Аби розвивати туризм уздовж Тилігульського лиману, необхідно дізнатися, що насправді потрібно тут туристам, пляжникам й численним рибалкам, які влітку часто відвідують узбережжя в районі сіл Калинівка та Кордон Визирської ОТГ. Галина з чоловіком проживають в Одесі, біля Калинівки у них дача. Сім’я захоплюється рибалкою, хоча результати від такого заняття поблизу Калинівки вони стали отримувати тільки в цьому році.
Галина, ловить рибу поблизу Калинівки
Торік взагалі нічого не ловилося, а в цьому році вже трохи краще. Я думаю, що екологічна проблема ще існує і потрібно її вирішувати. Місцеві кажуть, що раніше запускали сюди бичка, малька, зараз цим ніхто не займається.
Володимир проживає в селі Трояндове, розташованому за пів години їзди від Калинівки. Тут він рибалить вже понад 40 років і пам’ятає, яку рибу ловив ще парубком.
Володимир, рибалка, житель села Трояндове
Тарань, судак, а ближче до села Каїри були короп, карась, щука, ну і бичок різних видів.
Зараз Володимир своїм уловом незадоволений. Вважає, що поки не розчистять річку Тилігул, щоб вона своїми водами опріснювала лиман, риби тут буде мало.
Володимир, рибалка, житель села Трояндове
Раніше річка впадала з боку Березівки, зараз вона замулилась, необхідно розчистити річище.
Крім рибної ловлі, любителі цього виду відпочинку і спорту на березі Калинівки поки не бачать особливих інших перспектив для туризму, розповідає Галина.
Галина, ловить рибу поблизу Калинівки
Для дітей тут можна було б щось зробити, але хто ж сюди поїде з міста, 70 кілометрів від Одеси?
Дмитро сюди якраз приїхав з Одеси, вже вдруге. Вважає, що місце це досить перспективне для відпочинку з сім'єю.
Дмитро, відпочиває у Калинівці
Потенціал є, тільки тут все потрібно впорядкувати, зробити туалети, сміття збирати. Нехай тут буде платний вхід, але цивілізованіше щоб було і пляж привели б до ладу. Вода тут чиста, можна купатися, гарне місце для відпочинку.
Староста Калинівського старостинського округу Микола Ткаченко нам розповів про те, що в цьому році на узбережжі Калинівки була проведена величезна робота з доброустрою, яку можуть оцінити тільки ті, хто тут відпочивав в минулі роки.
Микола Ткаченко, староста Калинівського старостинського округу
Реконструкція та будівництво освітлення, плюс реконструкція і будівництво під'їзної дороги до лиману, плюс ініціатива нашого депутата від «Команди розвитку», установка баків для роздільного збору сміття.
Роботи з доброустрою прибережної зони були проведені й в селі Кордон, розповіла староста Кордонського старостинського округу Оксана Третякова.
Оксана Третякова, староста Кордонського старостинського округу
Ми провели обстеження дна і регулярно вивозимо сміття з прибережної зони, щоб утримувати її в необхідному санітарному стані.
Сергій частий гість на кордонському пляжі. Цього року він побачив тут великі зміни на краще.
Сергій, відпочиває на кордонському пляжі
Дорогу в цьому році трохи підлатали, проїхати можна, вже добре. Цього дуже не вистачало. Сміттєві баки поставили, пляж прибраний, є банани водні, можна відпочити. Як для такого місця, вже зроблено багато, якщо зроблять більше, відмінно.
Алла з чоловіком та внуками приїжджають сюди на кожні вихідні з Одеси. Все необхідне привозять з собою, тому особливих незручностей під час відпочинку не відчувають.
Алла, любить відпочивати у Кордоні
Там в Одесі перевантажені всі пляжі. А тут ми беремо крісла, стіл і під'їжджаємо до самої води. Так багато речей на одеський пляж не візьмеш.
Олександр з родиною приїжджає на відпочинок до Кордону з ночівлею, привозять з собою намети, запас їжі та води. Вважає, що такий відпочинок на природі для нього цінний, поки тут буде мало людей.
Олександр, любить відпочивати у Кордоні
Тут вода чиста, мало людей, не те що в місті — натовпи народу, все брудне, вода брудна.
Гарних природних умов для відпочинку і купанні в лимані замало для того, щоб узбережжя назвати пляжем, вважає староста Кордонського старостинського округу Оксана Третякова.
Оксана Третякова, староста Кордонського старостинського округу
Це і тапчани, і душові кабінки, і туалети, потрібно багато для того, щоб пляж привести до норми. Але головне необхідно зробити дорогу, яка веде до пляжу, а це дуже дорого.
А ще необхідно виготовити паспорт пляжу та створити всю необхідну інфраструктуру, рятувальний і медичний пункти. Такі витрати для об'єкта, який може приносити прибуток всього три місяці на рік для громади, навіть такої забезпеченої, як Визирська, поки що розкіш. Можливо з часом вийде подовжити цей сезон завдяки майбутньому створенню бальнеологічного курорту, який може працювати цілий рік. Грязі Тилігульського лиману біля Кордону не гірше куяльницьких. Тож тут чекають надійних інвесторів, готових відродити грязелікарні, які прекрасно себе зарекомендували на цьому узбережжі за радянських часів.
Нагадаємо, що на Тилігульському лимані співробітники двох регіонально-ландшафтних парків з Одеської та Миколаївської областей провели щорічний серпневий облік птахів.
Авторка: Катерина Гончар.