Архів
Квітень 2024 (49)
Березень 2024 (47)
Лютий 2024 (40)
Січень 2024 (36)
Грудень 2023 (42)
Листопад 2023 (43)
ЛАН » Інтерв'ю » «Перспективи дуже добрі - Визирська ОТГ буде «в плюсі», - Світлана Бедрега
14 лют 2019, 12:00 Інтерв'ю

«Перспективи дуже добрі - Визирська ОТГ буде «в плюсі», - Світлана Бедрега

«Перспективи дуже добрі - Визирська ОТГ буде «в плюсі», - Світлана Бедрега

  - Світлано Миколаївно, Ви людина, яка добре знає життя і в місті, і в селі. Ви уродженка села Визирка. А сьогодні Визирка, й інші села стоять перед вибором. Як Ви до цього ставитеся?

  - Рішення про створення об'єднаної територіальної громади вже прийнято. Є різні прислів'я, як наприклад: «Як бідному женитися, так день малий і ніч мала». Так і у нас вийшло. Є певні вагомі об'єктивні причини, через які юридично в цьому процесі не поставлена ​​крапка. Вибори в ОТГ, які повинні були відбутися 23 грудня, через воєнний стан в Одеській області, не були проведені. Але старт об'єднанню був даний. І, найголовніше, у Законі «Про державний бюджет» ми бачимо не тільки міста Одеса, Чорноморськ, Подільськ або Южне. Ми побачили певні цифри та показники по Визирській ОТГ, які затверджені в бюджеті країни. До виборів, які мають відбутися одночасно з президентськими 31 березня, об'єднана громада, щодо бюджетного законодавства, буде працювати так само, як і в попередньому 2018 році. Тобто буде бюджет села Визирка, бюджет села Першотравневе та бюджет села Любопіль.


  - Ми з Вами говоримо про бюджет, Ви багато років займаєтеся фінансами, працюєте в фінансовому управлінні. Зрозуміло, що сьогодні без грошей благополуччя не буде. Яке значення грає наповнюваність бюджету для успіху громади? З яких джерел можуть надходити кошти?

  - «Спроможні громади – сильна держава». Це дійсно так. Коли було дано старт децентралізації, насамперед вона стала відчутною в фінансовому плані. Буквально через півроку ми вже побачили позитивні результати. Можна багато говорити і обіцяти, але без належного фінансового ресурсу зробити нічого неможливо. Мається на увазі не той ресурс, який «спускається згори», а той, який формується на місцях, – на рівні села, селища чи міста. Сьогодні з'явилося нове формування – об'єднана територіальна громада. ОТГ поставили на один рівень з містами обласного підпорядкування. Одним з основних джерел наповнення місцевих бюджетів у цілому є податок на доходи фізичних осіб – це 60%. Повинна буде розвиватися здорова конкуренція. Місцеві ради будуть створювати певний мікроклімат, сприятливі умови для платників податків, щоб підприємства реєструвалися саме у них. У свою чергу громада отримає додаткові надходження в скарбницю. Це дуже важливо.


  - Можна сказати, що запорука формування бюджету – це наявність на території громади якомога більшої кількості підприємств? Чим більше підприємств, тим більше бюджет і тим більше можливостей у громади?

  - Коли було дано старт фінансової децентралізації, ряд податків, які раніше зараховувалися до державного бюджету, віддали в розпорядження місцевих рад. На прикладі Одеси можна сказати, що в перший рік впровадження цих змін бюджет міста збільшився більш ніж в 1,5 рази. Тут важливо зазначити, що тому керівнику громади, якого виберуть, необхідно буде правильно розподілити ці надходження. Це не так просто. Складно, коли дефіцит коштів. І ще складніше, коли різко гроші починають надходити в більшому обсязі. Підкреслю, важливо зуміти розподілити ресурс ефективно. Необхідно і дорогу зробити, і відремонтувати артезіанську свердловину, і клуб ... Необхідно вибудувати пріоритетну черговість і зробити це колегіально, разом з членами громади.


  - Тобто, потрібно, щоб прийшла грамотна команда в результаті виборів?

  - Безумовно, потрібна команда, яка буде прислухатися до тих жителів, які живуть десятки років у тому чи іншому населеному пункті.


  - За прикладом села Визирка. А Ви це село знаєте краще за інших, тому що народилися там. Ви, бачите які там відбуваються зміни, як Ви їх оцінюєте?

