» » На шляху до тісної співпраці. У Южному обговорили розвиток курортної зони (фото) 

На шляху до тісної співпраці. У Южному обговорили розвиток курортної зони (фото) 

На шляху до тісної співпраці. У Южному обговорили розвиток курортної зони (фото) 

  Чи може об'єднати приморське місто Южне навколо себе Сичавку, Коблеве та населені пункти, розташовані уздовж берега Тилігульського лиману? Може, якщо створити туристичну агломерацію. Наразі спільна діяльність направлена на залучення інвестицій для розвитку конкурентоспроможної курортної зони.

  Для цього також потрібно створювати достойні умови й для порто-промислової зони на Аджалицькому лимані, де працюють найбільші платники податків регіону. Такої думки дотримуються учасники зустрічі, яка відбулася у Южненській міській раді. Представники виконавчої влади та депутати всіх рівнів в особистому спілкуванні неодноразово обговорювали ці теми. Ініціатором зустрічі виступив депутат Одеської обласної ради Олег Кутателадзе.

Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

Сьогодні є закон про співпрацю громад, ми можемо на основі цього закону виписати всі проблеми, які у нас є, створити коаліційний орган і мер міста Южне буде його координувати. Адже центром розумно зробити саме місто Южне. Всі громади залишаться самостійними, але у них буде спільний інтерес і навколо цього інтересу об'єднаються фінанси, програми та умови, для того, щоб інвестор сюди заходив та відчував себе комфортно, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

  Учасники зустрічі визнали, що у Коблевому, Южному та Сичавці триває багатоступенева робота для залучення інвесторів. Наразі планують створити проєкт берегоукріплювальних споруд в районі пляжів сіл Коблеве та Сичавка, що значно розширить пляжну зону. Завдяки будівництву гідротехнічної споруди та поглибленню каналу "Тилігульський лиман - Чорне море", можна відновити роботу риболовецьких артілей, що створить додаткові робочі місця для жителів прилиманських сіл. На перспективу потрібно розвивати й курсування з моря до лиману невеличких яхт та катерів, що значно підвищить туристичну привабливість цих місць.

  Місто Южне вже поповнює свій бюджет надаючи можливість французькій компанії "Marcus Invest Group" будувати туристичні об'єкти. У міській раді розглядають питання про зведення автомагістрального моста в гирлі Аджалицького лиману та будівництво інвесторами з Данії сміттєпереробного заводу.

Лариса Шегіда, керуюча справами виконкому Южненської міської ради.

Данці, які до нас приїжджали, вивчали це питання. Місто Южне їм дуже цікаве, тому що у нас компактна інфраструктура. Заводи, котрі переробляють сміття, виробляють тепло та електроенергію. Технічно підрядника все влаштовує, не вистачає самого сміття. Питання щодо створення агломерації могло б розв'язати проблему утилізації сміття і для міста Южного, а також для всіх сіл, які б з нами співпрацювали, - Лариса Шегіда, керуюча справами виконкому Южненської міської ради.

  Створення агломерації навколо міста Южне ніяк не торкнеться самостійності громад, як територіальних одиниць. Але для туриста буде зрозуміло, що проживаючи в готелі Коблевого, він може на електротранспорті проїхати вздовж гарної набережної на пляж Сичавки, а потім по тій же набережній пройтися до Южного, і там відвідати аквапарк. А наступного дня - купити квиток на катер та з’їздити на екскурсію Тилігульським лиманом, там скуштувати делікатеси на устричній фермі або відвідати спа-курорт з цілющими грязями в Калинівці. Щоб ця мрія стала реальністю, потрібно докласти спільних зусиль для будівництва інфраструктури та на законодавчому рівні надати даній території статус курорту.

Володимир Новацький, Южненський міський голова. 

Я думаю, що це щось нове, це ноу-хау в Україні. Ця агломерація має перспективу, має майбутнє. Сьогодні мова йде не про об'єднання громади навколо одного району, одного міста. Ми вже вийшли на рівень міжобласний. Нас пов'язує не область та не регіон, а Чорне море. Населені пункти вздовж Чорного моря - це зовсім нова структура об'єднання. З підключенням депутатського корпусу, ця ініціатива повинна вийти на загальнодержавний рівень, - Володимир Новацький, Южненський міський голова. 

