Архів
Травень 2022 (57)
Квітень 2022 (141)
Березень 2022 (192)
Лютий 2022 (127)
Січень 2022 (167)
Грудень 2021 (250)
ЛАН » Головні події дня » Свято-Миколаївський храм в селі Першотравневе Визирської ОТГ відзначив 25-річчя (фото)

Свято-Миколаївський храм в селі Першотравневе Визирської ОТГ відзначив 25-річчя (фото)

Свято-Миколаївський храм в селі Першотравневе Визирської ОТГ відзначив 25-річчя (фото)

  Прихід православної церкви в селі Першотравневе було офіційно зареєстровано ще у 1993 році. Нечасті служби священниками з сусідніх населених пунктів, які в міру сил окормляли місцеву парафію, тут проходили у приміщенні колишнього сільського магазину. Постійні богослужіння в Першотравневій церкві почалися з появою молодого настоятеля отця Степана у 1996 році. Владика Агафангел, правлячий архієрей, благословив його на служіння парафії цього села. Відтоді прихід Свято-Миколаївського храму став вважатися повноцінним, з цього почався його життєвий літопис.

  Молодого священника члени громади зустріли без особливого ентузіазму та навіть дорікнули, що священник це той, хто храм побудував, згадує настоятель Свято-Миколаївського храму у Першотравневому протоієрей Степан.

протоієрей Степан, настоятель Свято-Миколаївського храму у Першотравневому.

протоієрей Степан, настоятель Свято-Миколаївського храму у Першотравневому

Так вийшло, що зустрічали мене не квітами точно. Казали, ти не той священник, тому, що ти не будуєш нам церкву, ми тебе не хочемо. Я поїхав до отця Іони й сказав йому, от така в мене ситуація. Він дав мені 100 гривень і сказав, ти побудуєш храм.

Іона, одеський старець схиархімандрит.

  Одеський старець схиархімандрит Іона був відомий своїми діяннями при Одеському Свято-Успенському монастирі. До нього приходили за порадою багаті та бідні, впливові люди та прості, тому що вірили, устами прозорливого старця з ними говорив сам Господь.

  Окрилений пророцтвом отця Іони, протоієрей Степан став повертатися додому. Проїжджаючи на трамваї по Вузівському мікрорайону Одеси, він побачив гарний офіс «Тойота центру», на першій же зупинці настоятель Першотравневого приходу покинув трамвай і сміливо вирушив до цієї будівлі. Там він познайомився з Борисом Езрі, засновником на той час невеликої крюїнговою компанії «Марлоу Навігейшн Україна», який пожертвував на будівництво храму у Першотравневому 300 грн, як сталося потім — перші 300 грн.

протоієрей Степан, настоятель Свято-Миколаївського храму у Першотравневому

Ми з ним поспілкувалися, це було маленьке підприємство, для них 300 грн тоді були відчутні гроші, і я йому сказав, що ми з вами побудуємо храм. Він засміявся, та відповів, будуть гроші — побудуємо. Так вони нам стали допомагати. Вони побудували й упорядкували цю споруду і всю прилеглу територію. Керівництво «Марлоу Навігейшн Україна» завжди підкреслювало, що храм цей побудовано на гроші моряків, які заробляли їх в морі. Були серед них і ті, хто постраждав та навіть ті, хто свого часу загинув під час аварії судна. В нас на території поставлений хрест в пам’ять про тридцять загиблих під час аварії судна моряків.

Борис Езрі, засновник крюїнгової компанії «Марлоу Навігейшн Україна».

  Протоієрей Степан згадує, коли Борис Езрі ще перед початком будівництва вперше приїхав до Першотравневого зі своєю дружиною, то був дуже здивований, що допомагає будувати храм названий на честь Святителя Миколи Чудотворця, покровителя моряків.

  Закладка будівлі Свято-Миколаївського храму у Першотравневому відбулася у 1999 році, а офіційне освячення вже побудованої споруди відбулось у 2012 році. Тринадцять довгих років пролетіли як один день, зізнається отець Степан, тому що весь цей час було присвячено головній справі для подальшого існування парафії. Допомагали на будівництві храму і місцеві жителі, парафіяни. Хто копійкою, хто своєю працею, згадує жителька Першотравневого Валентина Балагура.

Валентина Балагура, парафіянка Свято-Миколаївського храму у Першотравневому.

Валентина Балагура, парафіянка Свято-Миколаївського храму у Першотравневому

Без молитви нічого не будували, спочатку молитва, а потім починається робота. Довелося все перебудовувати, зносити старі стіни, зводити нові, з фундаменту. Батюшка поклав багато сил та здоров’я на будівництві храму. Йому багато допомагали всі дорослі та навіть діти приходили. Всі розуміли, що треба робити все з початку. Довго звичайно будували, але зробили.

  Любов Биченко є парафіянкою Свято-Миколаївського храму у Першотравневому вже понад 20 років. Сьогодні вона бере участь в читанні Псалтиря, богослужбової книги, яка дає можливість живого молитовного спілкування з Богом. Під час читання Псалтиря заведено просити за здоров’я живих православних християн та заступатися за покійних. Любов Биченко щаслива, що в неї є можливість читати Псалтир під зводами рідного храму.

Любов Биченко, парафіянка Свято-Миколаївського храму у Першотравневому.

Любов Биченко, парафіянка Свято-Миколаївського храму у Першотравневому

В душі дуже світло від цього, легко. Прийдеш до церкви, і прямо така тебе охоплює радість. Навіть якщо себе погано відчуваєш, прийдеш сюди й все як рукою знімає. Сьогодні вранці я читаю, в обід ще прийдуть. Буває в день по три людини, одна за одною приходять читати Псалтир.

