» » В Одесі пройшло свято Тбілісоба та відкриття Центру грузинської культури (фото)

В Одесі пройшло свято Тбілісоба та відкриття Центру грузинської культури (фото)

В Одесі пройшло свято Тбілісоба та відкриття Центру грузинської культури (фото)

  Тбілісоба - свято, яке присвячене збору врожаю та традиційно відзначається в столиці Грузії в перші вихідні жовтня. Вперше його святкували 28 жовтня 1979 року. В Одесі це свято вже другий рік поспіль проводить грузинська діаспора.В Одесі пройшло свято Тбілісоба та відкриття Центру грузинської культури.  Майже для двох з половиною тисяч грузин Одеса та Одеська область є другою Батьківщиною. Саме для того, щоб поширювати культуру, історію та духовність серед грузинської діаспори, на Фонтанській дорозі, 60 відкрив свої двері грузинський культурно-духовний центр. Шлях його створення, довжиною 9 років, не був легким, але він міцно об’єднав однодумців.Торніке Берекашвілі, консул Грузії в Одесі.

На такий центр дуже чекала наша діаспора. З Божою поміччю і з благословення Патріарха та за підтримки друзів, Олега Джумберовича Кутателадзе, ми відкрили цей центр. Тут діти й не тільки наші діти будуть знайомитися з традиціями Грузії. Одеса дуже схожа на Тбілісі, в якому теж дуже багато національностей і конфесій живе в мирі та дуже дружно, - Торніке Берекашвілі, консул Грузії в Одесі.

  Недільна школа при культурно-освітньому центрі "Іверія" вже багато років існує в Одесі. Але саме зараз вона здобула затишний дім, двері якого відкрито для всіх. Відкриття центра саме в день Тбілісоба стало дуже символічним.Шорена Гегешидзе, керівник грузинського культурно-освітнього центру "Іверія".

У нас тепер є прекрасна двоповерхова будівля, ми будемо тут вивчати історію, культуру, рідну мову для всіх, віком від 4-ох років і більше. Тут будуть проводиться уроки музики та багато інших дуже цікавих та важливих заходів. Ласкаво просимо - наші двері відкриті завжди та для всіх, - Шорена Гегешидзе, керівник грузинського культурно-освітнього центру "Іверія".

В Одесі пройшло свято Тбілісоба та відкриття Центру грузинської культури.

  Олег Джумберович Кутателадзе розповів про те, як і хто допомагав у зведенні цього центру.

Ми тут намагалися щось зробити, але не було місця. Завдяки моєму великому другу та меценату Аднану Ківану ми збудували цей центр, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

  Не тільки культура, а й духовність - дві важливі складові, які стануть основою діяльності грузинського культурного центру. Тут же на території чекає освячення храм в ім'я Цариці Тамари. Для грузинської діаспори, це знакова подія як у сфері релігії, так і у сфері просвіти.Протоієрей Сергій, клірик храму Одеської духовної семінарії.

Така освіта буде заснована на православній вірі, що дуже важливо для сучасної України та Європи. Сьогодні ми бачимо, як сімейні та релігійні цінності іноді нівелюються, тому коли діти будуть отримувати правильну освіту - це позначиться в цілому позитивно для суспільства, - Протоієрей Сергій, клірик храму Одеської духовної семінарії.

  Потужна спільнота Грузії в Одесі є зразком побудови ще сильнішої країни завдяки культурної дипломатії, яка єднає народи та забезпечує мир та спокій.Протоієрей Сергій, клірик храму Одеської духовної семінарії.Сунь Ліцунь, Генеральний консул Китайської народної республіки в Одесі.

Багатонаціональність - це дуже важливо, тому що багато національностей живуть однією сім'єю. Користуючись нагодою, я б дуже хотів сердечно привітати з відкриттям грузинського культурного центру від імені Генерального Консульства Китаю в Одесі, - Сунь Ліцунь, Генеральний консул Китайської народної республіки в Одесі.

