» » У Миколаєві відбулася конференція, в рамках якої представили останні результати дослідження Чорного моря (фото)

У Миколаєві відбулася конференція, в рамках якої представили останні результати дослідження Чорного моря (фото)

У Миколаєві відбулася конференція, в рамках якої представили останні результати дослідження Чорного моря (фото)

  Презентація результатів дослідження вчених у Миколаївській обласній бібліотеці відбулася невипадково. Подібні конференції відбувалися вже в Одесі, а Миколаїв обрали, бо зараз тут відбуваються разючі наукові зміни.У Миколаєві відбулася конференція, в рамках якої представили останні результати дослідження Чорного моря.Тетяна Чичкалюк, голова ГО "Лідери туристичного бізнесу Миколаївської області".

Моніторинг - це не просто спостереження, це ще й елемент прийняття рішень. Дуже вірю в те, що наукові дослідження будуть починатися з Миколаївської області. Ми маємо всі підстави для цього. Ми просиділи три години й ніхто не підіймався на перерву. Це говорить про те, що поки немає свіжого погляду наукової думки про наше море. Чи любимо ми наше море? Звичайно. Я хочу додати цьому більше романтики. Ми постійно проводимо екологічні акції, - Тетяна Чичкалюк, голова ГО "Лідери туристичного бізнесу Миколаївської області".

У Миколаєві відбулася конференція, в рамках якої представили останні результати дослідження Чорного моря.  Дослідження Чорного моря тривали майже три роки. Вони проводилися спільно з європейськими та брюссельськими експертами. Спеціальний корабель ходив з Одеси до Батумі, а науковці відбирали проби. І результати - разючі. Так, біологи дізналися, що життя у морі не вмирає. Наприклад, було знайдено ДНК осетра, який, як вважалося, вже не проживає у Чорному морі. А це означає, що даний вид тут є і вдалося це дізнатися завдяки методу ДНК розщеплення.Євген Дикий, морський біолог.

У Чорному морі ми перші, хто застосував цей метод, і результати виправдали всі наші сподівання. Ми принесли радісну звістку про те, що чорноморський осетер не вимер, сліди його ДНК знайдено і не в одній точці. Це означає, що якась кількість рибин ще залишилася і тепер потрібно шукати предметно, де вони є, і як відновити цю популяцію, - Євген Дикий, морський біолог.

  Конференція зібрала чимало науковців та дослідників, викладачів шкіл та вищих навчальних закладів та волонтерів з багатьох міст України. Говорили про ефект зміни клімату в Чорному морі та в Антарктиді, про глобальні хімічні забрудники. Наприклад, Чорне море - у два рази більше забруднене, аніж Середземне і більшу частину цього сміття складає пластик. Також виявлено 124 хімічні сполуки, шкідливих для морської екосистеми та здоров'я людини, зокрема стійкі органічні речовини-забруднювачі: метали, пестициди, біоциди, лікарські засоби, антипірени та побутові хімічні засоби.Олена Марушевська, експерт зі зв'язків з громадськістю Проєкту ЄС з моніторингу Чорного моря.

Ми всі багато чули про сміттєві плями в океані, про те, як вони розростаються. Подібні сміттєві плями можуть утворитися і в Чорному морі. Загалом Чорне море дуже вразливе, оскільки той прошарок, де є кисень, він дуже незначний, а сірководню дуже багато, - Олена Марушевська, експерт зі зв'язків з громадськістю Проєкту ЄС з моніторингу Чорного моря.

  Для науковців дізнатися про результати сучасних досліджень - справжня подія. Бо море - це окреме життя, зі своїми мешканцями та кліматом. А люди повинні це життя зберегти. Збір цієї важливої інформації не було б здійснено без підтримки європейських дослідників та експертів.Андрій Зотов, старший науковий співробітник Інституту морської біології (м. Одеса).

Виробляються підходи для імплементації Морської стратегії ЄС, яка є обов'язковою для України. Це ті зобов'язання, що взяла на себе Україна і повинна їх виконати. ЄС допомагає, бо це масштабні дослідження, які ми робимо після перерви. Це дійсно цікаво, і я вважаю, дуже цікаві та унікальні результати отримано, - Андрій Зотов, старший науковий співробітник Інституту морської біології (м. Одеса).

