» » У Миколаєві відбулася конференція, в рамках якої представили останні результати дослідження Чорного моря (фото)

У Миколаєві відбулася конференція, в рамках якої представили останні результати дослідження Чорного моря (фото)

У Миколаєві відбулася конференція, в рамках якої представили останні результати дослідження Чорного моря (фото)

  Презентація результатів дослідження вчених у Миколаївській обласній бібліотеці відбулася невипадково. Подібні конференції відбувалися вже в Одесі, а Миколаїв обрали, бо зараз тут відбуваються разючі наукові зміни.У Миколаєві відбулася конференція, в рамках якої представили останні результати дослідження Чорного моря.Тетяна Чичкалюк, голова ГО "Лідери туристичного бізнесу Миколаївської області".

Моніторинг - це не просто спостереження, це ще й елемент прийняття рішень. Дуже вірю в те, що наукові дослідження будуть починатися з Миколаївської області. Ми маємо всі підстави для цього. Ми просиділи три години й ніхто не підіймався на перерву. Це говорить про те, що поки немає свіжого погляду наукової думки про наше море. Чи любимо ми наше море? Звичайно. Я хочу додати цьому більше романтики. Ми постійно проводимо екологічні акції, - Тетяна Чичкалюк, голова ГО "Лідери туристичного бізнесу Миколаївської області".

У Миколаєві відбулася конференція, в рамках якої представили останні результати дослідження Чорного моря.  Дослідження Чорного моря тривали майже три роки. Вони проводилися спільно з європейськими та брюссельськими експертами. Спеціальний корабель ходив з Одеси до Батумі, а науковці відбирали проби. І результати - разючі. Так, біологи дізналися, що життя у морі не вмирає. Наприклад, було знайдено ДНК осетра, який, як вважалося, вже не проживає у Чорному морі. А це означає, що даний вид тут є і вдалося це дізнатися завдяки методу ДНК розщеплення.Євген Дикий, морський біолог.

У Чорному морі ми перші, хто застосував цей метод, і результати виправдали всі наші сподівання. Ми принесли радісну звістку про те, що чорноморський осетер не вимер, сліди його ДНК знайдено і не в одній точці. Це означає, що якась кількість рибин ще залишилася і тепер потрібно шукати предметно, де вони є, і як відновити цю популяцію, - Євген Дикий, морський біолог.

  Конференція зібрала чимало науковців та дослідників, викладачів шкіл та вищих навчальних закладів та волонтерів з багатьох міст України. Говорили про ефект зміни клімату в Чорному морі та в Антарктиді, про глобальні хімічні забрудники. Наприклад, Чорне море - у два рази більше забруднене, аніж Середземне і більшу частину цього сміття складає пластик. Також виявлено 124 хімічні сполуки, шкідливих для морської екосистеми та здоров'я людини, зокрема стійкі органічні речовини-забруднювачі: метали, пестициди, біоциди, лікарські засоби, антипірени та побутові хімічні засоби.Олена Марушевська, експерт зі зв'язків з громадськістю Проєкту ЄС з моніторингу Чорного моря.

Ми всі багато чули про сміттєві плями в океані, про те, як вони розростаються. Подібні сміттєві плями можуть утворитися і в Чорному морі. Загалом Чорне море дуже вразливе, оскільки той прошарок, де є кисень, він дуже незначний, а сірководню дуже багато, - Олена Марушевська, експерт зі зв'язків з громадськістю Проєкту ЄС з моніторингу Чорного моря.

  Для науковців дізнатися про результати сучасних досліджень - справжня подія. Бо море - це окреме життя, зі своїми мешканцями та кліматом. А люди повинні це життя зберегти. Збір цієї важливої інформації не було б здійснено без підтримки європейських дослідників та експертів.Андрій Зотов, старший науковий співробітник Інституту морської біології (м. Одеса).

Виробляються підходи для імплементації Морської стратегії ЄС, яка є обов'язковою для України. Це ті зобов'язання, що взяла на себе Україна і повинна їх виконати. ЄС допомагає, бо це масштабні дослідження, які ми робимо після перерви. Це дійсно цікаво, і я вважаю, дуже цікаві та унікальні результати отримано, - Андрій Зотов, старший науковий співробітник Інституту морської біології (м. Одеса).