  Народні депутати, які були присутні на зустрічі, підтримали цю ініціативу. Адже всі розуміють, що без лобіювання інтересів майбутньої южненської агломерації на загальнодержавному рівні, багато проєктів буде втілювати в життя складніше.

Ігор Васильковський, народний депутат України.

Для Одеської та Миколаївської областей Олег Кутателадзе запропонував грандіозний проєкт! Тому що Затока, Грибівка вже сформувалися, а тут ми можемо будувати нові бази та покращувати інфраструктуру. Саме у цю зону сьогодні економічно доцільніше інвестувати, - Ігор Васильковський, народний депутат України.

  Народний депутат Артем Чорноморов, виборчий округ якого знаходяться в Березанському районі Миколаївської області вважає, що по завершенню втілення реформи децентралізації взаємодія між громадами стане більш спрощеною. 

Артем Чорноморов, народний депутат України.

Після отримання статусу курорту, система оподаткування в Коблевому трохи зміниться, з'явиться курортний збір, а інвестори в усьому світі будуть бачити статус та розуміти: це місце, куди люди їдуть відпочивати, - Артем Чорноморов, народний депутат України.

  Результатом зустрічі з обрання шляхів розвитку приморської території стане підписання меморандуму про співпрацю та план спільного економічного розвитку в області рекреації та туризму, між містом Южне, Визирською та Коблівською ОТГ й всіх зацікавлених прилиманських сіл. Для цього вже створюється робоча група, яку очолять Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради та Лариса Шегіда, керуюча справами виконкому Южненської міської ради.

Друк
Схожі новини:
У Першотравневому ЦНАПі з’явився платіжний термінал17:00
25 лис
СБУ: завдяки співпраці з ТІСом, у 2020 році затримані великі партії наркотиків з Латинської Америки15:22
25 лис
У населених пунктах Визирської ОТГ призначені старости15:09
25 лис
Виплати на поховання та роди, літнім людям та обездоленим дітям розповсюджені на поширену Визирську ОТГ (відео)14:30
25 лис
Валерій Стоілакі: «Ми повинні поважати тих, хто віддав життя за нашу гідність та свободу» (відео)14:17
25 лис
У 2020 році з бюджету Визирської сільради на підтримку медустанов виділено понад 1,5 млн грн (відео)14:04
25 лис
Голова КМУ та представники АМУ обговорили проблему бюджетів12:00
25 лис
З 2022 року навалочні вантажі почнуть переміщати по морю за допомогою крил09:00
25 лис
У Визирці та Першотравневому магазини «ТІС» працюють з дотриманням усіх карантинних заходів (відео)17:00
24 лис
З початку жовтня в малі села Визирської ОТГ приїжджає трактор з причепом для збору ТПВ (відео)16:46
24 лис
МОЗ розпочало співпрацю з COVAX щодо подолання пандемії COVID-19 за допомогою вакцин16:30
24 лис
Любопільська гімназія, попри карантин, бере участь у творчих конкурсах та акціях (відео)16:24
24 лис
У Визирській ОТГ створено фінансове управління (фото)15:08
24 лис
У Лиманському районі вирішували, як передати майно новоствореним громадам (фото)13:08
24 лис
У Визирці та Першотравневому магазини «ТІС» працюють з урахуванням вимог карантину (фото)12:00
24 лис
Створення КНП «ЦПМСД» Визирської сільради — усвідомлена необхідність (фото)10:22
24 лис
Визирська ОТГ серед лідерів у топ-10 успішних громад країни09:33
24 лис
Соцпрацівники та представники БФ ім. Ставніцера відвідали любопільську багатодітну сім’ю (відео)19:30
23 лис
Члени Визирського виконкому розглядали питання щодо ЦПМСД та ЦНАП (відео)19:19
23 лис
У Першотравневому ліцеї пройшов третій етап конкурсу «Учитель року» (відео)19:00
23 лис
У частині Лиманського району 24 листопада не буде води18:58
23 лис
Визирська ОТГ відзначила День гідності та свободи (фото)15:39
23 лис
Визирська сільрада: завершальна сесія депутатів VII скликання видалася плідною (фото)14:00
23 лис
ТІС створює зручні сервіси для працівників (фото)13:30
23 лис
Децентралізація в Україні офіційно завершена12:00
23 лис
TOP