Ремонт приміщення кабінету диспетчерів було заплановано ще у 2020 році, коли компанія ТІС-Вугілля транспортного вузла ТІС, ставила рекорди по перевалці вантажів і було зрозуміло, для стабільної роботи диспетчерів, а значить і всього підприємства, необхідно поліпшити умови праці фахівців. На першому етапі це стосувалося технічного супроводу діяльності диспетчера, розповідає начальник перевантажувального комплексу ТІС-Вугілля Кирило Власенко.
Кирило Власенко, начальник перевантажувального комплексу ТОВ «ТІС-Вугілля»
Телефон застарів і не підтримує необхідні месенджери, купили новий телефон, комп’ютер одночасно не може відкрити кілька файлів з таблицями, купили новий комп'ютер. Взаємодія із залізничним управлінням, як зрозуміти скільки шляхів у нас у вугільному парку вільних, щоб забронювати склад з приймально-відправного парку? Потрібна камера. Добре. А куди вона буде показувати? Потрібен монітор, купили монітор. Так відбувалася модернізація виробничого процесу. Потім подивилися на всі боки. Потрібно робити ремонт приміщення та встановити кондиціонер.
В результаті цього в кабінеті диспетчера було проведено повноцінний ремонт, закуплені нові меблі, встановлені кондиціонер та очищувач повітря. Робота у диспетчерів змінна — доба через три. За 24 години ці фахівці повинні виконати великий обсяг роботи з координації діяльності всього терміналу в цілому, розповідає змінний диспетчер ТІС-Вугілля Олександр Мартинюк.
Олександр Мартинюк, змінний диспетчер ТОВ «ТІС-Вугілля»
Основний обов’язок полягає в складанні та виконанні змінно-добового плану. Коли я приходжу на зміну, у мене вже готовий змінно-добовий план, за яким я повинен відпрацювати по всіх позиціях: по вивантаженню та навантаженню вагонів, з обробки експортних та імпортних суден, можливо додаткові ремонтні роботи на терміналі, все це повинно статися відповідно до плану. Так само я складаю свій план, який буде йти на наступну добу, той, що мій змінник буде виконувати надалі.
Змінний диспетчер є організатором і повноцінним координатором усіх виробничих операцій, які відбуваються за його зміну. Змінний диспетчер розставляє стивідорів по об'єктах робіт, якісно і своєчасно розміщує комплексні бригади по об'єктах, усуває невиробничі простої людей та техніки. Він контролює дотримання технологічної дисципліни, правил техніки безпеки, промислової санітарії, протипожежних правил, вживає термінових заходів у випадку настання надзвичайних ситуацій. Щоб вийти на такий рівень компетенції Олександр Мартинюк пройшов довгий шлях виробничого зростання.
Олександр Мартинюк, змінний диспетчер ТОВ «ТІС-Вугілля»
На ТІС я прийшов близько 20 років тому різноробочим на ТІС-Міндобрива, працював на вивантаженні вагонів. Після відкриття комплексу ТІС-Вугілля перейшов працювати сюди машиністом ВПМ, потім, після стажування, став майстром. Коли з’явилася вакансія начальника зміни, засвоїв її і став працювати за цією спеціальністю. Коли з’явилася вакансія диспетчера зміни, пройшов стажування та ось вже сім років працюю на цій посаді.
Начальник перевантажувального комплексу Кирило Власенко розповів про те, що через диспетчера тут проходять всі інформаційні потоки. Вони стосуються не тільки внутрішньої роботи ТІС-Вугілля, а й комунікації з сусідніми терміналами та підприємствами.
Кирило Власенко, начальник перевантажувального комплексу ТОВ «ТІС-Вугілля»
Ми працюємо у зв’язці з підприємствами ТІС. Поруч ТІС-Руда, ми з ними постійно взаємодіємо. У нас загальний причал, бувають суміжні навантаження судів. ЗДУ, наприклад, найбільш тісно пов’язане з нами підприємство, тому що всі наші вантажні фронти без залізниці не мають сенсу. Тому завдання диспетчера — постійна комунікація.
Сьогодні диспетчери на підприємстві ТІС-Вугілля забезпечені нормальними умовами праці. Робота за столом не єдиний вид їх діяльності. Кілька годин на день вони приділяють обходу території, контролюють якість вантажу. Однак повертатися в рідний кабінет тепер стало набагато приємніше, а робота з гарним настроєм завжди є продуктивнішою.
Нагадаємо, з 2010 року на підприємстві ТІС-Вугілля працює центральний пункт управління. Робота оператора ЦПУ напружена, високоінформативна, вимагає чіткого розуміння всіх технологічних процесів.
Авторка: Катерина Гончар.