Свято Пасхи — це подія, яка змінила історію всього людства.
Протоієрей Степан (Карлов), настоятель Свято-Миколаївського храму с. Першотравневе
Після гріхопадіння людина між Богом і собою створила стіну нерозуміння. Вона з цього моменту має свою думку на істину. Після гріхопадіння людина, наситившись гріхом, втратила можливість увійти до Царства Небесного. І Господь прийшов у людський рід, став таким, як людина, був розп’ятий, увійшов у пекло і забрав звідти всіх до Царства Небесного. Як говорить Іоанн Златоуст, «пекло спорожніло», люди перейшли у Рай. З тих пір кожна людина, яка укладає в хрещенні договір з Богом, через причастя Тіла і Крові Господньої — входить не просто в Царство Небесне, ми не просто приходимо в Рай, ми стаємо єдиним цілим разом з Богом.
Євангеліє розповідає, що після розп’яття, тіло Спасителя було поховано у кам’яній печері, яку заклали великим камінням. І ось на третій день після смерті Ісуса, коли жінки прийшли до могили Господа, вони побачили юнака у білому одязі, якій і сповістив їм, що Христос Воскрес. Тоді жінки-мироносиці побігли до його учнів і розповіли їм цю благу звістку. І ось до сьогодні на свято Великодня лунають радісні слова — Христос Воскрес!
Протоієрей Степан (Карлов), настоятель Свято-Миколаївського храму с. Першотравневе
Великдень — це день, коли Господь дійсно приходить до людей і наповнює собою все і вся. Сили пекла розбігаються, тому що вони не можуть винести Господньої ласки, яка відбулася в цей день. Усе людське життя — це повторення Пасхи. Нехай кожен з нас відчує це воскресіння, відчує цю любов, цю святість, цю силу і наповниться нею, і наповнить своїх близьких своєю любов’ю.
За традицією, після Великого посту, на свято Великодня люди несуть на освячення в храми пасочки та крашанки. Зараз у зв’язку з карантинними обмеженнями, цю традицію проводять по різному. Десь священики їздять по вулицях і освячують їх біля хат, десь зазначають місця де буде проводитись освячення.
Відсвячування пасок у селі Першотравневе буде розділено на частини:
Час може змінюватися, тому рекомендується приходити заздалегідь.
Нагадаємо, представники Першотравневого ліцею Визирської ОТГ долучились до благодійної акції «Великодній подарунок для кожної дитини», а вихованці ЗДО «Сонечко» відсвяткували Великдень.