» » На шляху до тісної співпраці. У Южному обговорили розвиток курортної зони (фото) 

На шляху до тісної співпраці. У Южному обговорили розвиток курортної зони (фото) 

На шляху до тісної співпраці. У Южному обговорили розвиток курортної зони (фото) 

  Чи може об'єднати приморське місто Южне навколо себе Сичавку, Коблеве та населені пункти, розташовані уздовж берега Тилігульського лиману? Може, якщо створити туристичну агломерацію. Наразі спільна діяльність направлена на залучення інвестицій для розвитку конкурентоспроможної курортної зони.

  Для цього також потрібно створювати достойні умови й для порто-промислової зони на Аджалицькому лимані, де працюють найбільші платники податків регіону. Такої думки дотримуються учасники зустрічі, яка відбулася у Южненській міській раді. Представники виконавчої влади та депутати всіх рівнів в особистому спілкуванні неодноразово обговорювали ці теми. Ініціатором зустрічі виступив депутат Одеської обласної ради Олег Кутателадзе.

Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

Сьогодні є закон про співпрацю громад, ми можемо на основі цього закону виписати всі проблеми, які у нас є, створити коаліційний орган і мер міста Южне буде його координувати. Адже центром розумно зробити саме місто Южне. Всі громади залишаться самостійними, але у них буде спільний інтерес і навколо цього інтересу об'єднаються фінанси, програми та умови, для того, щоб інвестор сюди заходив та відчував себе комфортно, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

  Учасники зустрічі визнали, що у Коблевому, Южному та Сичавці триває багатоступенева робота для залучення інвесторів. Наразі планують створити проєкт берегоукріплювальних споруд в районі пляжів сіл Коблеве та Сичавка, що значно розширить пляжну зону. Завдяки будівництву гідротехнічної споруди та поглибленню каналу "Тилігульський лиман - Чорне море", можна відновити роботу риболовецьких артілей, що створить додаткові робочі місця для жителів прилиманських сіл. На перспективу потрібно розвивати й курсування з моря до лиману невеличких яхт та катерів, що значно підвищить туристичну привабливість цих місць.

  Місто Южне вже поповнює свій бюджет надаючи можливість французькій компанії "Marcus Invest Group" будувати туристичні об'єкти. У міській раді розглядають питання про зведення автомагістрального моста в гирлі Аджалицького лиману та будівництво інвесторами з Данії сміттєпереробного заводу.

Лариса Шегіда, керуюча справами виконкому Южненської міської ради.

Данці, які до нас приїжджали, вивчали це питання. Місто Южне їм дуже цікаве, тому що у нас компактна інфраструктура. Заводи, котрі переробляють сміття, виробляють тепло та електроенергію. Технічно підрядника все влаштовує, не вистачає самого сміття. Питання щодо створення агломерації могло б розв'язати проблему утилізації сміття і для міста Южного, а також для всіх сіл, які б з нами співпрацювали, - Лариса Шегіда, керуюча справами виконкому Южненської міської ради.

  Створення агломерації навколо міста Южне ніяк не торкнеться самостійності громад, як територіальних одиниць. Але для туриста буде зрозуміло, що проживаючи в готелі Коблевого, він може на електротранспорті проїхати вздовж гарної набережної на пляж Сичавки, а потім по тій же набережній пройтися до Южного, і там відвідати аквапарк. А наступного дня - купити квиток на катер та з’їздити на екскурсію Тилігульським лиманом, там скуштувати делікатеси на устричній фермі або відвідати спа-курорт з цілющими грязями в Калинівці. Щоб ця мрія стала реальністю, потрібно докласти спільних зусиль для будівництва інфраструктури та на законодавчому рівні надати даній території статус курорту.

Володимир Новацький, Южненський міський голова. 

Я думаю, що це щось нове, це ноу-хау в Україні. Ця агломерація має перспективу, має майбутнє. Сьогодні мова йде не про об'єднання громади навколо одного району, одного міста. Ми вже вийшли на рівень міжобласний. Нас пов'язує не область та не регіон, а Чорне море. Населені пункти вздовж Чорного моря - це зовсім нова структура об'єднання. З підключенням депутатського корпусу, ця ініціатива повинна вийти на загальнодержавний рівень, - Володимир Новацький, Южненський міський голова. 

