Архів
Листопад 2024 (35)
Жовтень 2024 (45)
Вересень 2024 (46)
Серпень 2024 (48)
Липень 2024 (56)
Червень 2024 (38)
ЛАН » Головні події дня » Наталія Сивак: "Маючи такий бюджет, ми маємо і велику відповідальність"

Наталія Сивак: "Маючи такий бюджет, ми маємо і велику відповідальність"

Наталія Сивак: "Маючи такий бюджет, ми маємо і велику відповідальність"

  - Наталіє Степанівно, у Вас відділ і управління дуже важливі. Розкажіть, будь ласка, чим Ви займаєтесь, звідки йдуть гроші до бюджету громади?

Відділ фінансів, це ядро будь-якого виконавчого органу, тому що там рахують кошти, які надходять до бюджету і відповідно плануються видатки використання цих грошей. Спочатку ми вивчаємо та аналізуємо податкову базу, своїх платників податків, а потім розподіляємо ці кошти на потреби громади, згідно з прийнятим депутатами бюджетом. Також у нас у відомстві є напрямок по інвестиціях та економічному розвитку. Це дуже важлива робота при будь-якому бюджету. Ми будемо і надалі в цьому напрямку працювати, залучаючи до нас нових інвесторів.

  - Період становлення громади складний? Як він у вас проходить?

З моменту створення громади, ми розуміли, що маючи такий потужний економічний потенціал на цій території, ми будемо мати й значний бюджет. Ми над ним почали працювати з 1 вересня у співпраці з Департаментом фінансів Одеської ОДА та з райвідділом фінансів Лиманської РДА. Ми узгодили дохідну частину нашого бюджету і почали працювати над видатками. Була створена робоча група для формування проєкту бюджету на 2020 рік. Були залучені всі структурні підрозділи, всі заклади, розташовані на території громади. Цей документ було направлено депутатському корпусу. Я вважаю, що це достойний бюджет, де враховано й економічний, і людський потенціал громади.

Ми вдячні тим підприємствам, які розташовані на території, бо саме завдяки їм ми маємо такий потужний бюджет. Це порто-промислова зона, яка дає нам майже 80% надходжень.

  - Як охарактеризувати бюджет Визирської громади взагалі. На що він орієнтований?

В першу чергу бюджетні кошти були спрямовані на соціально-економічний розвиток громади. Це складає на сьогодні 234 млн грн, з них 25 млн - це офіційні трансферти. 70% нашого бюджету - це податок на доходи з фізичних осіб, що складає 160 млн грн. Власні доходи - 208 млн грн. Ці кошти направлені на ремонт наявних та будівництво нових мереж вуличного освітлення, на капремонт дорожнього покриття, тощо. І 30% коштів направлено на будівництво об’єктів, також на утримання і проведення ремонту інфраструктурних та житлово-комунальних об’єктів.

На розвиток освіти направлено 60% бюджету. Це і ремонти закладів, і заробітна плата. Наприклад, у Першотравневому НВК заплановано ремонт харчоблоку і системи опалення на суму 6 млн грн. В цілому бюджет розвитку складає 69 млн грн, це понад 30% всього бюджету.

Маючи такі надходження, ми відповідаємо за ефективне використання цього бюджету. Перед підприємцями-платниками податків та перед людьми, яки обрали цю місцеву владу. Тепер вони мають побачити, що таке реформа децентралізації на прикладі заходів з благоустрою та поступовому розвитку інфраструктури у селах громади.

  - Що змінилося з прийняттям бюджету на 2020 рік у порівнянні з минулим роком?

Якщо говорити мовою фінансистів, то у 2019 році бюджети всіх трьох сіл складали 62 млн грн. Сьогодні, маючи об'єднану громаду, наш бюджет склав 234 млн грн. Це у зв’язку з тим, що в нас є податок на доходи фізичних осіб, що складає 60% бюджету. Цього раніше не було, бо податок на доходи фізичних осіб відраховувався до районного, обласного та, звісно, до державного бюджетів. Відповідно 160 млн податків з фізичних осіб сьогодні надходять до громади та будуть направлені, в першу чергу, на розвиток цієї громади.

