Побажання довгого життя та міцної дружби, національний колорит неймовірних танців та музики — в таку атмосферу потрапили усі численні гості вечора грузинсько-українського єднання. Грузинська спільнота завжди охоче ділиться з одеситами своєю гостинністю, колоритом та культурою. Підкреслити багатогранність дружби двох держав — України та Грузії та використовувати кожну можливість для подальшого їх єднання — так окреслив місію заходу консул Грузії в Одесі Торніке Берекашвілі.
Торніке Берекашвілі, консул Грузії в Одесі
Ми волелюбні народи! Нас дуже багато що пов’язує, хоч ми й не сусіди. В Україні є давня грузинська діаспора, а в Грузії — українська. Ми доповнюємо один одного, ми дуже волелюбні люди.
Гостинність грузинської діаспори в Одесі зібрала цього вечора багато гостей. Серед них заступниця директора Департаменту, керівниця управління культури, національностей та релігій й охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної адміністрації Ярослава Різникова.
Ярослава Різникова, заступниця директора Департаменту, керівниця управління культури, національностей та релігій й охорони об’єктів культурної спадщини Одеської ОДА
Ці зв’язки — ця річка дружби не міліє. Зараз ми з вами є свідками чудових проєктів та взаємодії у книговиданні, в культурних та бібліотечних проєктах. Відбувається обмін ідеями між художниками, поетами, письменниками. Я щиро вдячна організаторам за такий прекрасний проєкт, за те, що вони його втілили у життя.
З побажанням поглиблення гуманітарно-культурних стосунків двох держав виступили представник Міністерства закордонних справ України в Одесі Сергій Орлов та настоятель церкви Святої благовірної цариці Тамари, отець Сергій. Духовний наставник від імені Одеської Єпархії та владики Агафангела передав благословіння та підкреслив, що не тільки культура, а й духовність — є важливими складовими та основою діяльності грузинського культурного центру в Одесі. Йому немає аналогів, бо на території комплексу збудовано та відкрито храм. Такий масштабний духовно-культурний проєкт відбувся у місті завдяки підтримці депутата Одеської обласної ради Олега Кутателадзе.
отець Сергій, настоятель церкви Святої благовірної цариці Тамари
З надією дивимося у майбутнє, хай Господь допоможе зберегти християнські, культурні та сімейні цінності та традиції. Це основа добробуту кожної з держав.
Грузинська та українська музика, пісні, вражаючи танці від Народного художнього колективу України, ансамблю грузинського танцю «Сакартвело», а також виступи одеських дитячо-юнацьких хореографічних колективів «Созвездие» та «Детство», вихованців заслуженого працівника культури України Юхима Когана, фотовиставка та виставка українських та грузинських видавництв створювали неповторну атмосферу вечора грузинсько-українського єднання.
Двадцять років у науці в Одеському холодильному інституті, а тепер — створення керамічних шедеврів. Це — життєвий шлях та доля грузинського майстра Оріави Хмаладзе.
Оріава Хмаладзе, художник, кераміст
Зараз в Україні мене знають, і я популярний. З інших міст до мене надходять різні замовлення, і я створюю руками з глини радість для людей.
Дизайнер Бачана Чантурія, директор Дому національного костюма з Тбілісі, якому вже виповнилося 10 років, представив дуже цікавий синтез сучасності та грузинських традицій, відтворених в одязі. Тут навіть традиційний чоловічий одяг «чоха» дивує, єднаючи історію та моду сьогодення.
Бачана Чантурія, директор Дому національного костюма (м. Тбілісі)
Дружба між народами — це вже традиція. Ми дуже раді, коли приїжджаємо в Україну. Тут дуже гостинні люди — ми завжди намагаємося теж донести їм нашу любов.
Таким насиченим та цікавим став вечір грузинсько-українського єднання. Потужна спільнота Грузії в Одесі допомагає робити Україну ще сильнішою завдяки розвитку культурної дипломатії, яка єднає народи та збагачує одне одного. Таке щире та відверте свято — це найкращий інструмент для поглиблення міжнародних стосунків країн у сучасності.
Нагадаємо, що в Одесі керівництво Визирської ОТГ взяло участь у форумі «Реформа системи шкільного харчування».
Авторка: Ганна Валанцевич.