У Миколаєві відбулася конференція, в рамках якої представили останні результати дослідження Чорного моря.У Миколаєві відбулася конференція, в рамках якої представили останні результати дослідження Чорного моря.  Після конференції у бібліотеці, всі охочі мали змогу на власні очі побачити, що собою представляє роботизована техніка Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, завдяки якій проводять дослідження глибин Чорного моря. На жаль, науковці даного університету зараз мало конструюють приладів для України, багато їх йде за кордон, бо там попит більше. Але вони плекають надію, що цю ситуацію найближчим часом виправлять. Бо конференція показала, працювати нам є над чим.Володимир Блінцов, проректор з наукової роботи Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова.

Наш університет, і я особисто, і колектив, займаємося проблематикою вивчення й освоєння Чорного моря більше ніж 30 років. І те, що на такому рівні, з такими видатними українськими діячами прикладної науки пройшов цей захід - серйозна подія для України. У мене великі надії на те, що сьогоднішній захід не останній, який буде присвячено дослідженню Чорного моря, - Володимир Блінцов, проректор з наукової роботи Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова.

  Результати загальних чорноморських досліджень Європейського союзу та ПРООН, як бачимо, дали нам корисну інформацію. Їх продовжать і у 2020 році. Вартість цього проєкту - понад 1 мільйон євро.

Друк
Представники Березівської та Визирської громад обмінялися досвідом роботи ЖКГ18:17
05 сер
У частині Лиманського району — аварійне відключення води16:56
05 сер
Разом будь-яка справу по плечу: молодіжна рада Визирської сільради чекає жителів ОТГ на толоці (фотофакт)14:30
05 сер
Підтримуючи турнір з кікбоксингу, ТІС вшановує пам'ять Олексія Ставніцера13:28
05 сер
Програма «U-LEAD з Європою» продовжує допомагати українцям12:00
05 сер
У Першотравневому дитсадку «Сонечко» розмальовують фасад (фото)11:00
05 сер
На підприємствах ТІС суворо стежать за пилопригніченням (фото)10:00
05 сер
Визирська громада готується на Дня Незалежності України (фото)15:04
04 сер
Визирська ОТГ: Любопіль дочекався 770 м дороги, на черзі ще 1 400 м (фото)14:08
04 сер
Дорогу М-28 «Одеса-Южний» ремонтують з використанням полімерних домішок (фото)13:08
04 сер
Молодіжна рада Визирської ОТГ визначилася з планами (фото)12:00
04 сер
Денис Шмигаль: «Університети можуть самі визначати, коли і в якій формі їм починати освітній процес у новому навчальному році»11:00
04 сер
Фото співробітника ТІСу використовувала в рекламі компанія з виробництва олії10:00
04 сер
Мер Чорноморська задоволений тим, що місто залишилося без непотрібних «добавок»16:30
03 сер
Рятувальники Лиманського району вживають дії щодо недопущення пожеж в екосистемах (фото)14:51
03 сер
Едуард Хижняк: «Допомога кожному жителю Визирської громади, хто її потребує — наша головна мета»13:49
03 сер
У Крижанівці відбулося перше засідання робочої групи з розробки Стратегії Фонтанської ОТГ (фото)12:00
03 сер
У Олександрівці послаблено протиепідемічні заходи11:00
03 сер
Олег Кутателадзе: «У Южному жити набагато комфортніше, ніж у великому місті»10:00
03 сер
Біля залізничного переїзду в Ілічанці розпочався ремонт дороги (фотофакт)13:00
01 сер
Мешканці Визирки соцпрацівники допомогли здійснити мрію (фото)12:00
01 сер
У Івановому ведеться ремонт мережі водопроводу (фото)11:00
01 сер
Коронавірус та економіка. Лиманська РДА звітує про виконання бюджету за І півріччя 2020 року10:00
01 сер
Дорогу між Визиркою та Любополем ремонтують вже за обласні кошти (фото)16:09
31 лип
Молодіжна рада Визирської ОТГ пропонує небайдужим долучитися до активної роботи цієї суботи16:02
31 лип
TOP