Архів
Червень 2023 (12)
Травень 2023 (47)
Квітень 2023 (48)
Березень 2023 (47)
Лютий 2023 (39)
Січень 2023 (49)
ЛАН » Головні події дня » На шляху до тісної співпраці. У Южному обговорили розвиток курортної зони (фото) 

На шляху до тісної співпраці. У Южному обговорили розвиток курортної зони (фото) 

На шляху до тісної співпраці. У Южному обговорили розвиток курортної зони (фото) 

  Чи може об'єднати приморське місто Южне навколо себе Сичавку, Коблеве та населені пункти, розташовані уздовж берега Тилігульського лиману? Може, якщо створити туристичну агломерацію. Наразі спільна діяльність направлена на залучення інвестицій для розвитку конкурентоспроможної курортної зони.

  Для цього також потрібно створювати достойні умови й для порто-промислової зони на Аджалицькому лимані, де працюють найбільші платники податків регіону. Такої думки дотримуються учасники зустрічі, яка відбулася у Южненській міській раді. Представники виконавчої влади та депутати всіх рівнів в особистому спілкуванні неодноразово обговорювали ці теми. Ініціатором зустрічі виступив депутат Одеської обласної ради Олег Кутателадзе.

Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

Сьогодні є закон про співпрацю громад, ми можемо на основі цього закону виписати всі проблеми, які у нас є, створити коаліційний орган і мер міста Южне буде його координувати. Адже центром розумно зробити саме місто Южне. Всі громади залишаться самостійними, але у них буде спільний інтерес і навколо цього інтересу об'єднаються фінанси, програми та умови, для того, щоб інвестор сюди заходив та відчував себе комфортно, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

  Учасники зустрічі визнали, що у Коблевому, Южному та Сичавці триває багатоступенева робота для залучення інвесторів. Наразі планують створити проєкт берегоукріплювальних споруд в районі пляжів сіл Коблеве та Сичавка, що значно розширить пляжну зону. Завдяки будівництву гідротехнічної споруди та поглибленню каналу "Тилігульський лиман - Чорне море", можна відновити роботу риболовецьких артілей, що створить додаткові робочі місця для жителів прилиманських сіл. На перспективу потрібно розвивати й курсування з моря до лиману невеличких яхт та катерів, що значно підвищить туристичну привабливість цих місць.

  Місто Южне вже поповнює свій бюджет надаючи можливість французькій компанії "Marcus Invest Group" будувати туристичні об'єкти. У міській раді розглядають питання про зведення автомагістрального моста в гирлі Аджалицького лиману та будівництво інвесторами з Данії сміттєпереробного заводу.

Лариса Шегіда, керуюча справами виконкому Южненської міської ради.

Данці, які до нас приїжджали, вивчали це питання. Місто Южне їм дуже цікаве, тому що у нас компактна інфраструктура. Заводи, котрі переробляють сміття, виробляють тепло та електроенергію. Технічно підрядника все влаштовує, не вистачає самого сміття. Питання щодо створення агломерації могло б розв'язати проблему утилізації сміття і для міста Южного, а також для всіх сіл, які б з нами співпрацювали, - Лариса Шегіда, керуюча справами виконкому Южненської міської ради.

  Створення агломерації навколо міста Южне ніяк не торкнеться самостійності громад, як територіальних одиниць. Але для туриста буде зрозуміло, що проживаючи в готелі Коблевого, він може на електротранспорті проїхати вздовж гарної набережної на пляж Сичавки, а потім по тій же набережній пройтися до Южного, і там відвідати аквапарк. А наступного дня - купити квиток на катер та з’їздити на екскурсію Тилігульським лиманом, там скуштувати делікатеси на устричній фермі або відвідати спа-курорт з цілющими грязями в Калинівці. Щоб ця мрія стала реальністю, потрібно докласти спільних зусиль для будівництва інфраструктури та на законодавчому рівні надати даній території статус курорту.

Володимир Новацький, Южненський міський голова. 

Я думаю, що це щось нове, це ноу-хау в Україні. Ця агломерація має перспективу, має майбутнє. Сьогодні мова йде не про об'єднання громади навколо одного району, одного міста. Ми вже вийшли на рівень міжобласний. Нас пов'язує не область та не регіон, а Чорне море. Населені пункти вздовж Чорного моря - це зовсім нова структура об'єднання. З підключенням депутатського корпусу, ця ініціатива повинна вийти на загальнодержавний рівень, - Володимир Новацький, Южненський міський голова. 

