Архів
Червень 2024 (29)
Травень 2024 (64)
Квітень 2024 (56)
Березень 2024 (47)
Лютий 2024 (40)
Січень 2024 (36)
ЛАН » Статті » Електроні карти, молодь та платформа для бізнесу: як зробити громаду привабливою для інвестицій

Електроні карти, молодь та платформа для бізнесу: як зробити громаду привабливою для інвестицій

Електроні карти, молодь та платформа для бізнесу: як зробити громаду привабливою для інвестицій

  Нещодавно у Харкові пройшов форум "Партнерство заради сталого розвитку громад: зміцнення економічного потенціалу на місцях", де інвестори обговорювали проєкти розвитку та давали цінні поради.Електроні карти, молодь та платформа для бізнесу: як зробити громаду привабливою для інвестицій.  Ксенія Сидоркіна, заступник директора проєкт USAID "Підтримка аграрного та сільського розвитку" ("Агросільрозвиток"), запропонувала використовувати електронні карти з інформацією про усі ресурси та особливості громади. Якщо інвестор готовий побудувати об’єкт на території громади, йому буде необхідно мати інформацію про потенційно цікаві ділянки: скільки у них точок підключення електрики, які під’їзні шляхи до них, яка інфраструктура і які мережі, кому вони належать і чи є на них уся необхідна документація. Коли існує цифрова система обліку активів громади на основі GIS-технологій, або, електронна карта території, інвестору потрібно зовсім небагато часу, щоб проаналізувати всю наведену у ній інформацію й прийняти рішення. Зате коли таких карт немає, на отримання вичерпної інформації можуть піти місяці.Електроні карти, молодь та платформа для бізнесу: як зробити громаду привабливою для інвестицій.  Патрік Рейдер акцентував увагу присутніх на інклюзивності та створенні робочих місць.

Будьте інклюзивні, адже потрібно включати до своєї команди усіх, щоб досягати успіху. Навіть якщо ви думаєте, що ті чи інші члени вашої громади не погодяться на вашу пропозицію, все одно запросіть їх. Обов’язково залучайте до усіх справ жінок - вони такі ж розумні, як і чоловіки. Третя моя порада вам: інвестуйте у своє село. Якщо ви не будете інвестувати у створення робочих місць для молоді, вона виїде деінде і ваша громада помре. Знайдіть роботу для молоді, зробіть так, щоб молоді люди побачили себе у майбутньому активними членами ваших громад. І тоді ці громади будуть ефективними, - Патрік Рейдер, директор Проєкту USAID "Підтримка аграрного та сільського розвитку".

  Баррі Рід зазначив, що передовий досвід - основа розвитку громади.Баррі Рід, керівник програми "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність" ("DOBRE").

Що стосується місцевого господарства, то у громаді має бути бізнес-середовище, платформа для розвитку бізнесу. Ми допомагаємо визначити громадам, на чому слід зосередити свої зусилля, ми навчаємо їх методології, як покращувати послуги у майбутньому. А набуття передового досвіду дає більше впевненості у роботі. Ми й надалі робитимемо все для того, щоб давати українцям засоби для успіху: знання і вміння працювати, - Баррі Рід, керівник програми "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність" ("DOBRE").

  Підвищувати рівень надання послуг заради розвитку громадянського суспільства - ще один важливий проєкт для громад.

Головне для нас - посилення ролі громадянського суспільства. Ми готові організовувати традиційні тренінги: з питань прозорості, закупівель тощо. Ми вже працюємо над покращенням спроможності бюджетування. Ми надаємо допомогу у сфері розвитку технічної спроможності. Це детальний аналіз різноманітних послуг, які надають місцеві департаменти. Ми дивимося, що можна оптимізувати, щоб краще служити жителям громади. Ми весь час проводимо семінари для влади Донецької та Луганської областей і весь час шукаємо нових партнерів, з якими зможемо працювати. У нас чималий досвід щодо надання житлових субсидій. Ми можемо допомагати у створенні інклюзивних класів, починаючи від методології й закінчуючи купівлею меблів, - Аліса Хенсон, заступник керівника проєкту "Демократичне врядування у Східній Україні" ("DG-East").

