» » Курорт на Тилігульському лимані: які перешкоди стоять перед Кордонською сільрадою (фото)

Курорт на Тилігульському лимані: які перешкоди стоять перед Кордонською сільрадою (фото)

Курорт на Тилігульському лимані: які перешкоди стоять перед Кордонською сільрадою (фото)

  Село Кордон можна назвати пляжним Клондайком Лиманського району: золоті піски прибережної зони розтягнулися вздовж тихої бухти, де практично не буває вітру. Та й сам вигляд горбистих берегів радує око первозданною красою, відтіняючи чисті води Тилігульського лиману. Таким наповненим він не був останні 10-15 років. Завдяки зусиллям депутата Одеської обласної ради Олега Кутателадзе, рік тому на кошти обласного та державного бюджетів в гирлі лиману побудовано гідротехнічну споруду. Відтепер водойма постійно з'єднана з морем, що дозволило підняти рівень лиману на 1,5 метра.Курорт на Тилігульському лимані: які перешкоди стоять перед Кордонською сільрадою.Оксана Третякова, голова Кордонської сільради.

Дякую Олегу Джумберовичу за те, що він наполегливо просував цей проєкт. Для нас, жителів Кордона, - це дуже велика робота. В цьому році берег був переповнений відпочивальниками. Люди приїжджали навіть з Білорусі. Ми все довели до ладу, у нас чисто. Велике роздолля рибалкам. У лиман прийшла риба, іноді нараховуємо до 50 човнів в бухті, - Оксана Третякова, голова Кордонської сільради.

Курорт на Тилігульському лимані: які перешкоди стоять перед Кордонською сільрадою.  Дійсно село Кордон дуже чисте й охайне. Навіть у дворах мешканців немає захаращеності, яка властива запасливому селянину. Виявилося, що майже половина будинків в селі - дачі. Жителів, які проживають на постійній основі в трьох селах Кордонської сільради небагато, всього 640 осіб. Села Кордон, Мар'янівка та Пшонянове розтягнулися вздовж Тилігульського лиману в бік села Любопіль. Однак створити тут повноцінну курортну зону з урахуванням відродження Тилігульського лиману заважає важлива обставина - погана дорога.Курорт на Тилігульському лимані: які перешкоди стоять перед Кордонською сільрадою.

Більшість людей тут купують будинки під дачі. Навколо нас великі дачні масиви. Найбільший дачний кооператив "Тилігульський-9" тягнеться до Любопіля. Наші люди в селі, особливо пенсіонери, виживають шляхом того, що продають дачникам фрукти, овочі, ягоди, молоко, птицю. Але через те, що у нас погана дорога на Пшонянове, люди їдуть через село Любопіль, там краща дорога, - Оксана Третякова, голова Кордонської сільради.

Курорт на Тилігульському лимані: які перешкоди стоять перед Кордонською сільрадою  Від поганого стану дороги страждають не тільки пенсіонери, а й діти. У Пшоняновому живуть 16 учнів місцевої школи, а шкільний автобус часто ламається в умовах експлуатації по нерівній, ґрунтовій дорозі.Курорт на Тилігульському лимані: які перешкоди стоять перед Кордонською сільрадою.Сергій Денис, житель села Пшонянове, депутат Кордонської сільради.

Дорога до села. Це питання ми вже підіймали неодноразово, але воно не вирішується. Дійшло до того, що була ділянка дороги, яку вимило дощем. Дітей дуже важко було доставити до школи та до дитячого садка. Так що дорога - це першочергове завдання, - Сергій Денис, житель села Пшонянове, депутат Кордонської сільради.

  Через погану дорогу неможливо знайти медика, який би хотів працювати в Пшонянському ФАПі, а до упорядкованого, капітально відремонтованого ФАПу в селі Кордон потрібно ще доїхати. Голова Кордонської сільради Оксана Третякова за освітою медик, понад 10 років пропрацювала в місцевому ФАПі. Вона багато потрудилася щоб залучити грант на енергоощадні заходи від Австрійської Агенції розвитку і ПРООН в Україні. Відтепер місцева медустанова відповідає всім нормам медичного обслуговування.Курорт на Тилігульському лимані: які перешкоди стоять перед Кордонською сільрадою.Людмила Михайлютенко, молодша медсестра ФАПу села Кордон.

