» » У Миколаєві відбулася конференція, в рамках якої представили останні результати дослідження Чорного моря (фото)

У Миколаєві відбулася конференція, в рамках якої представили останні результати дослідження Чорного моря (фото)

У Миколаєві відбулася конференція, в рамках якої представили останні результати дослідження Чорного моря (фото)

  Презентація результатів дослідження вчених у Миколаївській обласній бібліотеці відбулася невипадково. Подібні конференції відбувалися вже в Одесі, а Миколаїв обрали, бо зараз тут відбуваються разючі наукові зміни.У Миколаєві відбулася конференція, в рамках якої представили останні результати дослідження Чорного моря.Тетяна Чичкалюк, голова ГО "Лідери туристичного бізнесу Миколаївської області".

Моніторинг - це не просто спостереження, це ще й елемент прийняття рішень. Дуже вірю в те, що наукові дослідження будуть починатися з Миколаївської області. Ми маємо всі підстави для цього. Ми просиділи три години й ніхто не підіймався на перерву. Це говорить про те, що поки немає свіжого погляду наукової думки про наше море. Чи любимо ми наше море? Звичайно. Я хочу додати цьому більше романтики. Ми постійно проводимо екологічні акції, - Тетяна Чичкалюк, голова ГО "Лідери туристичного бізнесу Миколаївської області".

У Миколаєві відбулася конференція, в рамках якої представили останні результати дослідження Чорного моря.  Дослідження Чорного моря тривали майже три роки. Вони проводилися спільно з європейськими та брюссельськими експертами. Спеціальний корабель ходив з Одеси до Батумі, а науковці відбирали проби. І результати - разючі. Так, біологи дізналися, що життя у морі не вмирає. Наприклад, було знайдено ДНК осетра, який, як вважалося, вже не проживає у Чорному морі. А це означає, що даний вид тут є і вдалося це дізнатися завдяки методу ДНК розщеплення.Євген Дикий, морський біолог.

У Чорному морі ми перші, хто застосував цей метод, і результати виправдали всі наші сподівання. Ми принесли радісну звістку про те, що чорноморський осетер не вимер, сліди його ДНК знайдено і не в одній точці. Це означає, що якась кількість рибин ще залишилася і тепер потрібно шукати предметно, де вони є, і як відновити цю популяцію, - Євген Дикий, морський біолог.

  Конференція зібрала чимало науковців та дослідників, викладачів шкіл та вищих навчальних закладів та волонтерів з багатьох міст України. Говорили про ефект зміни клімату в Чорному морі та в Антарктиді, про глобальні хімічні забрудники. Наприклад, Чорне море - у два рази більше забруднене, аніж Середземне і більшу частину цього сміття складає пластик. Також виявлено 124 хімічні сполуки, шкідливих для морської екосистеми та здоров'я людини, зокрема стійкі органічні речовини-забруднювачі: метали, пестициди, біоциди, лікарські засоби, антипірени та побутові хімічні засоби.Олена Марушевська, експерт зі зв'язків з громадськістю Проєкту ЄС з моніторингу Чорного моря.

Ми всі багато чули про сміттєві плями в океані, про те, як вони розростаються. Подібні сміттєві плями можуть утворитися і в Чорному морі. Загалом Чорне море дуже вразливе, оскільки той прошарок, де є кисень, він дуже незначний, а сірководню дуже багато, - Олена Марушевська, експерт зі зв'язків з громадськістю Проєкту ЄС з моніторингу Чорного моря.

  Для науковців дізнатися про результати сучасних досліджень - справжня подія. Бо море - це окреме життя, зі своїми мешканцями та кліматом. А люди повинні це життя зберегти. Збір цієї важливої інформації не було б здійснено без підтримки європейських дослідників та експертів.Андрій Зотов, старший науковий співробітник Інституту морської біології (м. Одеса).

