Масштабний проєкт розвитку туристичного потенціалу прибережної зони на стику двох областей — Одеської та Миколаївської — може бути реалізований уже найближчим часом в районі курорту Коблеве, повідомляє Думская.
Програма створення агрорекреаційного кластера з однойменною назвою розроблена київським агентством «Артбудхотел» і презентована на сесії сільської ради Коблівської ОТГ, в межах якої знаходиться велика частина курорту.
Відповідно до концепції, прибережна зона отримає єдину стратегію розвитку аж до 2030 року. Перша черга передбачає будівництво системи берегоукріплень та збільшення ширини піщаних пляжів на 70 метрів. Після цього стане можливим будівництво повноцінної велопішохідної набережної довжиною понад 7 км, розвиток паркової зони та туристичної інфраструктури: будівництво концертної арени, гастрономічного ринку і парку розваг.
Одночасно проєкт пропонує варіанти вирішення логістичних і комунально-побутових проблем: будівництво нових і ремонт наявних автомобільних доріг, прокладення сучасних комунікацій, розв’язання питань зливової каналізації та водопроводу.
Крім «морського» напряму, концепція передбачає розвиток бальнеологічного потенціалу Тилігульського лиману, запаси лікувальної грязі в якому оцінюються фахівцями Одеського НДІ курортології МОЗ України в обсязі 14 млн тонн. Будівництво сучасної грязелікарні дозволить частині курорту працювати круглий рік.
Після планового розширення каналу лиман-море водні туристичні маршрути могли б з'єднати курорт з локаціями розташованими на берегах лиманів, наприклад, Курісовською садибою.
Ідейним натхненником стратегії є депутат обласної ради та співвласник приватного порту ТІС Олег Кутателадзе. На його думку, локомотивом якісних змін має стати коблівський курорт, інфраструктура якого ближча до міжнародного рівня.
Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради, співвласник ТІСа
Тут вже існують готелі, які не поступаються закладам Туреччини або Єгипту. Наприклад, відкриті в цьому році готелі De La Vita Resort & Spa і нової черги Vital Island — це 140 номерів і понад 15 000 кв. метрів. Найбільше відкриття на всьому туристичному ринку півдня України. Ідея була показати, як це може працювати. Чим коблівський курорт і навколишні території можуть стати, якщо вибрати правильний напрямок і по ньому рухатися. Ми активно працюємо над популяризацією концепції, працюємо з сільрадою, створили групу розвитку, як у Визирці.
Щоб показати необхідність змін, група коблівських бізнесменів готова за власні кошти провести частину берегоукріплювальних робіт.
Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради, співвласник ТІСа
Ми готові зробити три берегозахисні буни, щоб показати, що це працює. Щоб сусідні готелі знали, куди рухатися, щоб був синхронний рух влади та бізнесу.
У планах творців концепції розширити її аж до міста Южне.
Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради, співвласник ТІСа
Необхідно розглядати всю агломерацію. Щоб була загальна стратегія від Рибаківки до Южного. Лиман, море і повноцінна набережна між ними. Це підніме рівень, і люди почнуть вкладати гроші. Рекреація і туризм — це золото, цей той додатковий продукт, якого так не вистачає нашій країні. І ми можемо його розвивати.Зараз наші туристи залишають за кордоном 7,5 млрд доларів. Якщо ми дамо їм можливість залишати частину тут, і залучимо іноземного туриста, можна буде говорити про п’ять мільярдів доларів, які будуть залишатися в нашій економіці.
Нагадаємо, що Олег Кутателадзе розповів про стан Визирської ОТГ і планах на дворічний бюджет.