"Культура добросусідства" - це унікальний педагогічний курс народжений у Криму у 2013 році. Цю методику рекомендовано Міністерством освіти України, та саме її активно впроваджують у Першотравневому НВК. Адже ідея методики полягає в тому, щоб об’єднати вчителів, батьків і дітей та навчити їх найкращих якостей сучасної людини. Вчителі початкових класів Галина Голуб та Оксана Замосянчук працюють над новими технологіями викладання у Першотравневому НВК, в тому числі вони займаються проєктом "Культура добросусідства".
Наш заклад і наші вчителі почали шукати шляхи до нової освіти не 2 роки тому, а набагато раніше. Нашому закладу є чим пишатися. У нас є люди, які ведуть за собою інших. Завдяки Галині Федорівні та Оксані Леонідівні про наш заклад знають по всій Україні, - Наталія Кириченко, депутат Визирської сільради, заст. директора Першотравневого НВК "ЗОШ I-III ступенів-ліцею".
Курс "Культура добросусідства" навчає взаємоповаги. Все починається з дитинства: повага та порозуміння дозволить нашим вихованцям ніколи не робити зла вже у дорослому віці, - Тетяна Казак, депутат Визирської сільради, директор Першотравневого НВК "ЗОШ I-III ступенів-ліцею".
У 2013 році Оксана Замосянчук взяла участь у конкурсі "Вчитель року", а потім поїхала на курси "Культура добросусідства", де з 25 слухачів ніхто не залишився байдужим.
Ідею, яку було закладено, я поширюю на уроках: не може бути неправильної думки, ми всі різні й це різноманіття - це чудово, це класно, це круто, - Оксана Замосянчук, вчитель початкових класів Першотравневого НВК "ЗОШ I-III ступенів-ліцею".
Я вважаю, що курс "Культура добросусідства" дуже важливий. Я його фанат. Головне - це виховання патріотизму, громадянської позиції та толерантності, - Галина Голуб, вчитель початкових класів Першотравневого НВК "ЗОШ I-III ступенів-ліцею".
"Культура добросусідства" - плід роботи творчих людей, які побачили, що треба навчитись домовлятися та цінувати одне одного, цінувати іншу мову, культуру, традиції. Коли створили цей курс стало зрозуміло, що він необхідний не лише в Криму. Одеська область стала першою, куди він переїхав до материкової України. Курс почав спочатку викладатися у прикордонних областях України, де є етнічне різноманіття. Цього року до 11 областей приєдналися Миколаївська та Сумська області. Ведуться перемовини ще з 4 центральними областями, тому що в кожному регіоні є своя родзинка. Унікальність курсу у тому, що він розроблений для слухачів від дитячих садочків, крізь школу до вищих навчальних закладів. Тобто для всіх ступенів освіти, - Оксана Замосянчук, вчитель початкових класів Першотравневого НВК "ЗОШ I-III ступенів-ліцею".
У рамках культури спільної роботи вчителі започаткували новий формат батьківських зборів.
Восени 2016 року було оголошено конкурс на участь у проєкті за підтримки Посольства Нідерландів в Україні під назвою "Від школи до громади". Його метою стало гуртування всіх учасників освітнього процесу. Було відібрано 60 вчителів. Так, ми з Оксаною Замосянчук потрапили у цей проєкт та отримали завдання проводити батьківські збори по-новому, - Галина Голуб, вчитель початкових класів Першотравневого НВК "ЗОШ I-III ступенів-ліцею".
Багато класних керівників сьогодні застосовують ці технології у роботі з батьками. Галина Федорівна Голуб - чинний тренер - її послугами користуються та запрошують в інші міста України. Саме ця робота з батьками дала результат - за 4 роки вони згуртувалися, стали дружніми та ініціативними. Сьогодні силами цих батьків у нашому Першотравневому НВК ставлять майже на всі свята мюзикли та концерти, - Наталія Кириченко, депутат Визирської сільради, заст. директора Першотравневого НВК "ЗОШ I-III ступенів-ліцею".
Ми проводимо разом з батьками дуже багато часу. Підготовчий період до концертів іноді складає від 2 до 4 місяців. Батьки за цей час стають більш уважними до шкільного життя та своєї дитини. А дітям більшого і не треба, - Галина Голуб, вчитель початкових класів Першотравневого НВК "ЗОШ I-III ступенів-ліцею".
На даний час готується до друку збірка "Батьківські збори по-новому". Ми є тими першими ластівками, які її розробили. Зараз про такі методики лише починають говорити у суспільстві. А ми з цим живемо вже давно, - Оксана Замосянчук, вчитель початкових класів Першотравневого НВК "ЗОШ I-III ступенів-ліцею".
Оксана Леонідівна та Галина Федорівна вже 2 роки подорожують Україною та навчають вчителів нашої держави та зокрема педагогів Лиманського району.
Ми багато подорожували по Україні. І на семінарах, ми виступаємо як практики. Обмінювалися досвідом і в Одесі. Ми завжди ділимося цими напрацюваннями з вчителями нашого Лиманського району, - Галина Голуб, вчитель початкових класів Першотравневого НВК "ЗОШ I-III ступенів-ліцею".
Якщо говорити про наш НВК, то курс "Культура добросусідства" допомагає жити єдиним цілим з нашою громадою. Ми через батьків та через дітей транслюємо це толерантне ставлення до різноманіття та прийняття людини такою, яка вона є. Я впевнена у тому, що саме курс є тим інструментом, який виховує свідомого громадянина з кожної дитини. Вони будуть цінувати це різноманіття, бо це дуже здорово, якщо поруч з тобою живе інша людина. Вони стануть такими громадянами, за яких нам не буде соромно. Мені хочеться, щоб цю філософію добросусідства наші діти пам’ятали, несли у серці й вона була з ними разом завжди, - Оксана Замосянчук, вчитель початкових класів Першотравневого НВК "ЗОШ I-III ступенів-ліцею".
У Першотравневому НВК викладацький колектив відкритий до нових ініціатив та проєктів, читайте також, як тут впроваджують інновації у навчальний процес.
Читайте також, як тут впроваджують інновації у навчальний процес.