Архів
Травень 2023 (41)
Квітень 2023 (48)
Березень 2023 (47)
Лютий 2023 (39)
Січень 2023 (49)
Грудень 2022 (65)
ЛАН » Новини » Для проведення виборів 25 жовтня є суб’єктивні перешкоди

Для проведення виборів 25 жовтня є суб’єктивні перешкоди

Для проведення виборів 25 жовтня є суб’єктивні перешкоди

  Як вже повідомлялося, на порядку денному жовтневих виборів залишається декілька нюансів. По-перше, велике значення мають проблеми фінансування муніципальних виборів. Потім, існує необхідність внесення змін до Виборчого кодексу, також є складнощі, пов'язані із незавершеністю адміністративно-територіальної реформи, є питання до проведення виборів на окупованих територіях та до професійності членів комісії. Але крім цього, великою суб’єктивною проблемою залишається і підкуп виборців, пише інтернет-відання Gazeta.ua.
  Кандидати щоразу знаходять більш оригінальні способи обійти закон. Але за весь час кілька людей отримали покарання, бо це злочин, який важко фіксувати та доводити. Фактично корупційне правопорушення, де є два вигодонабувачі та немає потерпілої сторони. Вона знеособлена, оскільки від підкупу втрачає суспільство в цілому. Натомість, для багатьох виборців підкуп є нормою.

В нас дуже високий рівень лояльності до виборчих правопорушень. Треба велика роз'яснювальна робота. Посиленням відповідальності мало чого можна досягти. Покарання має бути в першу чергу невідворотнім. Але головне – сформувати у громадян нетерпимість навіть до думки про можливість маніпулювання результатами виборів та усвідомлення великого рівня суспільної небезпеки від таких дій. Багато людей віддали життя за право вільно обирати владу, - Олег Діденко, голова Центрвиборчкому.

  Він також прокоментував перспективи впровадження в країні системи електронних виборів, яку розробляють Мінцифри.

Вибори - це, в першу чергу, не про технології, а про довіру. В Україні особливі ризики. Є військова агресія Росії. Можемо очікувати втручання у систему виборів, коли йдеться про інтернет-голосування. Такі вибори відбуваються в умовах неконтрольованого середовища. Виборці голосують невідомо де, невідомо під чиїм контролем, незрозуміло, як ці голоси потім перерахувати й пересвідчитися у правдивості встановлених результатів. Частину цих питань можна вирішити технічно, але не всі, - Олег Діденко, голова Центрвиборчкому.

  У виборчому процесі країни ще багато зловживань, тому до новацій треба ставитися обережно, впевнений фахівець. Спрощення виборчого процесу шляхом впровадження тих чи інших технічних рішень, підвищення комфорту, оперативності, зручності виборчих процедур - безумовно важливо, але має відбуватися не на шкоду довірі до результатів народного волевиявлення і не на шкоду міжнародним зобов'язанням України.

Нещодавно були у Норвегії. Там молодіжні крила партій проводять шкільні вибори. Дітям ще в школі доносять розуміння, що вибори важливі, і кожен несе відповідальність за результат свого волевиявлення. Такі практики хотілося б впровадити в нас. Сформувати виборчу культуру, - Олег Діденко, голова Центрвиборчкому.

  Авторка Ірина Патлатюк не обійшла під час інтерв’ю й інформацію про те, що голова ЦВК та інші члени комісії за квітень отримали високі заробітні плати - від 244 тис. до 361 тис. грн. Спікер відповів, що в цьому "є і правда, і неправда", тому що Рада передбачила обмеження заробітної плати, але вони не поширюються на виплату допомоги на оздоровлення, відпускні, лікарняні. Закон проголосували 18 квітня. А набув чинності він ще пізніше. А заяви про відпустку й оздоровлення деякі члени комісії писали ще тоді, коли й розмов про цей документ не було.

Розумію реакцію людей. На фоні загальної ситуації із зарплатами це виглядає некоректно. З іншого боку це питання зводять до розміру заробітної плати членів комісії. Тривалий час в інформаційному просторі крутяться теми, чому в нас такі зарплати. Тут глобальне питання – Україні потрібна незалежна ЦВК чи ні. ЦВК – це орган, який забезпечує реалізацію влади безпосередньо народом через вибори та референдум, забезпечує формування найвищих органів влади. Комісія повинна створити передумови та забезпечити проведення чесних виборів. Якщо не буде чесних виборів, чесної влади, чесних судів, правоохоронної системи, то не буде нічого. Як показує світова практика, жодна антикорупційна політика не може бути успішною без належного рівня оплати праці осіб, які приймають відповідальні рішення, - Олег Діденко, голова Центрвиборчкому.
Друк
«Хай розквітне наша громада!»: у Визирській ОТГ висадили близько 6 тисяч квітів (відео)19:38
26 тра
У магазинах «ТІС» стартувала виставка «Світ очима дітей» (відео)18:58
26 тра
Військові з Визирської ОТГ передали в дар громаді 178 саджанців каштанів (фото)18:33
26 тра
Під час засідання 36-ї сесії Визирської сільради розглянуто 21 питання порядку денного (фото)20:40
24 тра
У Визирському ліцеї відзначили Всесвітній день вишиванки (фото)20:18
24 тра
В КП «Визирське джерело» тривають роботи з оптимізації робочого простору (відео)22:41
23 тра
У Визирській громаді відбулася 36 сесія сільради (відео)22:28
23 тра
Жителі Визирської ОТГ упорядкували дитячий майданчик у селі Кінне (фоторепортаж)22:59
22 тра
Новий склад Молодіжної ради Визирської сільради в персонах (фото)22:27
22 тра
Фермери Визирської ОТГ інформують, що з 22 по 25 травня будуть проводити обробку ріпаку та пшениці18:03
22 тра
У центрі Визирської громади відбувся вечір живої музики на честь Дня вишиванки (фоторепортаж)17:21
21 тра
Мешканці Визирської ОТГ спільними зусиллями висадили близько 6 тисяч квітів (фотофакт)21:04
20 тра
Керівництво Визирського ліцею гідно організувало День вишиванки (відео)20:40
20 тра
Військові з Визирської громади привезли додому 178 саджанців каштанів (відео)15:37
19 тра
Представники Визирської ОТГ взяли участь в конференції «Відбудова водопровідно-каналізаційної галузі України» (фото)23:19
18 тра
Жителі Визирської громади відзначили День вишиванки (фото)22:41
18 тра
У Визирській громаді провели нараду з аграріями та бджолярами (фотофакт)14:04
18 тра
Учні мистецької школи Визирської ОТГ взяли участь у міжнародному фестивалі у Словаччині (фото)13:41
18 тра
У селі Дмитрівка Визирської ОТГ добігли кінця ремонтні роботи вежі Рожновського (фото)22:42
15 тра
Жителів Визирської ОТГ закликають вчасно сплачувати рахунки за водопостачання (фото)22:27
15 тра
Представники Визирської ОТГ доставили до Снігурівської громади гуманітарну допомогу (фото)22:11
15 тра
Жителів Визирської ОТГ закликають вчасно сплачувати рахунки за водопостачання (відео)19:29
15 тра
У селі Дмитрівка Визирської ОТГ добігли кінця ремонтні роботи вежі Рожновського (відео)21:13
14 тра
Представники Визирської ОТГ доставили до Снігурівської громади гуманітарну допомогу (відео)15:47
13 тра
Мешканці Нової Вільшанки прикрасили місцеву маршрутну зупинку веселими «Козаками» (фото)20:48
11 тра
TOP