З Визирською громадою нещодавно познайомилися вимушені переселенці, які зараз проживають в Одеській області. Тур до села Визирка їм запропонувала громадська організація «Одеса ВАУ». До війни — відома туристична компанія, з початком повномасштабного вторгнення почала займатися підтримкою біженців. Один із напрямків роботи «Одеса ВАУ» — проєкт «Розвиток», він передбачає допомогу родинам вимушених переселенців обрати нове місце проживання і не тільки.
Юлія Сущенко, піар-менеджерка громадської організації «Одеса ВАУ»
Громада може надати переселенцям роботу, житло, навчання дітей. Ми вважаємо, що люди, які приїхали з різних куточків України до нас, можуть не лише в Одесі зупинятись. В нас багато чого можна запропонувати їм. Раз на місяць в нас відбувається така поїздка у громади.
Почалося знайомство з Визирською громадою з екоферми «Ластівка» де розташована стайня «Шевальє». Засновниця закладу Олена Козьміна познайомила відвідувачів з життям спортивних коней. Потім в артгалереї «Світлиця» її креативний директор Наталія Козьміна провела екскурсію з історії. Також гостей пригощали смаколиками на відкритій веранді. Потім вони переїхали до Визирського сільського будинку культури, де саме і відбулася презентація громади.
Тетяна, переїхала із зони бойових дій
Ми вже замислювалися над тим, як нам жити далі й що робити, аби не чекати. Не знаємо скільки чекати треба, а жити треба зараз.
Визирська громада не була зоною активних бойових дій, але тут всіляко допомагають українському війську долати ворога, як на рівні сільради, так і на рівні приватних ініціатив. Протягом всього повномасштабного вторгнення місцеві активістки не припиняли плести маскувальні сітки.
Зоя Богачук, жителька Визирки
Приходить хто може, щоб допомогти нашим ріднесеньким воїнам.
Презентація Визирської СТГ відбулася в концертній залі будинку культури.
Кристина Коротких, директорка КУ «Агенція сталого розвитку» Визирської сільради
Ми презентували профіль нашої громади. Ми озвучили основні напрямки нашого розвитку з початку її створення до найближчого майбутнього, перспективи нашого розвитку. Розповіли про створення індустріального парку на території сільради, про будівництво міста «Визир», як потенціального місця розміщення й для ВПО, про перспективи працевлаштування, особливо в портопромисловій галузі, про соціальну інфраструктуру. Розповіли про допомогу, яка надається ВПО, військовим та їх сім’ям. Показали перспективні напрямки розвитку — це будівництво реабілітаційного центру, переоснащення Першотравневого ліцею на об’єкт наукового хабу, програма підвищення навичок та перепрофілювання осіб. Було задано низку питань, які цікавили людей. Ми на все відповіли. Люди були дуже задоволені цією подією.
Поки дорослі ставили важливі для свого подальшого життя питання, діти відвідували майстеркласи з декоративно-ужиткового мистецтва та плетіння сіток, що їм підготували фахівці Визирської громади.