» » Курорт на Тилігульському лимані: які перешкоди стоять перед Кордонською сільрадою (фото)

Курорт на Тилігульському лимані: які перешкоди стоять перед Кордонською сільрадою (фото)

Курорт на Тилігульському лимані: які перешкоди стоять перед Кордонською сільрадою (фото)

  Село Кордон можна назвати пляжним Клондайком Лиманського району: золоті піски прибережної зони розтягнулися вздовж тихої бухти, де практично не буває вітру. Та й сам вигляд горбистих берегів радує око первозданною красою, відтіняючи чисті води Тилігульського лиману. Таким наповненим він не був останні 10-15 років. Завдяки зусиллям депутата Одеської обласної ради Олега Кутателадзе, рік тому на кошти обласного та державного бюджетів в гирлі лиману побудовано гідротехнічну споруду. Відтепер водойма постійно з'єднана з морем, що дозволило підняти рівень лиману на 1,5 метра.Курорт на Тилігульському лимані: які перешкоди стоять перед Кордонською сільрадою.Оксана Третьякова, голова Кордонської сільради.

Дякую Олегу Джумберовичу за те, що він наполегливо просував цей проєкт. Для нас, жителів Кордона, - це дуже велика робота. В цьому році берег був переповнений відпочивальниками. Люди приїжджали навіть з Білорусі. Ми все довели до ладу, у нас чисто. Велике роздолля рибалкам. У лиман прийшла риба, іноді нараховуємо до 50 човнів в бухті, - Оксана Третьякова, голова Кордонської сільради.

Курорт на Тилігульському лимані: які перешкоди стоять перед Кордонською сільрадою.  Дійсно село Кордон дуже чисте й охайне. Навіть у дворах мешканців немає захаращеності, яка властива запасливому селянину. Виявилося, що майже половина будинків в селі - дачі. Жителів, які проживають на постійній основі в трьох селах Кордонської сільради небагато, всього 640 осіб. Села Кордон, Мар'янівка та Пшонянове розтягнулися вздовж Тилігульського лиману в бік села Любопіль. Однак створити тут повноцінну курортну зону з урахуванням відродження Тилігульського лиману заважає важлива обставина - погана дорога.Курорт на Тилігульському лимані: які перешкоди стоять перед Кордонською сільрадою.

Більшість людей тут купують будинки під дачі. Навколо нас великі дачні масиви. Найбільший дачний кооператив "Тилігульський-9" тягнеться до Любопіля. Наші люди в селі, особливо пенсіонери, виживають шляхом того, що продають дачникам фрукти, овочі, ягоди, молоко, птицю. Але через те, що у нас погана дорога на Пшонянове, люди їдуть через село Любопіль, там краща дорога, - Оксана Третьякова, голова Кордонської сільради.

Курорт на Тилігульському лимані: які перешкоди стоять перед Кордонською сільрадою  Від поганого стану дороги страждають не тільки пенсіонери, а й діти. У Пшоняновому живуть 16 учнів місцевої школи, а шкільний автобус часто ламається в умовах експлуатації по нерівній, ґрунтовій дорозі.Курорт на Тилігульському лимані: які перешкоди стоять перед Кордонською сільрадою.Сергій Денис, житель села Пшонянове, депутат Кордонської сільради.

Дорога до села. Це питання ми вже підіймали неодноразово, але воно не вирішується. Дійшло до того, що була ділянка дороги, яку вимило дощем. Дітей дуже важко було доставити до школи та до дитячого садка. Так що дорога - це першочергове завдання, - Сергій Денис, житель села Пшонянове, депутат Кордонської сільради.

  Через погану дорогу неможливо знайти медика, який би хотів працювати в Пшонянському ФАПі, а до упорядкованого, капітально відремонтованого ФАПу в селі Кордон потрібно ще доїхати. Голова Кордонської сільради Оксана Третьякова за освітою медик, понад 10 років пропрацювала в місцевому ФАПі. Вона багато потрудилася щоб залучити грант на енергоощадні заходи від Австрійської Агенції розвитку і ПРООН в Україні. Відтепер місцева медустанова відповідає всім нормам медичного обслуговування.Курорт на Тилігульському лимані: які перешкоди стоять перед Кордонською сільрадою.Людмила Михайлютенко, молодша медсестра ФАПу села Кордон.