Умови були жахливі. Вітер гуляв у вікнах, тягнуло з усіх дверей, дітей водили в туалет на двір. А тепер все по-іншому. Чисто, затишно, тепло. Працювати в таких умовах приємно, - Людмила Михайлютенко, молодша медсестра ФАПу села Кордон.

Курорт на Тилігульському лимані: які перешкоди стоять перед Кордонською сільрадою.  Якби існували іноземні гранти на будівництво доріг в українській глибинці, дорога на Пшонянове, напевно, була б вже побудована. За середніми розрахунками на 8 кілометрів дороги потрібно понад 16 мільйонів гривень, а річний бюджет самої Кордонської сільради не досягає й 5 мільйонів гривень. Надія на те, що в Лиманському районі 2020 рік оголошено роком доріг. Їх не обіцяють усі побудувати, але намагатимуться зробити проїзними. Якщо дорога на Пшонянове залишиться проїзною навіть в зимовий період, у Кордонської сільради з'явиться шанс стати повноцінним курортом місцевого значення.

Друк
Незавершеність адміністративно-територіальної реформи - найгостріша проблема осінніх виборів17:35
04 чер
За три місяці 2020 р. в дохід бюджету Визирської ОТГ надійшло коштів більш ніж на 6,5 млн грн понад запланованого (фото)17:27
04 чер
"Інфоксводоканал" підвищує тариф на холодну воду для мешканців Визирки (фото)16:11
04 чер
У Визирській ОТГ відбулися установчі збори Молодіжної ради (фото)14:15
04 чер
У Визирській ОТГ найближчим часом відкриються дитсадочки (фото)13:27
04 чер
Школярі Лиманського району посіли призове місце у конкурсі відеороликів (фото)11:00
04 чер
В червні має відбутися ремонт дороги до с. Олександрівка (фото)10:00
04 чер
Олег Кутателадзе: "Рішення прийняте, будемо думати, як далі співпрацювати з Южним" (фото)15:58
03 чер
В Одесі освячено храм святої благовірної цариці Грузії Тамари (фото)15:20
03 чер
В ніч з 4 на 5 червня в селах Лиманського району не буде води14:39
03 чер
У Визирській сільраді пройшло позачергове засідання комісії ТЕБ та НС12:58
03 чер
Законодавчо Україна не готова до жовтневих виборів12:00
03 чер
Парламентська газета встала на захист Сичавки та Визирської ОТГ (фото)11:00
03 чер
У Лиманському ЦДЮТ під час карантину роблять капремонт (фото)10:00
03 чер
В дитсадочку Крижанівки почалися внутрішні монтажні роботи (фото)15:30
02 чер
В Лиманській ЦРЛ встановили дезінфекційні рамки14:56
02 чер
Олег Кутателадзе: "Рішення Кабміну може погіршити ситуацію як в Сичавці, так і в Южному" (фото)12:00
02 чер
Одеський підрозділ САД не відповідає за затвердження розмітки на "дорозі смерті"11:00
02 чер
Сичавці під час карантину звертаються до медиків тільки з вагомих причин (фото)10:00
02 чер
Олег Діденко: на жовтневі вибори в бюджеті нестача грошей09:00
02 чер
Найближчим часом додатково відновлять маршрути транспортного сполучення через Визирську ОТГ (фото)18:10
01 чер
Пожежа біля Коблевого: палала суха трава в екосистемі14:29
01 чер
У Києві проводиться мирна акція ОТГ, незгодних з рішеннями Кабміну (фото)13:57
01 чер
Дитсадок Курісовської сільради в часи адаптивного карантину зможуть відвідувати тільки 40% вихованців (фото)10:00
01 чер
Машиніст крана - цілком жіноча професія, вважають співробітниці компанії ТІС12:00
30 тра
TOP