Показати меню
» » П. Порошенко: «Децентралізація - держава без периферії».
04 бер 18:54Новини

П. Порошенко: «Децентралізація - держава без периферії».

П. Порошенко: «Децентралізація - держава без периферії».

Днями в Одесі, за участі Президента України Петра Порошенка, відбулось засідання Ради регіонального розвитку. Ключові теми засідання – пріоритетні напрямки розвитку територіальних громад, впровадження масштабних інфраструктурних проектів в умовах децентралізації. У своєму виступі Президент зазначив, що децентралізація вдихнула нову енергію в місцеве самоврядування та кардинально змінила життя у всіх регіонах держави.

Позитивні зміни, які ми спостерігаємо сьогодні на Одещині – це результат нашої спільної роботи в рамках запропонованої мною реформи децентралізації. Наше завдання – й надалі рішуче рухатися вперед. Впровадження реформи децентралізації довело її ефективність, децентралізація є найуспішнішою з реформ, яка кардинально змінила життя громад, і тому вона є незворотною. Громади самі можуть і мають приймати рішення, створювати власну стратегію розвитку, ставити перед собою реальні досяжні цілі, звітувати перед своїми жителями. Як тільки з'явилися перші приклади, люди побачили, що на рахунках у територіальних громад з'являється більше грошей, і результати діяльності громад – кращі. Як це нам вдалося? Найголовніше - прийняли запропонований мною Закон "Про децентралізацію", коли центральна влада передає владу на місця, - Петро Порошенко, Президент України.

Окрім того, Гарант зазначив, що громади, які об’єдналися, можуть самі приймати рішення та працювати над тим, аби змінити на краще умови життя. Головна мета, аби очільники ОТГ регулярно звітували про виконану роботу перед мешканцями громади. 

Децентралізація - це країна без периферії. Ми віддали гроші від прибутків на місця. Тепер громада повинна приймати обдумані рішення та нести відповідальність за них. По кожному населеному пункту можна побачити, як формується його бюджет, з чого складається: державних коштів чи місцевих. Окрім того є можливість перевіряти на що саме ці кошти будуть витрачатися. Я звертаюся до мешканців ОТГ: ви повинні контролювати тих, кого обрали головуючими, - Петро Порошенко, Президент України.

У роботі Ради регіонального розвитку взяли участь очільники Одеської облдеражміністрації і облради, керівники районів, депутати міських, сільських і селищних рад, зокрема депутат Лиманської районної ради Віталій Кутателадзе.

Нові можливості для розвитку власної території з’явилися у мешканців Визирської ОТГ, яка наразі активно готується до виборів очільника громади  та депутатів місцевої ради. Про переваги децентралізації на місцях розповів депутат Одеської обласної ради Олег Кутателадзе.

Сьогодні Визирка має до 30-ти мільйонів бюджету. Він виріс у 30 разів. У визирчан заасфальтовані всі дороги, є централізоване водопостачання, газ, побудована площа, є пожежна команда. Люди, що живуть у селі, бачать реальні зміни. Те, що процес децентралізації альтернативи немає, це точно. Я повністю підтримую Президента і уряд, які прийняли це рішення. Вважаю, що це дуже важливе питання. Люди повинні зрозуміти, що джерело фінансування знаходиться тут, поруч з ними. Треба створювати умови, аби мешканцям було комфортно жити в громаді. Потрібно зрозуміти, що навколо себе необхідно створювати бізнес, і тоді громади будуть краще жити, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

  

Друк
У Березанській ОТГ засідала робоча група з розвитку громади (фото)18:00
23 тра
На найбільшому підприємстві Лиманського району провели день відкритих дверей (фото)16:20
23 тра
Села Визирської ОТГ стали переможцями першого етапу конкурсу з благоустрою (фото)15:00
23 тра
У Визирці обговорили будівництво централізованої каналізації (фото)14:00
23 тра
Курортні населені пункти залишаться без води13:30
23 тра
Хутко вкрав і швидко втік. Поліція по гарячим слідам затримала крадія (фото)13:00
23 тра
У Любополі вирішують питання сміття, яке накопичилося на звалищі (фото)12:00
23 тра
Южне відсвяткує День хіміка11:00
23 тра
У Першотравневому НВК на канікулах стартує ремонт і благоустрій (фото)09:00
23 тра
Суд зобов'язав "ОПЗ" виплатити велику суму компанії "Ostchem"18:00
22 тра
Енергоефективність понад усе - у Першотравневому розпочинають утеплення фасаду дитячого садочку (фото)17:00
22 тра
Тилігульський лиман приймає перших відпочиваючих (фото)16:00
22 тра
Відомі борці з Першотравневого знову з медалями (фото)15:00
22 тра
Правоохоронці Лиманського району взяли участь у змаганнях з міні-футболу (фото)14:03
22 тра
Сесія Лиманської райради знову відклала у "довгий ящик" питання дороги на Визирку (фото)13:02
22 тра
У Курісово всім селом гасили пожежу (фото)12:34
22 тра
Красносільська громада на два дні залишиться без світла (фото)11:32
22 тра
TOP