  Молитовному зосередженню парафіян допомагає внутрішнє оздоблення Свято-Миколаївського храму, його настінний розпис. Біблійні сюжети були промальовані одеським художником Сергієм Бурдою, з яким в процесі роботи іноді доводилося починати духовні суперечки, визнає настоятель Степан.

протоієрей Степан, настоятель Свято-Миколаївського храму у Першотравневому

Одна людина, вона бачить однобічно, а дві вже різнобічно. Ідеї ми узгоджували й вирішували разом. Він вирішував в плані сюжету, я вирішував в плані духовного налаштування храму, канонів та загальної композиції.

  Справжнім духовним подвигом усього приходу можна назвати той факт, що в процесі будівництва, богослужіння в храмі не припинялися. Два роки вони проводилися у військовому наметі, згадує отець Степан.

протоієрей Степан, настоятель Свято-Миколаївського храму у Першотравневому

І ми служили там, де зараз стоять Хрести, там був вівтар у наметі. Так ми служили два роки, потім перейшли в храм, він ще не був до кінця перекритий, але добре, що перейшли, бо трапився ураган і цей намет порвало сильно.

  Михайло Лабунський себе вважає парафіянином Свято-Миколаївського храму у Першотравневому вже четвертий рік. Це означає, що весь цей час він відвідує недільні та святкові літургії, вечірні служби — щосуботи та напередодні свят. Сповідується та причащається. До Бога Михайла привіт один випадок.

Михайло Лабунський, парафіянин Свято-Миколаївського храму у Першотравневому.

Михайло Лабунський, парафіянин Свято-Миколаївського храму у Першотравневому

Був похорон. Настоятель підійшов до мене і каже, йди на дзвіницю дзвонити. Хочеш бути ближче до Бога? Я сказав, що можна спробувати й так я тепер сюди ходжу, душа відпочиває.

  Сьогодні побачити живих свідків головних подій, пов’язаних з історією Свято-Миколаївського храму у Першотравневому з кожним роком стає все важче, констатує отець Степан.

протоієрей Степан, настоятель Свято-Миколаївського храму у Першотравневому

Прихід практично вже змінився. Склад першого був іншим. Більшість тих людей вже відійшла до Господа, 25 років — чверть століття! Зараз в храмі зовсім інші люди. І все-таки ми розвиваємося, хоча кожен етап розвитку держави відчутно позначається і на церквах, тому що люди переживають новий стрес. Зараз прихід набагато більше, ніж був раніше. У нас стала розвиватися недільна школа. Вчимо «Закон Божий», моральну християнську етику, вчимо людину бути людиною. Завдання нашої недільної школи — зробити з людей справжніх християн, готових зупинитися перед вчиненням гріха. Є і плоди наших зусиль. Випускники недільної школи вже приводять до храму своїх дітей.

  Плодами духовного дорослішання приходу став і той факт, що два його парафіянина закінчили Одеську духовну семінарію і вже, як сільські священники несуть світло слова Божого для вірних у різних храмах Одещини.

  22 травня, коли православна церква відзначає день пам’яті Миколи Чудотворця у Свято-Миколаївському храмі села Першотравневе пройшли богослужіння та храмове свято, вже двадцять п’яте з дня створення приходу.

Авторка: Катерина Гончар.

Друк
Схожі новини:
Мешканці Любополя з Визирської ОТГ вимушені повернутися до землеробства через ріст цін (фото)15:43
27 тра
Жителі Любополя сподіваються на багатий урожай у 2022 році (відео)15:19
27 тра
Головним питанням порядку денного СОТ стане розблокування українських портів17:32
26 тра
В Україні для порушників ПДР хочуть збільшити штрафи під час війни17:04
26 тра
За червень бійцям ЗСУ виплатять понад 64 мільярди гривень16:45
26 тра
Одеська область: шкільні випускні заборонені22:03
25 тра
Валерій Стоілакі: «Визирська громада продовжує жити»14:00
25 тра
Визирська ОТГ: директорка Мистецької школи вітає вихованців закладу із випуском 2022 (фото)23:55
24 тра
З 25 травня на Одещині скоротили комендантську годину17:36
24 тра
Нафтогаз, в час ВС, залишив колишній тариф на газ для населення11:44
24 тра
У Визирській громаді відтворили власну версію відеокліпу на популярну пісню «Україна Переможе» (фото)11:30
24 тра
У Визирській ОТГ відзняли та змонтували вітання всіх українців із Днем вишиванки (відео)11:34
23 тра
Верховна Рада подовжила воєнний стан в Україні до кінця літа11:16
23 тра
В Європі створять екзаменаційні центри для здачі мультипредметного тесту13:51
20 тра
Представники Визирської сільради креативно поздоровили мешканців громади з Днем вишиванки (відео)13:35
20 тра
Валерій Стоілакі: про життєдіяльність Визирської громади в умовах війни15:30
19 тра
Жителі Зорі Труда Визирської громади провели в останню путь воїна-односельця Володимира Лосєва (відео)14:49
19 тра
Доброславська ОТГ: Сервісний центр МВС оновив графік роботи у період воєнного стану14:37
19 тра
Визирська ОТГ: у Першотравневому проводять опитування громадян щодо перейменування села14:06
19 тра
Уряд призупиняє цінове регулювання на паливному ринку16:57
18 тра
Як закрити ФОП в умовах воєнного стану?10:38
18 тра
Аграрії Одещини у квітні експортували понад 1 млн тонн зерна21:08
17 тра
єМалятко знову в «Дії»15:19
17 тра
У Визирській ОТГ проводять інвентаризацію артезіанських свердловин (фото)14:26
17 тра
У Визирській громаді проводять інвентаризацію артезіанських свердловин та дворових колодязів (відео)18:51
16 тра
TOP