  Народні депутати, які були присутні на зустрічі, підтримали цю ініціативу. Адже всі розуміють, що без лобіювання інтересів майбутньої южненської агломерації на загальнодержавному рівні, багато проєктів буде втілювати в життя складніше.

Ігор Васильковський, народний депутат України.

Для Одеської та Миколаївської областей Олег Кутателадзе запропонував грандіозний проєкт! Тому що Затока, Грибівка вже сформувалися, а тут ми можемо будувати нові бази та покращувати інфраструктуру. Саме у цю зону сьогодні економічно доцільніше інвестувати, - Ігор Васильковський, народний депутат України.

  Народний депутат Артем Чорноморов, виборчий округ якого знаходяться в Березанському районі Миколаївської області вважає, що по завершенню втілення реформи децентралізації взаємодія між громадами стане більш спрощеною. 

Артем Чорноморов, народний депутат України.

Після отримання статусу курорту, система оподаткування в Коблевому трохи зміниться, з'явиться курортний збір, а інвестори в усьому світі будуть бачити статус та розуміти: це місце, куди люди їдуть відпочивати, - Артем Чорноморов, народний депутат України.

  Результатом зустрічі з обрання шляхів розвитку приморської території стане підписання меморандуму про співпрацю та план спільного економічного розвитку в області рекреації та туризму, між містом Южне, Визирською та Коблівською ОТГ й всіх зацікавлених прилиманських сіл. Для цього вже створюється робоча група, яку очолять Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради та Лариса Шегіда, керуюча справами виконкому Южненської міської ради.

Друк
Схожі новини:
В Україні скоротилася чисельність великої рогатої худоби на 25% (фото)09:30
07 чер
У Визирській громаді проводяться дорожні роботи (відео)23:40
05 чер
Надія Бритченко: про роботу служби у справах дітей Визирської сільради (відео)23:26
05 чер
Дітям Визирської громади прищеплюють любов до різних видів спорту (відео)21:52
05 чер
У селі Визирка та Кордон відзначили День захисту дітей (фоторепортаж)21:48
05 чер
Визирська ОТГ: жителі с. Кінне самотужки відновили дитячий майданчик (відео)21:08
05 чер
Для дітей Визирської громади провели лекцію на тему мінної небезпеки (відео)19:52
05 чер
У Визирській ОТГ відзначили День захисту дітей (фотофакт)06:31
03 чер
У Першотравневому ліцеї відзначили День захисту дітей (фотофакт)04:03
03 чер
1 червня у Першотравневому ліцеї Визирської ОТГ відбулося свято для дітей (відео)03:51
03 чер
У соціальних магазинах «ТІС» проходить виставка малюнків юних жителів Визирської громади (фото)04:30
02 чер
Жителі Визирської ОТГ висадили близько 6000 квітів (фото)17:53
01 чер
Ветеранів війни Визирській ОТГ запрошують пройти курс зі створення фермерського господарства20:01
30 тра
Визирська ОТГ: підприємець з Кінного вирощує розсаду та квіти в горщиках (відео)05:48
30 тра
Олег Кутателадзе привітав працівників ОПЗ із 45-річчям підприємства та Днем хіміка18:00
29 тра
У КП «Визирське джерело» вже експлуатують новозбудований другий поверх для потреб громади (фото)10:50
29 тра
В Україні, в порівнянні з 2022 роком, скоротилася чисельність рогатої худоби майже на 25% (відео)10:24
29 тра
Представники Першотравневого та Визирського ліцеїв отримали призи за участь у фестивалях (відео)09:53
29 тра
«Хай розквітне наша громада!»: у Визирській ОТГ висадили близько 6 тисяч квітів (відео)19:38
26 тра
У магазинах «ТІС» стартувала виставка «Світ очима дітей» (відео)18:58
26 тра
Військові з Визирської ОТГ передали в дар громаді 178 саджанців каштанів (фото)18:33
26 тра
Під час засідання 36-ї сесії Визирської сільради розглянуто 21 питання порядку денного (фото)20:40
24 тра
У Визирському ліцеї відзначили Всесвітній день вишиванки (фото)20:18
24 тра
В КП «Визирське джерело» тривають роботи з оптимізації робочого простору (відео)22:41
23 тра
У Визирській громаді відбулася 36 сесія сільради (відео)22:28
23 тра
TOP