Одним зі шляхів відтворення популяцій рідкісних та зникаючих представників орнітофауни регіонально-ландшафтного парку «Тилігульський» є впровадження на його території біотехнічних заходів, повідомляється на Facebook-сторінці «РЛП «Тилігульський» (Миколаївська область).
Подібна робота проводилась протягом року в закритих озерах та мілководдях пересипу Тилігульського лиману біля села Коблеве Миколаївського району. Вони є найбільш придатними місцями для облаштування штучних гніздівель в межах РЛП «Тилігульський».
Весною поточного року тут було споруджено три острівці-платформи загальною площею 500 м² (2×200 м, 5×10 м та 5×10 м), на яких протягом травня-липня гніздилися: крячок рябодзьобий — 82 пари, мартин тонкодзьобий — 73 пари, крячок річковий — 35 пар, кулик-довгоніг — 3 пари та чоботар — 2 пари. Останні два види занесені до Червоної книги України, решта охороняється міжнародними конвенціями. Успішність виведення потомства в таких умовах становила близько 90%.
Нещодавно поруч з існуючими було споруджено ще п’ять острівців-платформ загальною площею 800 м² (3×200 м, 2×100 м) та один збільшено на 200 м². Зазначені заходи були впроваджені за фінансової підтримки ТОВ «ДТЕК Тилігульська вітроелектростанція».
Нагадаємо, що Олег Деркач, директор РЛП «Тилігульський», поділився фотографіями Тилігульського лиману.