Умови були жахливі. Вітер гуляв у вікнах, тягнуло з усіх дверей, дітей водили в туалет на двір. А тепер все по-іншому. Чисто, затишно, тепло. Працювати в таких умовах приємно, - Людмила Михайлютенко, молодша медсестра ФАПу села Кордон.

Курорт на Тилігульському лимані: які перешкоди стоять перед Кордонською сільрадою.  Якби існували іноземні гранти на будівництво доріг в українській глибинці, дорога на Пшонянове, напевно, була б вже побудована. За середніми розрахунками на 8 кілометрів дороги потрібно понад 16 мільйонів гривень, а річний бюджет самої Кордонської сільради не досягає й 5 мільйонів гривень. Надія на те, що в Лиманському районі 2020 рік оголошено роком доріг. Їх не обіцяють усі побудувати, але намагатимуться зробити проїзними. Якщо дорога на Пшонянове залишиться проїзною навіть в зимовий період, у Кордонської сільради з'явиться шанс стати повноцінним курортом місцевого значення.

Друк
Роботи з реконструкції стадіону в Южному виконані на 50%15:00
20 лис
Сичавська сільрада прийняла рішення про приєднання сіл Сичавка та Кошари до Визирської громади (фото)14:30
20 лис
Губернатор Одещини готовий об’єднувати громади примусово14:00
20 лис
Газета "Голос України" вперше підписала меморандум з громадою - потужною Визирською ОТГ (фото)13:00
20 лис
У селах Крижанівка та Ліски можливі відключення електроенергії12:30
20 лис
Першотравневий НВК шукає фахівців на вакантні місця (фото)12:00
20 лис
У Першотравневому організували вивіз опалого листя (фото)11:00
20 лис
На дорозі від Доброслава до Степанівки завершено капітальний ремонт (фото)10:00
20 лис
В Одеській облраді депутати обговорили гострі проблеми регіону (фото)15:48
19 лис
Будівництво нового баскетбольного майданчика в місті Южне на фінальній стадії (фото)15:30
19 лис
Сичавка зробила свій вибір: село увійде у склад Визирської ОТГ (фото)15:02
19 лис
"ТІС" досяг рекорду вантажообігу за весь час роботи14:00
19 лис
Визирська громада відвідала Львів на вікенд (фото)13:00
19 лис
У Визирській громаді уточнені координати помешкань жителів допоможуть в роботі екстрених служб (фото)12:00
19 лис
Борці з Першотравневого прийняли вітання з перемогою (фото)11:00
19 лис
Надія Мовчан-Карпусь провела зустріч з учнями й вчителями Першотравневого НВК (фото)10:00
19 лис
На посаду в.о. директора порту "Південний" призначено досвідченого директора15:00
18 лис
Жителі села Дмитрівка розповіли, з ким хотіли б об’єднатися (фото)14:00
18 лис
Рішенням Верховної Ради громадам повернули державні землі13:00
18 лис
"Поверніть гроші громадам!" - чотири населених пункти Одеської області долучилися до всеукраїнської акції12:00
18 лис
У Визирці та Першотравневому висадили понад 1000 кущів та хвойних дерев (фото)11:00
18 лис
Діяльність керівника порту "Південний" розслідуватимуть правоохоронці10:00
18 лис
Село - з селом: думка депутата Верховної Ради України Степана Чернявського стосовно приєднання Сичавки до Визирської ОТГ (фото)13:48
17 лис
Мешканці Южного розповіли про своє бачення об’єднання з Сичавкою (фото)13:33
17 лис
Стратегія регіонального розвитку Одеської області на 2021-2027 роки: в Одеській ОДА розпочали розробку проєкту12:00
16 лис
TOP