  - Є така робота, яка інколи непомітна, але дуже потрібна. Наприклад, підготовка проєктної документації, наприклад щодо побудови інженерних комунікацій. На все це потрібно і гроші, й час. Як це пояснити людям?

Над формуванням бюджету працював не тільки відділ фінансів, були залучені всі структурні підрозділи сільради. Відповідно, коли депутати прийняли бюджет, почалася робота по розробці проєктно-кошторисної документації. Ця робота, звісно, непомітна. Адже, щоб вийти на будівництво або ремонт того чи іншого об’єкту, треба розробити проєктну необхідну документацію, яка повинна пройти експертизу і тільки потім ми маємо право укласти договір відносин з підрядником на виконання тих чи інших робіт. А населення вже бачить сам факт, коли приїхала техніка і почалися відповідні роботи. Але для того, щоб це було помітно, повинні спрацювати всі відділи структурні сільради. Ця робота, як правило, ведеться з січня по березень.Також займає великий час проведення тендерних процедур з закупівель, від одного до двох місяців. На них, я вважаю, ми вийдемо вже з червня.

  - А вистачає у Ваших співробітників і часу, і досвіду? Мені розповідали, що вони на початку і вночі інколи працювали, щоб люди отримати заробітну платню своєчасно.

Є в нас сьогодні й кадровий голод, і велика навантаженість. Але всі фахівці нашої сільради розуміють, чому ми тут працюємо. Маючи такий бюджет, ми маємо і велику відповідальність. Ми зацікавлені в тому, щоб Визирська громада розвивалася, згідно зі своїм потенціалом. Команда в нас молода, завзята, енергійна. Наша громада є членом Асоціації міст України, ми співпрацюємо з різними фондами, з іншими ОТГ в плані обміну досвідом. Це не видно зі сторони, але поступово цими кроками ми отримуємо ті знання і навички, які корисні для нашої громади. Зі свого боку ми прикладемо максимум зусиль задля її процвітання.

  - Тобто зараз період не тільки напруженої роботи, але і навчання?

Авжеж, і навчання, і становлення. Сьогодні навіть наші родини підійшли з розумінням до того, що ми інколи на робочому місці, і до дев'ятої вечора залишаємося. В зимовий період можна бачити ввечері світло у вікнах сільської ради, бо ми працюємо на робочих місцях стільки скільки потрібно задля діла. Але це цікаво тому, що ми бачимо результати своєї роботи.

  - У яких галузях, в яких люди повинні вперше побачити зміни - освіта, медицина, соціальна сфера, як виглядає бюджет у цифрах?

Щодо соціальної сфери, ми прийняли програму "Милосердя в дії". Обсяг її складає 4,3 млн грн. Це різні види допомоги, які ми надаємо населенню у скрутних ситуаціях. Вона охоплює всі соціально-незахищені верстви. Наприклад, в нас інваліди першої групи отримують щомісяця 800 грн соціальної допомоги. В минулі роки бюджети Першотравневої та Любопільської сільрад не дозволяли їм планувати такі види допомоги. А у Визирській сільраді ця програма працює вже не перший рік. Зараз це робиться на всіх населених пунктах громади.

В нас створено відділ освіти, молоді та спорту. Йому на баланс вже передано два дитячих садки та три навчальні заклади. Сьогодні педагогічний склад утримується коштом субвенції з держбюджету і додаткової дотації з обласного бюджету на утримання працівників обслужного складу. З нашого бюджету ми додатково доповнили оплату праці педагогічних працівників, обслуговчого персоналу, а саме - шляхом їх преміювання.

