ЛАН » Головні події дня » Профспілка ТІСу стоїть на захисті інтересів співпрацівників

Профспілка ТІСу стоїть на захисті інтересів співпрацівників

Профспілка ТІСу стоїть на захисті інтересів співпрацівників

  Сьогодні профспілкова організація ТІСу налічує майже 300 осіб, кожен з них щомісяця сплачує членські внески в розмірі 1% від загального нарахування зарплати. Зазвичай це гарантія того, що у тому випадку коли тебе звільнять з роботи без законних підстав, профспілкова організація стане на захист твоїх прав. Але членами профспілки на ТІСі стають з інших причин.

  Первинна профспілкова організація працівників ТІСу була створена з перших днів роботи підприємства. Вірніше, вона стала наступницею профспілкової організації підприємства «Лиман», потужності якого взялися відновлювати засновники ТІСу понад чверть століття тому. Від державного підприємства «Лиман», що прийшло у занепад, ТІСу дістався глиняний причал, обладнання, яке вимагало термінової модернізації та прекрасний колектив працівників, об'єднаних профспілкою, згадує Олена Буркова, колишній секретар одного із засновників ТІСу, нині покійного Олексія Ставніцера. Вже понад двадцять років вона очолює первинну профспілкову організацію підприємства ТІС.

Олена Буркова, голова первинної профспілкової організації ТІСу.

Олена Буркова, голова первинної профспілкової організації ТІСу

Коли «Лиман» став ТІСом, я вже була головою профспілкової організації. Працюючи на ТІСі я вмовила Олексія Михайловича дати мені відпочити від профспілки й була обрана головою інша людина. Коли її не стало, я знову очолила профспілку та працюю на цій посаді досі.

  Згідно зі статутом Федерації незалежних профспілок України, куди входить і профспілка ТІСу, його основна діяльність — правовий захист трудових, соціально-економічних, духовних, соціально-культурних прав та інтересів членів профспілки та їх сімей. На практиці Олена Буркова за всі роки роботи профспілки ТІСу не пам’ятає випадку, коли б тут обмежувалися законні права працівників — членів профспілки.

Олена Буркова, голова первинної профспілкової організації ТІСу

І колектив у нас лояльний, і адміністрація завжди йде назустріч. У нас був такий період, коли 4-5 років тому різко підскочили ціни на дитячі путівки, настільки різко, що профспілка була не в змозі фінансово все це оплатити. І я звернулася до адміністрації, яка профспілці надала фінансову допомогу, безповоротну. У нас так вирішуються питання, а щоб були конфлікти, такого я не пам’ятаю.

  Мотивує багатьох працівників транспортного вузла ТІС, у кого є діти шкільного віку, вступати до профспілки, можливість щорічно отримувати дитячу путівку в оздоровчий літній табір, такі як «Мрія», «Юний романтик» зі значною знижкою.

Олена Буркова, голова первинної профспілкової організації ТІСу

Ми беремо з батьків всього 20%, все інше оплачує профспілка. В табір «Юний романтик» вартість путівки 11 200 грн, в «Мрію» — 12 600 грн. Ви розумієте, що батькам складно, якщо у них, наприклад, двоє дітей, відправити їх влітку в табір на повний пансіон. А так — 20% ви заплатили, а решту — профспілка. Це своєрідний вид накопичення ваших коштів.

  У 2021 році на ТІСі, за допомогою профспілки, у літніх таборах відпочило 24 дитини з сімей працівників. У літньому табір «Мрія» оздоровлення відбувається не тільки фізичне, а й психоемоційне, що особливо важливо для сучасних дітей, які часто бувають соціально-дезорієнтованими, тому що гостро відчувають дефіцит спілкування, розповідає директорка дитячого закладу Наталія Пелих.

Наталія Пелих, директорка дитячої оздоровчої бази відпочинку «Мрія».

Наталія Пелих, директорка дитячої оздоровчої бази відпочинку «Мрія»

Понад 10 років ми співпрацюємо з підприємством ТІС, з його профспілкою. Вони щорічно привозять нам дітей, які активно беруть участь у житті пансіонату. Вони товариські, прекрасно вливаються у колектив, де є діти з різних підприємств. З ТІСом нам дуже приємно співпрацювати.

  Старший вихователь літнього оздоровчого табору «Мрія» Микола Вербицький понад десять хвилин перераховував нам низку яскравих заходів, в тому числі й спортивних, які щодня, а іноді й по кілька разів на день організовуються тут для дітей.

Микола Вербицький, старший вихователь дитячої оздоровчої бази відпочинку «Мрія».

Микола Вербицький, старший вихователь дитячої оздоровчої бази відпочинку «Мрія»

Ми проводили в цьому році змагання з футболу. Організація «Спорт для всіх» і табір «Мрія» став чемпіоном серед таборів Одеси. Є багато розважальних заходів, наприклад, таких як «Міс+Містер», «Конкурс відеокліпів», «День навпаки», «Ярмарок» — це у нас такий захід, коли діти роблять свою валюту «мечтарики» і заробляють ці «мечтарики» на які можуть купити солодощі або продовжити дискотеку на 15 хвилин. Це все проходить дуже весело.