  Олеся Залуська, заступник керівника програми USAID "Конкурентоспроможна економіка України" ("CEP"), зазначила, що уряд США виділив чималий бюджет на створення бізнес-клімату в Україні - 41 млн. доларів.
  У форумі взяла участь і молодь. Молодіжна організація "Майбутні фермери України", яка вже налічує 10 осередків та 300 учасників, презентувала проєкт своєї організації. Молодь із громад-партнерів програми місцевого системного розвитку представила свій погляд на те, що для молодого покоління означає справжній розвиток громади. Юнаки та дівчата презентували свої відеороботи, кращі з яких отримали цінні призи.Баррі Рід, керівник програми  Гра-змагання на тему сталого розвитку стала родзинкою заходу. Мета гри - залучення громадськості до розв'язання питань економічного розвитку на місцях. Гра пройшла як серія коротких нескладних змагань в окремих секціях, де учасники навчалися основ процесу планування діяльності громади, проєктуванню для подальшого залучення інвестицій та забезпечення участі жителів у житті громади.
  Учасники гри розглянули законодавчі процедури, які необхідно враховувати у ході підготовки інвестиційних проєктів - від ідеї до презентації інвесторам. Окрема секція працювала над розробкою карт та плануванням використання землі у рамках підготовки інвестиційних проєктів. У форматі гри представники ОТГ обговорили реальні виклики та знайшли спільні рішення. Кожна із секцій представила власні рішення та рекомендації. А модератор "лабораторії ідей" скомпонував усі рекомендації, представивши комплексну і покрокову дорожню карту сталого розвитку громад.
  Наприкінці заходу землевпорядникам громад-партнерів, які пройшли курс навчання в рамках програми місцевого системного розвитку, урочисто вручили сертифікати.
  За матеріалами "Децентралізація".

Друк
Схожі новини:
У Визирській громаді провели Свято дитинства (фото)13:00
18 чер
У дитсадку «Сонечко» в Першотравневому підвищують рівень безпеки дітей (фото)12:00
18 чер
В закладах освіти Визирської СТГ пройшли випускні вечори (фото)10:47
18 чер
У Визирській СТГ скоротили споживання електроенергії (відео)08:46
18 чер
21 червня у Калинівці заплановано відключення електропостачання13:13
17 чер
У Першотравневому дитсадку «Сонечко» проклали доріжку до укриття (відео)10:37
17 чер
У Визирській громаді заощаджують електроенергію (фото)08:52
17 чер
У селах Визирської СТГ 17 червня заплановано відключення електропостачання16:22
14 чер
Валентина Харламбова: про реформу закладів освіти у Визирській громаді (відео)12:20
14 чер
У Визирському ЗДО «Пролісок» підбили підсумки двадцятирічної роботи (відео)09:48
14 чер
Визирський дитсадок «Пролісок» відзначив 20-річчя (фото)10:10
13 чер
Мешканці Визирської громади передають комунальникам саджанці рослин для благоустрою (фото)10:52
11 чер
Для комунальників Визирської СТГ закупили літній спецодяг (відео)09:25
11 чер
На 13 та 14 червня у двох селах Визирської СТГ заплановані відключення електропостачання15:34
10 чер
У Визирському ЦНАПі відбудеться прийом громадян з пенсійних питань15:15
10 чер
Мешканець Кінного передає саджанці рослин комунальникам Визирської СТГ (відео)12:00
10 чер
Комунальники Визирської громади отримали нову літню форму (фото)10:00
10 чер
У Визирці відбулося засідання позачергової сесії (фото)16:58
07 чер
У Першотравневому ліцеї прозвітували про реалізацію Стратегії розвитку закладу за 2023/2024 навчальний рік (фото)08:18
07 чер
У Визирській громаді провели акцію «Голоси дітей» (фото)18:11
05 чер
На базі Першотравневого ліцею почав роботу літній табір «Веселка»17:29
05 чер
Визирська громада презентувала своє бачення територіального розвитку (фото)16:50
05 чер
Учні Визирського та Першотравневого ліцеїв відвідали засідання виконкому Визирської сільради (відео)08:23
05 чер
Захищаючи Батьківщину загинув мешканець Визирки Іван Лущик17:44
04 чер
У Визирській сільраді відбулося засідання виконкому (фото)12:00
04 чер
TOP