Традиційно вшановувати тих, хто досяг значних успіхів у професійній чи громадській сфері, Асоціація болгар України розпочала у 2003 році за ініціативи її президента Антона Кіссе, народного депутата України.
Як відомо, вже понад 200 років болгари проживають у селах та містах України. Прийшовши на вільні землі як землероби, вони зробили великий внесок у перетворення причорноморського степу. А їхні сучасні нащадки також роблять дуже багато для процвітання своєї Батьківщини. Найбільша кількість болгар проживає на Одещині. Історія їхнього масового заселення у Причорномор'ї почалася з того, що у 1801 році група болгар, рятуючись від турецького геноциду, на кораблі прибула до Одеси. Наступного року вони заснували села Малий Буялик (пізніше — Свердлове, нині — Іванове) та Великий Буялик. Потім інші групи болгар заснували с. Тернівка (1803 р.), с. Кубанка (1804 р.) та с. Катаржино (1806). До 1830 року в Бессарабії (південь Одеської області та частина Молдови) було засновано десятки сіл.
Протягом більш ніж двох століть болгари зберігають свою мову, культуру та традиції.
По всій Україні діють болгарські національно-культурні товариства. Одне з них — обласне товариство «Тракія», яке працює і на території Лиманщини (голова М.І. Грудєва). Значну роль у цьому процесі відіграє Всеукраїнський центр болгарської культури, розташований в Одесі у пров. віцеадмірала Жукова. Саме в ньому в 19-й раз було проведено церемонію «Людина року-2021». У ній традиційно беруть участь почесні гості. І цього разу ними були Генеральний консул Республіки Болгарії Святослав Іванов та співробітники консульства, радник голови Одеської ОДА Юрій Дімчогло, керівник іноземного відділу Тараклійської міськради Степан Карамалак (Республіка Молодова), протоієрей Свято-Троїцького храму в Одесі Андрій Сулаков.
У різних номінаціях було відзначено 11 осіб із кількох регіонів України. Серед номінацій — «Збереження традицій предків», «Успішна людина — щедра душа», «Відродження болгарської культури», «Дарить віру та життя» тощо. А номінантами були вчителі, лікарі, художники, землероби та інші — всі ті, хто сьогодні складає духовну основу села та створює його добробут. У програмі зустрічі були виступи солістів та мистецьких колективів болгарських сіл.
Нагадаємо, що депутати Красносільської сільради на сесії погодили зміст рамкової угоди між Красносільською сільською радою та кметством Звездиця общини Варна (Республіка Болгарія).
Автор: Афанасій Гайдаржі.