Володимир Новацький, міський голова Южного.

У міста Южне є побратимські зв'язки з грузинським містом Кобулеті, і ми із задоволенням обмінюємося делегаціями. І з генеральним консулом Грузії в нас прекрасні взаємини. Це дуже важливо, що не тільки бізнес поєднує міста, а й соціальні проєкти, - Володимир Новацький, міський голова Южного.

В Одесі пройшло свято Тбілісоба та відкриття Центру грузинської культури.  На церемонії відкриття звучали щирі слова подяки усім тим, хто був причетний до створення грузинського культурного центру. Адже всі вони, без перебільшення, є послами миру.Теймураз Нішніанідзе, екс-генконсул Грузії в Одесі.

Кожен проєкт має своє ім'я. Ім'я цього проєкту Олег Джумберович Кутателадзе. Без нього всього цього б не було. У світі немає аналогів, щоб було відкрито культурний центр і храм у єдиному комплексі. Прекрасно, що це все сталося саме в Одесі. Як колишній генеральний консул, я розумію, який це був складний шлях і скільки років потрібно було вести цю роботу, щоб цей проєкт відбувся, - Теймураз Нішніанідзе, екс-генконсул Грузії в Одесі.

Марина Жуковська, ведуча та член Одеського дипломатичного клубу.

Сьогодні справжнє свято для всіх членів дипломатичного клубу. Вітаю наших грузинських колег, з початком такого прекрасного напрямку, як прищеплення грузинської культури і традицій. Нехай з українською культурою цей центр поєднує спільний шлях. Всіх одеситів вітаю з такою чудовою подією, - Марина Жуковська, ведуча та член Одеського дипломатичного клубу.

  Сандро Топурія та Іраклі Макацарія впевнені в тому, що Грузинський культурний центр стане часткою енергетики Грузії.Іраклі Макацарія, продюсер.

Грузинська історія, культура та релігія - ті цінності, які ми зберігаємо. Відкриваючи цей центр, ми дякуємо Олегу Джумберовичу Кутателадзе і Генеральному Консулу Торніке Берекашвілі, які доклали максимум зусиль для того, щоб цей чудовий день настав. Величезна подяка тим людям, які побудували це і передають державі. Хочу всіх привітати зі святом Тбілісоба - це важливий день для кожного грузина, - Іраклі Макацарія, продюсер.

Сандро Топурія, молодіжний посол Грузії в Україні.

Це перший прецедент, коли в Україні відкрився грузинський духовний центр, навчальний центр, де молоді люди зможуть отримувати освіту і поєднувати її з духовністю. Я радий, що в Одесі нам надали таку можливість, - Сандро Топурія, молодіжний посол Грузії в Україні.

  Грандіозне свято врожаю та осені Тбілісоба стало продовженням урочистих заходів. Поєднання культур - це найкращий інструмент для поглиблення міжнародних стосунків.В Одесі пройшло свято Тбілісоба та відкриття Центру грузинської культури.Сергій Орлов, виконувач обов’язків представника Міністерства закордонних справ України в Одесі.

Культура дуже допомагає звичайній дипломатії та дозволяє побудувати довіру, - Сергій Орлов, виконувач обов’язків представника Міністерства закордонних справ України в Одесі.

Віталій Кутателадзе, депутат Лиманської районної ради.

Грузинський народ сьогодні ділиться багаторічною історією і культурою. Ми святкуємо Тбілісоба так, щоб одесити могли побачити, як це відбувається в Грузії і які культурні коріння має грузинський народ. Це все дає потужний заряд позитиву й разом ми стаємо тільки сильнішими, - Віталій Кутателадзе, депутат Лиманської районної ради.