Виробляються підходи для імплементації Морської стратегії ЄС, яка є обов'язковою для України. Це ті зобов'язання, що взяла на себе Україна і повинна їх виконати. ЄС допомагає, бо це масштабні дослідження, які ми робимо після перерви. Це дійсно цікаво, і я вважаю, дуже цікаві та унікальні результати отримано, - Андрій Зотов, старший науковий співробітник Інституту морської біології (м. Одеса).

У Миколаєві відбулася конференція, в рамках якої представили останні результати дослідження Чорного моря.У Миколаєві відбулася конференція, в рамках якої представили останні результати дослідження Чорного моря.  Після конференції у бібліотеці, всі охочі мали змогу на власні очі побачити, що собою представляє роботизована техніка Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, завдяки якій проводять дослідження глибин Чорного моря. На жаль, науковці даного університету зараз мало конструюють приладів для України, багато їх йде за кордон, бо там попит більше. Але вони плекають надію, що цю ситуацію найближчим часом виправлять. Бо конференція показала, працювати нам є над чим.Володимир Блінцов, проректор з наукової роботи Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова.

Наш університет, і я особисто, і колектив, займаємося проблематикою вивчення й освоєння Чорного моря більше ніж 30 років. І те, що на такому рівні, з такими видатними українськими діячами прикладної науки пройшов цей захід - серйозна подія для України. У мене великі надії на те, що сьогоднішній захід не останній, який буде присвячено дослідженню Чорного моря, - Володимир Блінцов, проректор з наукової роботи Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова.

  Результати загальних чорноморських досліджень Європейського союзу та ПРООН, як бачимо, дали нам корисну інформацію. Їх продовжать і у 2020 році. Вартість цього проєкту - понад 1 мільйон євро.

Друк
Вибори у Красносільській ОТГ пройшли із дотриманням карантинних вимог та Закону (фото)20:42
26 жов
У найкрупнішої за численністю виборців дільниці Визирської ОТГ явка склала 54,2% (фото)17:47
26 жов
Соціологи оцінили електоральну поведінку виборців 25 жовтня (фото)16:49
26 жов
У Визирській громаді обрали сільського голову (інфографіка)16:26
26 жов
Відбулась 46-а позачергова сесія Лиманської районної ради (фото)12:00
26 жов
Ветерани згадують, як будувався ТІС10:30
26 жов
Голова Лиманської РДА відзвітував про роботу за чотири роки (відео)09:00
26 жов
В Красносільській ОТГ дільниці закінчили приймати виборців: явка 38% (фото)21:11
25 жов
Ділянки закриті, явка понад 50%. У Визирській ОТГ розпочався підрахунок голосів (фото)20:50
25 жов
В Красносільській ОТГ завершуються місцеві вибори19:25
25 жов
У Визирській громаді вибори добігають кінця: явка близько 45% (фото)19:15
25 жов
У Крижанівці тривають місцеві вибори (фото)17:48
25 жов
У Визирській громаді місцеві вибори у розпалі (фото)14:55
25 жов
Їдальня ТІС для кухаря — робота, хобі та задоволення14:00
25 жов
В Красносільській ОТГ продовжується виборчий процес (фоторепортаж)13:54
25 жов
У Крижанівці на виборчій дільниці черга (фотофакт)11:35
25 жов
В Красносільській ОТГ стартували місцеві вибори (фото)11:04
25 жов
У Визирській ОТГ почалися місцеві вибори (фоторепортаж)09:43
25 жов
На ТІСі зустрічали голову Укрзалізниці (фото)17:00
23 жов
Олег Кутателадзе отримав диплом проєкта «100 найвпливовіших одеситів» (фото)16:00
23 жов
Олег Кутателадзе: «5 років тривала боротьба за створення Визирської громади»15:04
23 жов
Визирська ОТГ: в Ранжевому вирішили проблему з водою (відео)14:00
23 жов
Визирська ОТГ: в Ранжевому вирішили проблему з водою (фото)13:54
23 жов
Олег Кутателадзе: «Ми довго судилися, але виграли цю справу»13:00
23 жов
У селі Першотравневе по вул. Центральній, побудували сучасний дитячий майданчик (відео)12:30
23 жов
TOP