Нещодавно у Харкові пройшов форум "Партнерство заради сталого розвитку громад: зміцнення економічного потенціалу на місцях", де інвестори обговорювали проєкти розвитку та давали цінні поради. Ксенія Сидоркіна, заступник директора проєкт USAID "Підтримка аграрного та сільського розвитку" ("Агросільрозвиток"), запропонувала використовувати електронні карти з інформацією про усі ресурси та особливості громади. Якщо інвестор готовий побудувати об’єкт на території громади, йому буде необхідно мати інформацію про потенційно цікаві ділянки: скільки у них точок підключення електрики, які під’їзні шляхи до них, яка інфраструктура і які мережі, кому вони належать і чи є на них уся необхідна документація. Коли існує цифрова система обліку активів громади на основі GIS-технологій, або, електронна карта території, інвестору потрібно зовсім небагато часу, щоб проаналізувати всю наведену у ній інформацію й прийняти рішення. Зате коли таких карт немає, на отримання вичерпної інформації можуть піти місяці. Патрік Рейдер акцентував увагу присутніх на інклюзивності та створенні робочих місць.
Баррі Рід зазначив, що передовий досвід - основа розвитку громади.
Підвищувати рівень надання послуг заради розвитку громадянського суспільства - ще один важливий проєкт для громад.
Олеся Залуська, заступник керівника програми USAID "Конкурентоспроможна економіка України" ("CEP"), зазначила, що уряд США виділив чималий бюджет на створення бізнес-клімату в Україні - 41 млн. доларів.
У форумі взяла участь і молодь. Молодіжна організація "Майбутні фермери України", яка вже налічує 10 осередків та 300 учасників, презентувала проєкт своєї організації. Молодь із громад-партнерів програми місцевого системного розвитку представила свій погляд на те, що для молодого покоління означає справжній розвиток громади. Юнаки та дівчата презентували свої відеороботи, кращі з яких отримали цінні призи. Гра-змагання на тему сталого розвитку стала родзинкою заходу. Мета гри - залучення громадськості до розв'язання питань економічного розвитку на місцях. Гра пройшла як серія коротких нескладних змагань в окремих секціях, де учасники навчалися основ процесу планування діяльності громади, проєктуванню для подальшого залучення інвестицій та забезпечення участі жителів у житті громади.
Учасники гри розглянули законодавчі процедури, які необхідно враховувати у ході підготовки інвестиційних проєктів - від ідеї до презентації інвесторам. Окрема секція працювала над розробкою карт та плануванням використання землі у рамках підготовки інвестиційних проєктів. У форматі гри представники ОТГ обговорили реальні виклики та знайшли спільні рішення. Кожна із секцій представила власні рішення та рекомендації. А модератор "лабораторії ідей" скомпонував усі рекомендації, представивши комплексну і покрокову дорожню карту сталого розвитку громад.
Наприкінці заходу землевпорядникам громад-партнерів, які пройшли курс навчання в рамках програми місцевого системного розвитку, урочисто вручили сертифікати.
За матеріалами "Децентралізація".