У Миколаєві відбулася конференція, в рамках якої представили останні результати дослідження Чорного моря.У Миколаєві відбулася конференція, в рамках якої представили останні результати дослідження Чорного моря.  Після конференції у бібліотеці, всі охочі мали змогу на власні очі побачити, що собою представляє роботизована техніка Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, завдяки якій проводять дослідження глибин Чорного моря. На жаль, науковці даного університету зараз мало конструюють приладів для України, багато їх йде за кордон, бо там попит більше. Але вони плекають надію, що цю ситуацію найближчим часом виправлять. Бо конференція показала, працювати нам є над чим.Володимир Блінцов, проректор з наукової роботи Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова.

Наш університет, і я особисто, і колектив, займаємося проблематикою вивчення й освоєння Чорного моря більше ніж 30 років. І те, що на такому рівні, з такими видатними українськими діячами прикладної науки пройшов цей захід - серйозна подія для України. У мене великі надії на те, що сьогоднішній захід не останній, який буде присвячено дослідженню Чорного моря, - Володимир Блінцов, проректор з наукової роботи Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова.

  Результати загальних чорноморських досліджень Європейського союзу та ПРООН, як бачимо, дали нам корисну інформацію. Їх продовжать і у 2020 році. Вартість цього проєкту - понад 1 мільйон євро.

Друк
У Визирській об’єднаній громаді відсвяткували День місцевого самоврядування (фото)11:00
11 гру
Визирська громада готується до новорічних свят (фото)10:00
11 гру
Завтра пройде день жіночого здоров’я у Лиманській центральній районній лікарні15:00
10 гру
У Южному почали монтувати новорічну ялинку (фото)14:46
10 гру
"Команда розвитку" та "ТІС-ТВ" подарували бібліотеці Першотравневого НВК нові книги (фото)14:00
10 гру
В селі Любопіль виділили земельні ділянки учасникам АТО (фото)13:00
10 гру
Южненських військовослужбовців привітали з Днем Збройних сил України (фото)12:00
10 гру
У Кошарах проводять уроки у недільній школі "Радонеж" (фото)11:00
10 гру
НВК ім. Чорновола та авторська школа Гузика збирають подарунки до інтернату у Балтському районі (фото)10:00
10 гру
Лиманська центральна районна лікарня готова до підписання договорів з Національною службою здоров’я15:00
09 гру
У Южному відтепер можна дізнатися точні дані якості повітря: встановлена ​​станція моніторингу13:00
09 гру
У селі Сичавка відкрилася підстанція швидкої медичної допомоги (фото)12:00
09 гру
У Першотравневому заасфальтували провулки та проїзди між багатоквартирними будинками (фото)11:00
09 гру
У Южному відкриють оселю Святого Миколая (фото)10:00
09 гру
Відбулася VIII позачергова сесія Визирської сільради: ОТГ поповнює свої ряди (фото)12:19
07 гру
У Южненській авторській школі імені М.П. Гузика відбулася посвята у студенти (фото)12:00
07 гру
У Визирці провели пізнавальну лекцію для школярів на тему ВІЛ-СНІД (фото)11:00
07 гру
Лиманський РЕМ повідомляє про можливе відключення електроенергії в Крижанівці10:00
07 гру
Охоронне підприємство оголошує набір на вакантні посади охоронців в Южному15:00
06 гру
Відділ статистики Лиманського району до кінця року повинні розформувати14:00
06 гру
Галина Лесько: "Як із зерна виростає колос, так і наша любов до своєї родини та Батьківщини проростає любов'ю до історії"13:00
06 гру
"Професії моєї громади": учні Визирської школи презентували свої роботи (фото)12:00
06 гру
Лиманська районна лікарня пропонує експрес-діагностику жіночого здоров'я (фото)11:00
06 гру
У Южненському центрі зайнятості провели черговий семінар для тих, хто шукає роботу (фото)10:00
06 гру
У Лиманському районі привітали з професійним святом працівників органів місцевого самоврядування (фото)15:00
05 гру
TOP