» » Курорт на Тилігульському лимані: які перешкоди стоять перед Кордонською сільрадою (фото)

Курорт на Тилігульському лимані: які перешкоди стоять перед Кордонською сільрадою (фото)

Курорт на Тилігульському лимані: які перешкоди стоять перед Кордонською сільрадою (фото)

  Село Кордон можна назвати пляжним Клондайком Лиманського району: золоті піски прибережної зони розтягнулися вздовж тихої бухти, де практично не буває вітру. Та й сам вигляд горбистих берегів радує око первозданною красою, відтіняючи чисті води Тилігульського лиману. Таким наповненим він не був останні 10-15 років. Завдяки зусиллям депутата Одеської обласної ради Олега Кутателадзе, рік тому на кошти обласного та державного бюджетів в гирлі лиману побудовано гідротехнічну споруду. Відтепер водойма постійно з'єднана з морем, що дозволило підняти рівень лиману на 1,5 метра.Курорт на Тилігульському лимані: які перешкоди стоять перед Кордонською сільрадою.Оксана Третякова, голова Кордонської сільради.

Дякую Олегу Джумберовичу за те, що він наполегливо просував цей проєкт. Для нас, жителів Кордона, - це дуже велика робота. В цьому році берег був переповнений відпочивальниками. Люди приїжджали навіть з Білорусі. Ми все довели до ладу, у нас чисто. Велике роздолля рибалкам. У лиман прийшла риба, іноді нараховуємо до 50 човнів в бухті, - Оксана Третякова, голова Кордонської сільради.

Курорт на Тилігульському лимані: які перешкоди стоять перед Кордонською сільрадою.  Дійсно село Кордон дуже чисте й охайне. Навіть у дворах мешканців немає захаращеності, яка властива запасливому селянину. Виявилося, що майже половина будинків в селі - дачі. Жителів, які проживають на постійній основі в трьох селах Кордонської сільради небагато, всього 640 осіб. Села Кордон, Мар'янівка та Пшонянове розтягнулися вздовж Тилігульського лиману в бік села Любопіль. Однак створити тут повноцінну курортну зону з урахуванням відродження Тилігульського лиману заважає важлива обставина - погана дорога.Курорт на Тилігульському лимані: які перешкоди стоять перед Кордонською сільрадою.

Більшість людей тут купують будинки під дачі. Навколо нас великі дачні масиви. Найбільший дачний кооператив "Тилігульський-9" тягнеться до Любопіля. Наші люди в селі, особливо пенсіонери, виживають шляхом того, що продають дачникам фрукти, овочі, ягоди, молоко, птицю. Але через те, що у нас погана дорога на Пшонянове, люди їдуть через село Любопіль, там краща дорога, - Оксана Третякова, голова Кордонської сільради.

Курорт на Тилігульському лимані: які перешкоди стоять перед Кордонською сільрадою  Від поганого стану дороги страждають не тільки пенсіонери, а й діти. У Пшоняновому живуть 16 учнів місцевої школи, а шкільний автобус часто ламається в умовах експлуатації по нерівній, ґрунтовій дорозі.Курорт на Тилігульському лимані: які перешкоди стоять перед Кордонською сільрадою.Сергій Денис, житель села Пшонянове, депутат Кордонської сільради.

Дорога до села. Це питання ми вже підіймали неодноразово, але воно не вирішується. Дійшло до того, що була ділянка дороги, яку вимило дощем. Дітей дуже важко було доставити до школи та до дитячого садка. Так що дорога - це першочергове завдання, - Сергій Денис, житель села Пшонянове, депутат Кордонської сільради.

  Через погану дорогу неможливо знайти медика, який би хотів працювати в Пшонянському ФАПі, а до упорядкованого, капітально відремонтованого ФАПу в селі Кордон потрібно ще доїхати. Голова Кордонської сільради Оксана Третякова за освітою медик, понад 10 років пропрацювала в місцевому ФАПі. Вона багато потрудилася щоб залучити грант на енергоощадні заходи від Австрійської Агенції розвитку і ПРООН в Україні. Відтепер місцева медустанова відповідає всім нормам медичного обслуговування.Курорт на Тилігульському лимані: які перешкоди стоять перед Кордонською сільрадою.Людмила Михайлютенко, молодша медсестра ФАПу села Кордон.