  Тож не дивно, що прощання в кінці зміни завжди відбувається з вдячністю та сльозами жалю, що час тут так швидко пролетів і обіцянками обов’язково повернутися в табір наступного року. Наталія Дон, молодша фахівчиня з оплати праці підприємства ТІС, в цьому році оздоровлювала в літньому таборі «Мрія» свого сина.

Наталія Дон, молодша фахівчиня з оплати праці підприємства ТІС.

Наталія Дон, молодша фахівчиня з оплати праці підприємства ТІС

До пандемії він був в таборі «Молода гвардія», торік нам надали відпочинок в аквапарку Коблево, а в цьому році він був у «Мрії». У мене двоє дітей і за підтримки нашої профспілки можна їх оздоровити.

  Щорічно профспілка ТІСу оздоровлює до 70 дітей своїх співпрацівників, практично всіх хто звернувся з таким побажанням, розповідає голова організації Олена Буркова.

  Профспілка ТІСу купує путівки і в денний шкільний табір в Южному, що дуже зручно тим співпрацівникам ТІСу, хто проживає в цьому місті.

Олена Буркова, голова первинної профспілкової організації ТІСу

Батьки спокійно залишають своїх дітей і от в Южному у нас так було оздоровлено 44 дитини.

  Члени профспілки щомісяця відраховують до фонду організації 1% зі своєї зарплати. Всі вони також мають можливість відвідувати безкоштовно басейн у спортивному комплексі міста Южне. Тим, кому необхідно пройти курс кінезотерапії і є до цього медичні показання, профспілка ТІСу два рази на рік зі свого фонду оплачує і такий вид лікування. Стати членом профспілки на ТІСі легко, достатньо заповнити два невеликих бланки та занести їх в розрахунковий відділ і в профспілкову організацію. 

  Нагадаємо, на підприємстві ТІС-Руда ремонт суднового навантажувача став приводом для написання наукової роботи вчених Одеського національного морського університету.

Авторка: Катерина Гончар.

Друк
У Визирській ОТГ під опікою соцпрацівниці Любопільського старостату знаходиться 13 пенсіонерів13:30
22 січ
В межах програми «єПідтримка» можна буде придбати ліки з 24 січня 12:00
22 січ
У Павлинському НВК Красносільської ОТГ відбувся захід до Хрещення Господнього (фотофакт)10:30
22 січ
Олег Кутателадзе: «Люди повинні відчувати, що вони живуть у громаді та це їм щось приносить» (відео)17:13
21 січ
У Першотравневому старостинському окрузі Визирської ОТГ було проведено виїзний прийом громадян16:30
21 січ
На території «Чорноморської Рів'єри» села Фонтанка Одеського району пройшли хрещенські купання 15:00
21 січ
У Трояндівській школі Доброславської ОТГ провели конкурс «Космічні фантазії» (фотофакт)13:30
21 січ
У Першотравневому Визирської ОТГ КП «Визирське джерело» допомогло багатодітній матері із дровами 12:00
21 січ
Чи готові заклади охорони здоров’я Одеської області до контрактування з НСЗУ10:30
21 січ
Олександр Іванов: «Ми з надією споглядаємо на посіви й віримо, що одержимо дорідний врожай»09:00
21 січ
Визирчани підтримали старовинну церковну традицію — поринули у водойму на Водохреще (фото)16:30
20 січ
Як у селі Красносілка Одеського району проходив конкурс «Гільденфорський штолен» (відео)16:00
20 січ
Яким для Дмитрівського старостинського округу Визирської ОТГ видався 2021 рік (відео)15:30
20 січ
Для учнів Красносільського ЗЗСО I–III ст. — ліцею медсестра провела заняття з надання першої меддопомоги (фотофакт)15:00
20 січ
Відбулася робоча зустріч директора Лиманського ЦЗ та заступника Доброславського селищного голови13:30
20 січ
У Першотравневому ліцеї Визирської ОТГ звернули увагу батьків на небезпечність е-сигарет 12:00
20 січ
У Визирці Одеського району пройде святковий «живий» концерт до Дня Соборності України10:30
20 січ
Тетяна Горєлко: про першочергові проєкти для сіл Кінне та Степанівка Визирської ОТГ09:00
20 січ
Іван Шелепов: про свій трудовий шлях у Визирці, а потім у Сичавці16:30
19 січ
Як у Красносільській ОТГ проходив святковий захід «Щедрий вечір» (відео)15:30
19 січ
У Визирській ОТГ проводять роботи із забезпечення інтернетом об’єктів соціальної галузі (фото)15:00
19 січ
У селі Визирка Одеського району пройшли традиційні купання на Водохреще (фотофакт)14:39
19 січ
Яким був 2021 рік для села Любопіль Визирської ОТГ (відео)14:11
19 січ
У Трояндівській школі Доброславської ОТГ були проведені заходи до Дня пам’яті «кіборгів» (фотофакт)13:30
19 січ
Вихованці Доброславської ДЮСШ взяли участь у чемпіонаті Одеської області з боксу 12:00
19 січ
TOP