Дифтерія - гостре інфекційне захворювання. Симптоми дуже схожі на ангіну: біль у горлі, білий наліт на мигдалинах, слабкість. Але головною відмінною рисою є те, що при знятті нальоту, рани починають кровити. Окрім того, люди можуть бути носіями цієї хвороби й не хворіти.
Температура при дифтерії може значно не підвищуватися, але людина відчуває велику знемогу, їй важко піднятися з ліжка, хочеться завжди спати. Виражений головний біль. Біль у горлі може бути незначним, але картина дифтерії найчастіше проявляється тонзилітом. З'являються плівки на мигдаликах, вони перламутрові, і важко знімаються шпателем, - Олена Стогній, сімейний лікар ЦПМСД міста Южне.
Для того, аби вберегти себе від дифтерії, потрібно зробити профілактичне щеплення, якого вистачить на 10 років. У Южному пройти таку процедуру можна, вакцин вистачає. Головне, аби мешканці розуміли, наскільки це важливо.
Є вакцина АДСМ для дорослих. Можна абсолютно безкоштовно вакцинуватися у свого сімейного лікаря. Потрібно через кожні 10 років проводити ревакцинацію, якщо людина отримувала три вакцини попередні. Якщо людина раніше не була вакцинована, то потрібно пройти триразовий вакцинальний комплекс, - Олена Стогній, сімейний лікар ЦПМСД міста Южне.
Мешканці Южного, котрі не є прихильниками вакцин, кажуть: потрібно дбати про гігієну, тоді й захворювань ніяких не буде.
Ми намагаємося і дітей привчати мити постійно руки, овочі та дотримуватися чистоти. І ніякі хвороби не страшні - просто треба дотримуватися чистоти й все. Старатися, аби все було чисто, вимито, - Любов, мешканка Южного.
А дехто взагалі воліє не хворіти та вести активний образ життя.
Все залежить від людини. Я, наприклад, слідкую за своїм здоров'ям, - Людмила, мешканка Южного.
Минулого року Україну лихоманило від кору. За словами южненських медиків, останній випадок було зареєстровано влітку 2019 у пацієнта, котрий прибув на відпочинок до міста. Наразі ні кору, ні дифтерії у Южному немає.