Умови були жахливі. Вітер гуляв у вікнах, тягнуло з усіх дверей, дітей водили в туалет на двір. А тепер все по-іншому. Чисто, затишно, тепло. Працювати в таких умовах приємно, - Людмила Михайлютенко, молодша медсестра ФАПу села Кордон.

Курорт на Тилігульському лимані: які перешкоди стоять перед Кордонською сільрадою.  Якби існували іноземні гранти на будівництво доріг в українській глибинці, дорога на Пшонянове, напевно, була б вже побудована. За середніми розрахунками на 8 кілометрів дороги потрібно понад 16 мільйонів гривень, а річний бюджет самої Кордонської сільради не досягає й 5 мільйонів гривень. Надія на те, що в Лиманському районі 2020 рік оголошено роком доріг. Їх не обіцяють усі побудувати, але намагатимуться зробити проїзними. Якщо дорога на Пшонянове залишиться проїзною навіть в зимовий період, у Кордонської сільради з'явиться шанс стати повноцінним курортом місцевого значення.

Друк
У Кордоні керівництво Визирської ОТГ з’ясувало першочерговість проблем (фото)17:41
20 жов
Валентина Каленюк: «Кожна людина, навіть мала, — це особистість, яка потребує уваги» (відео)17:22
20 жов
У Доброславі відкрили відремонтований спортивний зал (фото)17:00
20 жов
У Зорі Труда дбають про дитяче дозвілля (фото)16:09
20 жов
У Першотравневому на вулиці Шкільна з’явився розважально-спортивний майданчик (відео)15:10
20 жов
Набувають чинності оновлені умови дистанційного навчання у школах15:00
20 жов
Олег Кутателадзе підтримав южненський гандбольний клуб «Портовик» (фото)14:17
20 жов
Толока у селі Порт зібрала небайдужих до дитячого розвитку і дозвілля (відео)14:00
20 жов
Інна Ілюсь: «Я людина активної життєвої позиції, дуже люблю своє село та мені не байдуже його майбутнє»13:24
20 жов
В День захисника України у Доброславі було відкрито пам’ятник загиблим героям 28-ої бригади (відео)13:00
20 жов
Гандбольний клуб «Портовик» може змінити генерального спонсора (відео)12:15
20 жов
Олег Кутателадзе: «Важливо обрати такий депутатський корпус, який буде працювати командно»11:07
20 жов
Олександр Семенов: «Треба залучати молодь, щоб вона не думала, що Польща — розв’язання всіх проблем»09:51
20 жов
Олег Кутателадзе: «У жителів кожного села є свої інтереси, які можна дотримати, вирішуючи проблеми разом»17:00
19 жов
Засідання сесії Крижанівської сільради заплановано на 20 жовтня16:30
19 жов
У Визирській ОТГ за підсумками ІІІ кварталу знов перевиконання бюджету (відео)16:06
19 жов
Визирська та Красносільська ОТГ підписали меморандум про співпрацю (фото)15:43
19 жов
День захисника України — особливе свято для воїнів 28-ї ОМБ (фото)13:54
19 жов
У Визирській ОТГ за підсумками ІІІ кварталу знов перевиконання бюджету (фото)12:00
19 жов
Меморандум, капремонт БК, державні свята — все це відмітили одного дня кубанці (відео)11:38
19 жов
По селах Лиманського району урочисто відсвяткували День захисника України (відео)11:02
19 жов
У Калинівці незабаром з’явиться «лежачий поліцейський» (фото)10:30
19 жов
Доброславська ДЮСШ: 3 золота, 3 срібла та 2 бронзи (фото)09:06
19 жов
Олег Кутателадзе: «З моменту заснування ТІС працює «по-білому»13:30
17 жов
ТІС: відповідальні за транспорт12:00
17 жов
TOP