Будь-яка справа, навіть, на перший погляд, дуже складна, здебільшого можлива для здійснення, особливо, якщо до процесу долучаються небайдужі люди. Питання порятунку історичної будівлі садиби художника Миколи Кузнєцова у селі Степанівка Першотравневого старостинського округу стає все більш реальною. Окрім любителів відвідати історичні локації, підприємців туристичної галузі, а також керівництва Визирської громади, яке бажає відродити цей об’єкт, певні кроки на цьому шляху вже роблять волонтери та меценати, розповідає Визирський сільський голова Валерій Стоілакі.
Валерій Стоілакі, Визирський сільський голова
Завдяки всім тим ініціативам, а я хочу завдячити Олексію Чебручану, що він цим питанням зайнявся, ми зробили цю в’їзну арку. Ми на цьому не зупинятимемося, будемо цю садибу продовжувати відроджувати: огорожу, фасад будівлі аби привести все до ладу, щоб люди могли приїжджати сюди.
Ще раз зазначимо, що садиба художника Миколи Дмитровича Кузнецова є справжнім історичним скарбом для Визирської громади. У минулому цей будинок відвідували великі музиканти, художники та науковці, вони гостювали у господаря маєтку. Підтвердженням тому є чисельні документальні свідоцтва, як і самі картини художника Миколи Дмитровича.
Волонтер з відродження садиби Кузнєцова, як він сам себе називає, Олександр Чебручан, згадує про те, як вперше побачив цей історичний об’єкт.
Олександр Чебручан, волонтер з відродження садиби М. Кузнєцова
Вперше я відвідав садибу п'ять років тому з дітьми, коли шукав цікаве місце для відпочинку. Десь почув про це місце. З великою зацікавленістю дізнався, що окрім відпочинку там можна отримати багато історичного матеріалу. З того часу я душею та тілом прикипів до нього. Щороку ми там двічі на рік з родиною відпочивали. Коли я побачив там людей, які створили музей, для мене це був вчинок, який заслуговує на повагу.
Тоді ж Олександр Чебручан вирішив долучитися до цього проєкту, адже він вважає кожен камінець, кожен квадратний метр садиби в Степанівці скарбом особливого історико-культурного та екологічного значення.
Олександр Чебручан, волонтер по відродженню садиби М. Кузнєцова
Коли у громаді виникло питання і можливість привернути увагу громадськості до цього об’єкту, то звичайно я став це робити, дякую Олегу Кутателадзе, Віталію Кутателадзе і Валерію Стоілакі, що вони відгукнулися.
Олександр Чебручан розповів, як за старовинними малюнками та фотографіями було відновлено в попередньому вигляді в’їзну арку, частину огорожі садиби, відремонтовано кілька приміщень музейного комплексу. Зараз тут продовжується низка інших робіт. Цей проєкт об’єднав багатьох людей, каже Олександр Чебручан та завдячує за активну співпрацю старості Першотравневого старостинського округу Василю Хміленко.
Василь Хміленко, староста Першотравневого старостинського округу
Ми намагаємось допомогти їм у наведенні ладу на території. Я дуже поважаю цю людину — Олександра Чебручана, який докладає чимало зусиль для того, аби зробити садибу Кузнєцова не лише історичним місцем, але й таким, куди можна було б привозити туристів зі всієї України, аби гідно показати їм, що тут в нас жила така велика людина.
Депутат Одеської обласної ради Олег Кутателадзе бачить великі перспективи у відновленні такого цінного історичного об'єкта, як садиба Миколи Кузнєцова, причому, не лише в історичному, а й в туристичному сенсі та цілком підтримує таку ініціативу.
Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради
Директор підприємства ТІС-Руда Олександр Чебручан, член виконкому, живе у Визирці, він зайнявся цим, як волонтер. Тепер я бачу, що і сільська рада приєдналася до цього процесу. Це правильно.
Олег Кутателадзе вважає, що у майбутньому, коли вдасться привести до ладу садибу славетного художника, слід обов’язково включити її до майбутньої мережі туристичних маршрутів, що пройдуть через низку цікавих локацій, які розташовані на цих землях, серед них і замок Курісів, і Тилігульський лиман, і античні розкопки у Кошарах і багато іншого.
Автор: Сергій Бяков.