Показати меню
» » П. Порошенко: «Децентралізація - держава без периферії».
04 бер 18:54Новини

П. Порошенко: «Децентралізація - держава без периферії».

П. Порошенко: «Децентралізація - держава без периферії».

Днями в Одесі, за участі Президента України Петра Порошенка, відбулось засідання Ради регіонального розвитку. Ключові теми засідання – пріоритетні напрямки розвитку територіальних громад, впровадження масштабних інфраструктурних проектів в умовах децентралізації. У своєму виступі Президент зазначив, що децентралізація вдихнула нову енергію в місцеве самоврядування та кардинально змінила життя у всіх регіонах держави.

Позитивні зміни, які ми спостерігаємо сьогодні на Одещині – це результат нашої спільної роботи в рамках запропонованої мною реформи децентралізації. Наше завдання – й надалі рішуче рухатися вперед. Впровадження реформи децентралізації довело її ефективність, децентралізація є найуспішнішою з реформ, яка кардинально змінила життя громад, і тому вона є незворотною. Громади самі можуть і мають приймати рішення, створювати власну стратегію розвитку, ставити перед собою реальні досяжні цілі, звітувати перед своїми жителями. Як тільки з'явилися перші приклади, люди побачили, що на рахунках у територіальних громад з'являється більше грошей, і результати діяльності громад – кращі. Як це нам вдалося? Найголовніше - прийняли запропонований мною Закон "Про децентралізацію", коли центральна влада передає владу на місця, - Петро Порошенко, Президент України.

Окрім того, Гарант зазначив, що громади, які об’єдналися, можуть самі приймати рішення та працювати над тим, аби змінити на краще умови життя. Головна мета, аби очільники ОТГ регулярно звітували про виконану роботу перед мешканцями громади. 

Децентралізація - це країна без периферії. Ми віддали гроші від прибутків на місця. Тепер громада повинна приймати обдумані рішення та нести відповідальність за них. По кожному населеному пункту можна побачити, як формується його бюджет, з чого складається: державних коштів чи місцевих. Окрім того є можливість перевіряти на що саме ці кошти будуть витрачатися. Я звертаюся до мешканців ОТГ: ви повинні контролювати тих, кого обрали головуючими, - Петро Порошенко, Президент України.

У роботі Ради регіонального розвитку взяли участь очільники Одеської облдеражміністрації і облради, керівники районів, депутати міських, сільських і селищних рад, зокрема депутат Лиманської районної ради Віталій Кутателадзе.

Нові можливості для розвитку власної території з’явилися у мешканців Визирської ОТГ, яка наразі активно готується до виборів очільника громади  та депутатів місцевої ради. Про переваги децентралізації на місцях розповів депутат Одеської обласної ради Олег Кутателадзе.

Сьогодні Визирка має до 30-ти мільйонів бюджету. Він виріс у 30 разів. У визирчан заасфальтовані всі дороги, є централізоване водопостачання, газ, побудована площа, є пожежна команда. Люди, що живуть у селі, бачать реальні зміни. Те, що процес децентралізації альтернативи немає, це точно. Я повністю підтримую Президента і уряд, які прийняли це рішення. Вважаю, що це дуже важливе питання. Люди повинні зрозуміти, що джерело фінансування знаходиться тут, поруч з ними. Треба створювати умови, аби мешканцям було комфортно жити в громаді. Потрібно зрозуміти, що навколо себе необхідно створювати бізнес, і тоді громади будуть краще жити, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

  

Друк
Лиманський район відзначає Яблучний Спас (фото)15:00
19 сер
У Южному пройшов автофестиваль (фото)14:00
19 сер
Рятувальники та соцпрацівники Лиманщини інспектують будинки мешканців приватного сектору (фото)13:00
19 сер
У двох селах Першотравневої сільради не буде газопостачання12:30
19 сер
В Южному триває реконструкція проспекту Миру (фото)12:00
19 сер
У Визирській громаді планують розвивати приватне сільське господарство (фото)11:00
19 сер
"U-LEAD з Європою" проводить навчальні тренінги в Коблевому (фото)10:00
19 сер
Від 3 до 5 тисяч - середня сума, яку батьки Лиманщини витрачають на збір школяра до 1 вересня (фото)12:00
17 сер
Викликати поліцію - в один клік. В Одеській області запрацював безкоштовний мобільний додаток (фото)11:00
17 сер
У Києві пройшов транспортний форум. Відвідали його і представники "ТІС" (фото)10:00
17 сер
Визирська громада готується до нового навчального року (фото)17:00
16 сер
Патрульні поліцейські зустрілися із малечею Лиманського району (фото)16:00
16 сер
У Лиманському районі стартувало формування Громадської ради (фото)14:53
16 сер
Повітря за гроші. Малюк з Першотравневого бореться за життя (фото)14:05
16 сер
Нова музична зала, ігровий майданчик та ремонт фасаду будівлі селищної ради. У Доброславі тривають роботи з благоустрою (фото)13:00
16 сер
На "ТІСі" нове досягнення12:00
16 сер
Першотравневе готується до святкування Дня Незалежності11:00
16 сер
"Здорове покоління - перспективне майбутнє" - один з принципів роботи Маяківської ОТГ (фото)10:00
16 сер
У Южному пройде автофестиваль15:00
15 сер
Южне відзначило свято Маковія (фото)14:17
15 сер
Відомий журналіст Лиманщини відзначив свій ювілей (фото)13:24
15 сер
Олег Кутателадзе: Європу ми побудуємо тут, де ми живемо - в Україні12:20
15 сер
Одеську область планують поділити всього на 4 райони (фото)11:00
15 сер
Що на порядку денному у депутатів Визирської сільради - розповідає Євген Бабалик (фото)10:00
15 сер
У селах Визирської громади розпочалися прийоми громадян (фото)15:14
14 сер
TOP