Бджільництво є одним з найпоширеніших видів діяльності у сільському господарстві, їм займаються на всіх континентах, окрім Антарктиди. От і в селі Любопіль Визирської ОТГ на благодатному Півдні України, не покладаючи рук, займається бджільництвом Віктор Борисович Жаров.
Віктор Жаров, бджоляр з Любополя
Батько колись займався бджолами, і я теж пропадав на пасіці — тоді мені було років шість. Я робив їм домівки, а вони мене кусали. Я плакав — було і таке!
Віктор Жаров — шанований бджоляр з більш ніж півстолітнім стажем. Він виконує непросту місію — популяризує бджільництво, як один з видів сільськогосподарської діяльності та викладає небайдужим бджолярам його, як цілу науку. Вважає, що це унікальне хобі, яке подовжує життя. Секрети своєї майстерності видає не всім, а тільки тим, хто з повагою ставиться до бджіл-трудівниць.
Віктор Жаров, бджоляр з Любополя
Для Півдня України — це унікальний напрямок. Спортсмени з Южного, наприклад гандболіст Мінковський, який був раніше капітаном команди — тепер бджоляр. Ще — Рома Миндра. Я пропоную займатися всім. Нещодавно хлопець з АТО купив у мене три сім'ї бджіл. Тут, у селі Любопіль багато хто у мене вчився, бо я даю їм багато рекомендацій.
На пасіці завжди важливі помічники. Особливо, коли вони самовіддані та захоплені справою. Попри вік чи соціальний стан — перед бджолами усі рівні, так говорить Олександр Ануфрієв, депутат Южненської міської ради, який вже 20 років свого життя захоплюється бджільництвом.
Олександр Ануфрієв, бджоляр
Перебуваю зараз у селі Любопіль у тестя з тещею на пасіці. Тут проводжу свої вихідні, отримую від цього море задоволення і звичайно — раджу всім. Старший бджоляр Віктор Борисович передає мені це вміння. Я також буду його передавати своїм синам. Хочу побажати жителям громад — займатися бджолами, тому що це дуже корисно!
У період протистояння коронавірусу та іншим хворобам сучасності — мед стоїть в авангарді зміцнення імунітету.
Віктор Жаров, бджоляр з Любополя
Мед — це золото. В ньому є всі вітаміни й корисні мікроелементи. Кожна людина повинна вживати 70 грамів меду щодня. А якщо бджоли кусають, то їх отрута нейтралізує холестерин у крові, щоб людина не хворіла на інсульт або інфаркт. Бджолині стільники вважаються лікувальними. Їх дітям дуже рекомендують — викликають добрий апетит.
Праця бджоляра копітка і не має перерв — це цикл, розрахований на всі 365 днів у році. Цьогоріч весна і перший місяць літа були нестандартними за своїми погодними умовами. Але кожного разу таїнство дегустації меду окриляє кожного бджоляра.
За дружним сімейним чаюванням родина Віктора Жарова завжди смакує кілька сортів меду. Тренд останнього десятиліття — ріпаковий мед. Все тому, що тисячі гектарів землі у Визирській та сусідніх громадах засіяні цією культурою. Вона приваблює ароматом своїх квітів смугастих трудівниць у травні, розповідає бджолярка Любов Жарова.
Любов Жарова, бджолярка
Ви знаєте — це велике хобі. Чекаєш весну, щоб вони почали обліт вуликів — дуже цікаво! І я не можу вам передати — як це вкладати душу в цих бджіл.
Мед, бджолиний віск, прополіс, маточне молочко, запилення сільськогосподарських культур і плодових дерев — ось далеко не повний перелік заслуг смугастих трудівниць перед людством. Такі галузі, як сучасна медицина, фармакологія та косметологія теж не обходяться без продуктів бджільництва. І ще за 3 тисячі років до нашої ери стародавні лікарі й філософи не без підстави вважали мед кращим продуктом для довголіття.
Нагадаємо, що умови життя у Визирській ОТГ стають кращими.
Авторка: Ганна Валанцевич.