По медицині ми разом з комунальною установою Центр надання первинної медико-санітарної допомоги розробили програму "Здоров’я". Вона, в першу чергу, направлена на придбання ліків, яких недостач із-за недофінансування з боку держбюджету, на розвиток громадського здоров’я, на профілактику захворювань, на стимулювання працівників закладів охорони здоров’я. Також в нас є проєкт, який фінансується коштом субвенції з держбюджету на будівництво амбулаторії. 10% до нього співфінансує громада. Зараз на території Визирки вже закінчується будівництво амбулаторії з сучасним обладнанням. Додатково на будівництво господарських будівель ми з бюджету виділили ще 5 млн грн. В майбутньому можливо первинна медицина перейде до компетенції громади, тоді буде проведена робота щодо отримання ліцензії й, я думаю, що в місцевому бюджеті підтримка належного рівня місцевої медицини стане ще одним пріоритетним напрямком.

  - І на останнє - Ваші побажання.

Хочу побажати, щоб бюджет наш був максимально ефективно використаний на благо жителів громади. Щоб ми доклали для цього максимум зусиль разом з депутатським корпусом. Щоб ми мали можливість постійно працювати над цим з населенням громади. Ми готові сьогодні до співпраці. Хочемо почути відгуки на нашу працю, побажання, що ще нам у своїй роботі потрібно врахувати. Для цього ми також плануємо впровадити принципи громадського бюджету, донести до кожного інформацію про нього. Я впевнена, що в нас все буде добре, буде гарна розвинута громада, попри те, що ми сьогодні на важкому шляху періоду становлення, але працюючи разом ми всі труднощі здолаємо.

Авторка: Марина Жуковська.

Друк
Схожі новини:
У Визирській громаді провели заходи до Дня Гідності та Свободи (відео)12:12
24 лис
У Визирській громаді вшанували пам’ять військового з Причорноморського Іллі Гавриліна (фото)12:04
22 лис
Вугільні брикети для опалення11:14
22 лис
У Визирській громаді провели ямковий ремонт дороги до села Зоря Труда (фото)09:05
22 лис
У тисячний день повномасштабного вторгнення у Визирській СТГ вшанували пам’ять героїв (фото)11:38
20 лис
Творчі колективи Визирської громади підтвердили свої звання «народний» та «зразковий» (фото)13:43
19 лис
20-22 листопада у селах Визирської громади заплановано відключення електропостачання12:19
19 лис
У Визирській СТГ імунізують хижих лисиць від сказу (відео)10:00
19 лис
У Визирській громаді оголосили конкурс на найкращий ескіз пам’ятника загиблим воїнам12:00
18 лис
Володимир Жердецький: про підготовку Дмитрівського старостату до зими (відео)11:56
18 лис
У Визирській громаді проводять імунізацію лисиць від сказу (фото)11:11
18 лис
На дорозі у селі Бутівка встановили обмежувачі швидкості (відео)10:00
15 лис
У селі Бутівка встановили обмежувачі швидкості на дорозі (фото)10:59
14 лис
У Причорноморському на 14-16 листопада заплановані відключення електроенергії12:58
13 лис
У Визирській громаді модернізували системи оповіщення про небезпеку (фото)14:00
12 лис
У Визирській громаді створюють інтернет-бібліотеки для закладів освіти (відео)12:00
12 лис
У Визирській СТГ провели заходи для внутрішньо переміщених осіб (відео)10:00
12 лис
У Визирській СТГ модернізували системи оповіщення про небезпеку (відео)15:52
11 лис
Визирська СТГ — серед лідерів з підтримки Сил безпеки та оборони в Одеській області12:44
11 лис
У Першотравневому ліцеї відкриють сучасну інтернет-бібліотеку (фото)11:25
11 лис
У Визирській громаді проводять заходи для ВПО (фото)10:00
11 лис
У Визирці відбудеться прийом громадян з пенсійних питань14:17
09 лис
Захищаючи Україну, загинув військовий з Причорноморського Віктор Магурян18:11
08 лис
11 листопада у селах Визирської громади заплановано відключення електропостачання14:28
08 лис
Кордонська гімназія отримала у подарунок мобільний підйомник (відео)12:00
08 лис
TOP