Можливості місцевої громади зазвичай напряму залежать від того, як вдало вона управляє своїми земельними ресурсами. Визначити який потенціал є у Визирської СТГ і по яких напрямках необхідно рухатися далі допоможе розробка комплексного плану просторового розвитку території. Для цього в середні грудня у Визирці провели стратегічну сесію з формування завдання на розробку цієї документації з містобудування та землевпорядкування. В заході брали участь Визирський сільський голова Валерій Стоілаки, члени робочої групи з формування завдання на розробку комплексного плану просторового розвитку території, яка була створена цьогоріч у серпні. Також була запрошена громадськість і офіційні представники Визирської громади та суміжних з нею громад.
Володимир Волков, начальник відділу містобудування та архітектури Визирської сільради
Було проведено засідання робочої групи під час якого визначено ключові напрямки розвитку Визирської СТГ, що й буде включено в завдання на проєктування та враховано під час розробки комплексного плану.
Перед обговорюваннями присутні заслухали доповідь члена робочої групи В’ячеслава Фадєєва, наукового співробітника ДУ «Інституту ринку і економіко-екологічних досліджень» НАН України. Він доповів, що такий документ розробляється на всю територію громади і лише один раз. Він немає терміну дії, але має розрахунковий термін і може проходити актуалізацію.
В’ячеслав Фадєєв, науковий співробітник ДУ «Інститут ринку і економіко-екологічних досліджень» НАН України
Це стратегічний документ найвищого рівня. Він визначає стратегічні рішення щодо розвитку інженерної інфраструктури, поліпшення громадського обслуговування, розвитку транспортної інфраструктури, розвитку виробництва в межах громади та інше. Зокрема це стосується формування екологічної мережі та об’єктів природно-заповідного фонду, що вкрай актуально для Визирської СТГ, бо є значна територія, яка прилягає до Тилігульського лиману.
Пропозиції, які надіслали суміжні громади щодо розробки комплексного плану просторового розвитку території зачитав перший заступник Визирського сільського голови Олександр Токменінов. Вони стосуються потужностей сміттєпереробного заводу, який планують збудувати у громаді, будівництва водогону «Одесводоканал» через село Першотравневе на Доброслав та облаштування рекреаційних зон на березі Тилігульського лиману.
Олександр Токменінов, перший заступник Визирського сільського голови
Також вони просять, щоб Визирська громада виступила ініціатором створення робочої групи з формування даного проєкту та організації зон відпочинку.
Серед пропозицій громадськості була внесена рекомендація щодо створення лісосмуги, яка б відокремила Визирку від портопромислової зони.
Олена Козьміна, жителька Визирки, член виконкому Визирської громади
Зеленої смуги навколо лиману замало. Тому я прошу від себе та від мешканців Визирки зелену зону розмежування промислового та житлового масивів. Портопромислова зона існує і буде існувати. Ми віримо у Перемогу, тому я прошу це взяти до уваги.
Депутат Визирської сільради Віталій Котвицький нагадав про те, що підприємствам портопромислової зони потрібні фахівці, тому при розробці комплексного плану просторового розвитку території потрібно враховувати будівництво житла та інфраструктури для збільшення населення громади.
Віталій Котвицький, депутат Визирської сільради
Тут зосереджено 25% портових потужностей країни по вантажообігу, унікальне поєднання багатьох чинників, але є проблема — трудові ресурси.
Також Віталій Котвицький нагадав про те, що завдяки своєчасним заходам, які було впроваджено для наповнення водою Тилігульського лиману, питанню, яке постійно підтримував депутат обласної ради Олег Кутателадзе, сьогодні можна впевнено казати про помітний рекреаційний потенціал Визирської громади.
Результати напрацювань стратегічної сесії розмістять на офіційному вебсайті Визирської сільради в розділі «Комплексний план просторового розвитку території Визирської СТГ».