В Одесі пройшло свято Тбілісоба та відкриття Центру грузинської культури.В Одесі пройшло свято Тбілісоба та відкриття Центру грузинської культури.  На території "Фреш-маркету", який гостинно приймав всіх гостей свята Тбілісоба майже вісім годин не стихала грузинська музика, а національна кухня додавала особливого колориту. Численні смаколики, фуд-корти та фотозони користувалися великою популярністю. Але, головна місія свята у формуванні толерантності у суспільстві, адже це все - споконвічні традиції багатонаціональної Одеси.Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

Одеса - багатонаціональне місто, тут мешкають представники понад 100 національностей. Кожну культуру потрібно пропагувати. Грузинський народ тісно пов’язаний з українським народом і я вдячний, що грузинський консул вже багато років веде активну роботу по згуртуванню грузин і робить все, щоб одесити бачили цю культуру. У нас є побратимські відносини і з Батумі, і з Кобулеті. Я переконаний, що це дуже важливо у сучасному світі, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

В Одесі пройшло свято Тбілісоба та відкриття Центру грузинської культури.В Одесі пройшло свято Тбілісоба та відкриття Центру грузинської культури.  Неповторний колорит ансамблю "Сакартвело", українських виконавців, а також популярної грузинської співачки Ніно Чхеідзе стали незабутнім яскравим доповненням свята Тбілісоба-2019 в Одесі.

Друк
Лиманська центральна районна лікарня готова до підписання договорів з Національною службою здоров’я15:00
09 гру
У Южному відтепер можна дізнатися точні дані якості повітря: встановлена ​​станція моніторингу13:00
09 гру
У селі Сичавка відкрилася підстанція швидкої медичної допомоги (фото)12:00
09 гру
У Першотравневому заасфальтували провулки та проїзди між багатоквартирними будинками (фото)11:00
09 гру
У Южному відкриють оселю Святого Миколая (фото)10:00
09 гру
Відбулася VIII позачергова сесія Визирської сільради: ОТГ поповнює свої ряди (фото)12:19
07 гру
У Южненській авторській школі імені М.П. Гузика відбулася посвята у студенти (фото)12:00
07 гру
У Визирці провели пізнавальну лекцію для школярів на тему ВІЛ-СНІД (фото)11:00
07 гру
Лиманський РЕМ повідомляє про можливе відключення електроенергії в Крижанівці10:00
07 гру
Охоронне підприємство оголошує набір на вакантні посади охоронців в Южному15:00
06 гру
Відділ статистики Лиманського району до кінця року повинні розформувати14:00
06 гру
Галина Лесько: "Як із зерна виростає колос, так і наша любов до своєї родини та Батьківщини проростає любов'ю до історії"13:00
06 гру
"Професії моєї громади": учні Визирської школи презентували свої роботи (фото)12:00
06 гру
Лиманська районна лікарня пропонує експрес-діагностику жіночого здоров'я (фото)11:00
06 гру
У Южненському центрі зайнятості провели черговий семінар для тих, хто шукає роботу (фото)10:00
06 гру
У Лиманському районі привітали з професійним святом працівників органів місцевого самоврядування (фото)15:00
05 гру
Таланти Визирської ОТГ повернулися з конкурсу "Віват, Витоки!" переможцями (фото)14:00
05 гру
Комунальному підприємству Коблівської ОТГ "Сількомунгосп" нададуть фінансову підтримку13:30
05 гру
У храмі Почаївської ікони Божої Матері та архангела Божого Михаїла-хранителя української землі відзначили Престольне свято (фото)13:00
05 гру
"Професії моєї громади": стартував районний фотоконкурс12:00
05 гру
Центральна районна лікарня провела зустріч з Національною службою здоров’я (фото)11:00
05 гру
Лиманський підрозділ енергопостачальної компанії змінив адресу10:00
05 гру
Лиманський центр соціальних служб провів інтерактивний урок для школярів з Доброслава (фото)16:00
04 гру
Южненці проігнорували вакцинацію проти дифтерії15:00
04 гру
У Доброславі пройшла 37-а чергова сесія Лиманської районної ради (фото)14:00
04 гру
TOP