  Народні депутати, які були присутні на зустрічі, підтримали цю ініціативу. Адже всі розуміють, що без лобіювання інтересів майбутньої южненської агломерації на загальнодержавному рівні, багато проєктів буде втілювати в життя складніше.

Ігор Васильковський, народний депутат України.

Для Одеської та Миколаївської областей Олег Кутателадзе запропонував грандіозний проєкт! Тому що Затока, Грибівка вже сформувалися, а тут ми можемо будувати нові бази та покращувати інфраструктуру. Саме у цю зону сьогодні економічно доцільніше інвестувати, - Ігор Васильковський, народний депутат України.

  Народний депутат Артем Чорноморов, виборчий округ якого знаходяться в Березанському районі Миколаївської області вважає, що по завершенню втілення реформи децентралізації взаємодія між громадами стане більш спрощеною. 

Артем Чорноморов, народний депутат України.

Після отримання статусу курорту, система оподаткування в Коблевому трохи зміниться, з'явиться курортний збір, а інвестори в усьому світі будуть бачити статус та розуміти: це місце, куди люди їдуть відпочивати, - Артем Чорноморов, народний депутат України.

  Результатом зустрічі з обрання шляхів розвитку приморської території стане підписання меморандуму про співпрацю та план спільного економічного розвитку в області рекреації та туризму, між містом Южне, Визирською та Коблівською ОТГ й всіх зацікавлених прилиманських сіл. Для цього вже створюється робоча група, яку очолять Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради та Лариса Шегіда, керуюча справами виконкому Южненської міської ради.

Друк
Схожі новини:
Золоті розсипи педагогіки Миколая Палтишева (фото)17:24
28 лют
Двом родинам у Визирці, у зв'язку зі збитком після урагану, нададуть матеріальну допомогу (фото)14:00
28 лют
В Одеській області стартував другий етап конкурсу відеороликів "Професії моєї громади"13:00
28 лют
Економія енергоресурсів дозволяє субсидіанту акумулювати кошти на власні потреби12:00
28 лют
У Березівській громаді гуляють Масляну11:07
28 лют
Ініціативні та відповідальні: слюсарі на підприємстві ТІС - це майстри найвищого рівня (фото)11:00
28 лют
Бізнесмени Коблевого готові допомагати співвітчизникам, евакуйованим із Китаю10:00
28 лют
Южне готується до Масляної (фото)16:00
27 лют
"Юлія": у Лиманському районі вже виявлено понад 80 пошкоджених приватних будинків (фото)15:18
27 лют
Сичавська школа оговтується від негоди (фото)13:45
27 лют
За 2019 рік доходи Лиманського району зросли на 180 млн грн (фото)13:31
27 лют
Ураган "Юлія" не оминула устричну ферму на березі Тилігульського лиману (відео)12:00
27 лют
У Визирській громаді за підтримки "Команди розвитку" відзначать Масляну (фото)11:00
27 лют
Школа в Новофедорівці має великі плани на майбутнє (фото)10:00
27 лют
У Визирській громаді працюють над усуненням наслідків після урагану (фото)16:25
26 лют
У Лиманському районі визначили переможців конкурсу "Професії моєї громади" (фото)14:00
26 лют
Лиманський район: Шомполи пережили негоду без тяжкої шкоди (фото)13:00
26 лют
Микола Палтишев: "У Визирці діють дуже розумно"12:00
26 лют
Лиманська райрада оприлюднила передбачувані тарифи на медпослуги в лікарні11:00
26 лют
Екоферма з Визирської ОТГ потрапила у додаток "Odessa Region Guide" (фото)10:00
26 лют
У Лиманському районі локалізують наслідки негоди (фото)18:44
25 лют
У Крижанівці та Лісках перевірили всі відкриті об’єкти на предмет безпеки (фото)17:46
25 лют
"Юлія" завдала Одеському регіону вагомої шкоди (фото, відео)17:34
25 лют
Учні Рибаківської школи готуються до обласного конкурсу (фото)13:00
25 лют
Денис Шмигаль: "Місцеві вибори-2020 мають відбутись на новій адміністративно-територіальній основі"12:00
25 лют
TOP