» » Наталія Кириченко: "Самостійність учнів та самоврядування у школі - це запорука вдалої, у подальшому, об'єднаної територіальної громади"

Наталія Кириченко: "Самостійність учнів та самоврядування у школі - це запорука вдалої, у подальшому, об'єднаної територіальної громади"

Наталія Кириченко: "Самостійність учнів та самоврядування у школі  - це запорука вдалої, у подальшому, об'єднаної територіальної громади"
  - Навчальний рік завершується. Яким він був, що вдалося впровадити нового в процес навчання у Першотравневому НВК?
Рік був дуже цікавим. На сьогоднішній день можна сказати, що те, що задумали - ми зробили. Зрозуміло, що ми не хочемо зупинятися. Ми плануємо йти далі та ставимо собі нові завдання. Щоб вони збувалися - потрібна гарна команда, налаштована працювати разом, тоді все буде гаразд. Ми планували посилити методичну роботу, а також поліпшити якість освіти. Тут велику роль відіграє самоосвіта вчителів. І вони сьогодні дійсно працюють над підвищенням свого фахового рівня. За допомогою курсів підвищення кваліфікації і самонавчання, беручи участь в різних семінарах і тренінгах. У школі, так само, ми теж працюємо над цим. У нас сформована дуже добра команда вчителів. Вони хвилюються і переживають за результат, в нас є гарні керівники методичних груп. Ми створили в цьому році "проблемні лабораторії" (спеціальні групи для навчання - прим. ред.), і вчителі самі обрали в яку групу вони підуть, над якою проблемою будуть працювати. Вже потім свої напрацювання втілюють в свою навчальну роботу.
Наталія Кириченко: Самостійність учнів та самоврядування у школі  - це запорука вдалої, у подальшому, об'єднаної територіальної громади  - Який є розвиток позашкільної освіти?
Є плани про поліпшення роботи позашкільного освітнього центру, де діти матимуть можливість займатися своїми справами за власним подаванням. Наша мета - залучити у нього дорослих людей. На сьогоднішній день ми рухаємося в правильному напрямку. Ми вже починаємо набір першачків на експрес-курси, щоб підготувати їх до навчання і зняти стрес перед початком року. Всі говорять про Нову українську школу, але треба розуміти, що НУШ - це не ігри, це дуже серйозна робота, яка вимагає багато сил, як від батьків, так і від дітей. Ну, й звичайно від вчителів. Тому, багато планів з цього приводу.
Наталія Кириченко: Самостійність учнів та самоврядування у школі  - це запорука вдалої, у подальшому, об'єднаної територіальної громади  - Місцевий хаб, запрацював на повну у цьому навчальному році?
Так, звичайно. Ми планували комп'ютер в школу для дорослих людей - для тих, кому за 30-40 і в нас є така школа. В нас є чотири постійних слухачки, які приходять навчаються і вже можуть самі ділитися досвідом. Вони вже можуть спілкуватися в мережі і робити комунальні розрахунки через інтернет. По-друге - це дуже цікава можливість для того, щоб зустрічатися і спілкуватися.
Наталія Кириченко: Самостійність учнів та самоврядування у школі  - це запорука вдалої, у подальшому, об'єднаної територіальної громади  - Які ще є результати роботи хабу?
Сьогодні нашою гордістю роботи хабу є такий проект, як "Діти-дітям". Наш учень дев'ятого класу сам організував комп'ютерні курси для своїх друзів. Потім і вся школа почала приходити до нього. Всі охочі тепер відвідують ці курси комп'ютерних технологій. Цікавий факт: діти дуже гарно працюють самостійно, незважаючи на те, що над ними немає контролю. Вони приходять залюбки навчатися. Саме тоді, коли діти беруть ініціативу у свої руки, ініціативу в хабі - це те, заради чого ми починали цей проект. Саме у цьому і народжується громада. Я вважаю, що самостійність учнів та самоврядування в школі - це запорука вдалої, у подальшому, об'єднаної територіальної громади. Це те, що ми хочемо бачити, коли людина, яка живе на своїй землі, у своєму селі, у своїй школі - бере на себе якісь обов'язки та стає відповідальною. Вона хоче змін и може бути ініціатором таких змін. Це дуже важливо і ми будемо працювати у цьому напрямку.
Друк
Володимир Татаревський: «Порти витягнуть економіку України»14:30
10 лип
Усі перевірені об’єкти Визирської ОТГ відповідають нормам (фото)14:00
10 лип
Земля – народу?13:11
10 лип
Якщо руки звикли до праці, вона буде до старості в радість11:00
10 лип
Єдина проблема проведення ЗНО в Першотравневому - спека (фото)10:13
10 лип
Визирська ОТГ: у Любополі визначили переможців конкурсу до свята Івана Купала (фото)14:47
09 лип
У Визирці ліквідували наслідки негоди (фото)14:00
09 лип
Співзасновник ТІС має намір переформатувати Impact Hub Odessa13:03
09 лип
Предмети інтер'єру вже чекають свого місця в садибі Курісів (фото)12:41
09 лип
САД виступає замовником будівництва траси з ОМТП до М-2811:00
09 лип
У Визирській ОТГ створюють Мистецьку школу (фото)10:00
09 лип
Доброславців в четвер забезпечуватимуть водою з цистерн09:16
09 лип
Пішоходам Вапнярки стало безпечніше перетинати проїжджу частину15:00
08 лип
Лиманська райрада провела термінову позачергову сесію (фото)14:06
08 лип
Рятувальники провели рейд берегом Тилігулу (фото)13:35
08 лип
У Визирському дитсадку до адаптивного карантину знайшли креативний підхід (фото)12:00
08 лип
На ТІСі планується використання альтернативної енергії11:00
08 лип
Маєток Курісів відобразить історію нашого краю з античних часів10:00
08 лип
У Першотравневому ліцеї проводиться ЗНО з англійської14:55
07 лип
У Визирській ОТГ на боротьбу з амброзією виділено 50 тис. грн (фото)14:00
07 лип
Зеленський ознайомився з роботою найбільшого транспортного вузла країни ТІС (фото)13:00
07 лип
У Сичавці на президента чекав пікет. Але він його не побачив (фото)12:00
07 лип
Президент порадів разом з Южним відкриттю стадіону (фото)11:00
07 лип
Завершується зведення нової огорожі Любопільскої школи (фото)10:00
07 лип
У Першотравневому планують підняти водонапірну башту (фото)09:00
07 лип
TOP