  - У минулому році традиційно відзначали День села. Мене завжди запрошують. Вітаючи жителів, я говорила абсолютно щиро про те, що щаслива народитися в цьому селі. І дуже приємно спостерігати, як Визирка активно розвивається вже близько десятка років. З'явилося велике підприємство – «ТІС». Ми тоді аналізували у Комінтернівському районі – надходження збільшилися колосально. Велика частина коштів стала надходити в казну села. Буквально за кілька років були проведені ті роботи, які дуже давно не велися. Навіть на перший погляд можна зробити висновок, що зроблено в рази більше, ніж за попередні десять років. Я періодично приїжджаю до Визирки і завжди намагаюся слідувати різними маршрутами. Майже кожен раз бачу щось нове, будь то альтанка, зелена зона або інший об'єкт благоустрою. Знаю про грандіозні плани – будівництво моста. І ще один момент, 3-4 роки тому, коли я приходила на місце поховання своїх рідних на цвинтарі, то бачила, що територія недоглянута, було дуже неприємно. Згодом встановили нормальну огорожу, доріжки. Серед знакових об'єктів потрібно відзначити нову школу.


  - Повертаючись до питань бюджету, можливості його наповнення. Які перспективи у Визирської об'єднаної громади?

  - Перспективи дуже добрі. В першу чергу це надходження податку від доходу фізичних осіб. Ті підприємства, які сьогодні знаходяться на території Визирки, Любополю та Першотравневого, будуть здійснювати відрахування до бюджету громади. Слід зазначити, що левова частка надходжень очікується від транспортного вузла «ТІС», зареєстрованої на території Визирської сільської ради – це близько 112 млн. грн. З держбюджету будуть виділятися дві субвенції: на утримання освітньої та медичної сфер. З огляду на все це бюджет нової громади буде «в плюсі». І я думаю, що різниця буде суттєва. Напередодні майбутніх виборів я б хотіла звернутися до жителів ОТГ, щоб вибрали ту людину, яка на це заслуговує. Того, хто не просто говорить, а робить і буде продовжувати робити хороші справи.

  - Дякую Вам за інтерв'ю, за Вашу підтримку!

Бесіду вела Жуковська М. В.

Друк
Схожі новини:
У Визирській громаді почала роботу Школа Молодіжної ради (фото)12:00
26 кві
Керівник проєкту USAID «Говерла» завітав до Визирської громади (фото)12:00
25 кві
Співробітники Визирського ЦПМСД провели у Першотравневому ліцеї освітній захід щодо вакцинації (відео)10:00
25 кві
На Тилігулі зацвів червонокнижний Тюльпан Шренка (фото)11:19
24 кві
У Першотравневому ліцеї провели просвітницький захід щодо вакцинації (фото)08:56
24 кві
Як працює Визирська сільрада в умовах воєнного стану (відео)12:00
23 кві
На ТІС з’явилися нові вакансії прибиральників10:55
23 кві
У Визирській громаді облаштували просторе укриття в одній із гімназій (відео)09:08
23 кві
У Визирській громаді підтримують місцевих жителів та переселенців під час війни (фото)14:00
22 кві
23 квітня у Визирській громаді оголошено Днем жалоби13:21
22 кві
Як у Визирській громаді реалізується проєкт USAID «ГОВЕРЛА» (відео)12:00
22 кві
У одній з гімназій Визирської СТГ побудували сучасне укриття (фото)10:00
22 кві
Визирська СТГ співпрацює з проєктом USAID «ГОВЕРЛА» (фото)12:00
19 кві
Захищаючи Україну загинув військовий з Бутівки Сергій Редозубов10:33
19 кві
Учні Визирського ліцею стають переможцями та призерами предметних олімпіад (відео)12:00
18 кві
Учениця Визирської Мистецької школи здобула перемогу на міжнародному конкурсі «Свято весни — 2024»09:42
18 кві
У Першотравневому спеціалісти Визирського ЦПМСД проведуть виїзний прийом17:50
17 кві
Вчителі Визирського ліцею готують учнів для участі у предметних олімпіадах (фото)17:24
17 кві
У Визирській громаді провели позачергову сесію сільради (відео)10:00
16 кві
У Визирській сільраді затвердили рішення щодо перейменування Першотравневого (фото)12:00
15 кві
У Визирській сільраді відбулася позачергова сесія (фото)11:00
15 кві
У Тилігульському регіональному ландшафтному парку зацвіла сон-трава10:00
15 кві
Село Першотравневе Визирської СТГ отримає нову назву (відео)17:09
12 кві
У Визирській громаді депутати обрали нового секретаря сільради (фото)12:46
12 кві
У Визирці випустили у ставок мальків трьох видів риб (фото)12:00
12 кві
TOP