Під час Міжнародного дня людей з інвалідністю, у Першотравневому ліцеї, а саме в інклюзивно-ресурсному центрі відбувся дуже насичений освітній захід, у якому взяли участь багато дітей та профільних педагогічних працівників.
Валентина Лопушинська, директорка КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Визирської сільської ради
Це перший такий захід, де ми зібрали певну кількість дітей. Ми провели групове заняття разом з центром творчості. Керівники гуртків: художник та вчителька з ліплення Валентина Іванівна допомогли провести цей захід. Діти та батьки залишились задоволеними.
А ще були захопливі фізкультхвилинки, які з дітьми провела реабілітологиня центру Наталія Тертична.
Наталія Тертична, вчителька-реабілітолог КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Визирської сільської ради
Це такі ж дітки, як і інші, просто трішки більше потрібно їм уваги приділяти, тому ми набираємо їх по одному. Сьогодні ми зробили пальчикову гімнастику, щоб вони розважились та відпочили від малювання.
Керівник гуртка образотворчого мистецтва «Веселка» КЗПО «Центр дитячої та юнацької творчості» В’ячеслав Згурський у захваті від дітей, від того як вони впоралися з творчими завданнями.
В’ячеслав Згурський, керівник гуртка «Веселка» КЗПО «Центр дитячої та юнацької творчості»
По-перше, я дуже вдячний, що у нас є такий центр. Діти мають приходити туди, куди повинні. Розумієте, це милосердя велике. Діти із синдромом Дауна — це чисті діти, нам до них ще рости й рости. Вони всі на 99% добрі. Не знаю, яка сила їм допомагає, але те, що я бачу, мене завжди радує.
В інклюзивно-ресурсному центрі зібралися кращі фахівці різних напрямків. Про свій підхід у роботі розповідають вчителька-логопединя Олександра Косюга та практична психологиня й фахівчиня-консультантка Олена Жебрикова.
Олександра Косюга, вчителька-логопединя
Кожен фахівець проводить роботу з дитиною над своїми питаннями й ця робота повинна проводитись разом з іншими фахівцями, у комплексі, щоб досягти певного результату.
Олена Жебрикова, практична психологиня, фахівчиня-консультантка
Наш підхід полягає в тому, що ми повинні знайти сильні сторони кожної дитини й за допомогою них розвивати потенціал дитини.
Перш за все, діти з особливими освітніми потребами, мають відчути себе вагомою частиною громади, а також те, що про них піклуються, зазначила керівниця відділу освіти, молоді та спорту Визирської сільради Валентина Харламбова.
Валентина Харламбова, керівниця відділу освіти, молоді та спорту Визирської сільради
Інклюзивно-ресурсний центр створено нещодавно, але з впевненістю можна говорити, що він функціонує у повній потужності, використовуючи новітні передові технології, а також досвід центрів, які працюють декілька років. Інтегрований підхід у вихованні, залучаючи методику позашкільної освіти, сьогодні, на нашу думку, є передовим у вихованні саме діток з особливими освітніми потребами.
Послугами інклюзивного центру можуть користуватися не лише діти дошкільного та шкільного віку, але й інші вікові групи, жителі різних населених пунктів Визирської громади.
Нагадаємо, що на нараді освітяни Визирської ОТГ підбили підсумки календарного року з якості навчання.
Автор: Сергій Бяков.