Відходити від стереотипів, не боятися змінювати звичний хід речей — все це допомагає інженерному складу підприємства ТІС-Руда сприяти збільшенню вантажообігу, впроваджуючи нові матеріали при модернізації технічних вузлів. Наприклад, ідея обробити керамікою лійки бункерів, через які надходять залізорудні котуни зі складу на судно, прийшла не відразу, розповідає Віталій Качуренко, головний інженер ТОВ «ТІС-Руда»
Віталій Качуренко, головний інженер ТОВ «ТІС-Руда»
Ми довго шукали такий матеріал, тому що розуміли, в нас багато таких є точок. Крім лійок і бункерів є ще і пересипні станції, є бункера вагоноперекидача. Щоб знайти той самий ефективний матеріал для обробки, ми провели серію випробувань. У нас було кілька зразків, ми їх ставили у найвідповідальніші вузли й вели певну статистику, на це теж пішло багато часу.
Критерієм оцінки була зносостійкість, вартість та простота монтажу, легкість в ремонті та відповідність експлуатаційним параметрам. Оздоблення керамікою металевих поверхонь в технічних вузлах першого складу на ТІС-Руді почалося ще у 2017 році, тож сьогодні вже можна говорити про конкретні результати, впевнений Іван Дімітрашко, інженер-механік групової.
Іван Дімітрашко, інженер-механік групової
Завдяки новим технологіям склад став ще швидшим, продуктивність його збільшилася в плані сходу вантажу.
ТІС-Руда — це підприємство безперервного циклу, тому збільшення на 25% швидкості обороту складу, через який перевалюється до 90% вантажів на судна, істотно вплинула на ефективність роботи підприємства в цілому. Важливим параметром при монтажі виробничої кераміки була надійність кріплення матеріалу, бо важливим критерієм роботи підприємства ТІС-Руда є гарантія збереження чистоти вантажів при перевалці, розповідає головний інженер підприємства Віталій Качуренко.
Віталій Качуренко, головний інженер ТОВ «ТІС-Руда»
У нас працює маса очисних приладів, які гарантують клієнту чистий вантаж, якщо ця кераміка відвалиться, то це будуть додаткові ризики для нас. Цьому приділяли особливу увагу, але нарікань з цього приводу немає.
Велике значення для ТІС-Руди має і те, що обслуговування вузлів з керамічною поверхнею відбувається швидше, розповідає слюсар Микита Попов.
Микита Попов, слюсар ТОВ «ТІС-Руда»
Завдяки використанню кераміки скоротили ремонти від тижня до одного дня.
Можливість тримати руку на пульсі сучасних технологій, допомагає інженерам підприємства їх участь в профільних конференціях та семінарах. В кінці лютого у Києві відбулась щорічна конференція-практикум «Механітек». На цій зустрічі фахівців, які пов’язані з експлуатацією та ремонтом обладнання, була присутня делегація від транспортного вузла ТІС, підприємств ТІС-Руда та ТІС-Вугілля, розповідає Віталій Качуренко.
Віталій Качуренко, головний інженер ТОВ «ТІС-Руда»
Конференція збирає технічних керівників різних підприємств, великих і не дуже. На ній виступають різні організації, які показують, що нового є на ринку, що змінюється, які з’явилися нові матеріали, які є інструменти, для того, щоб здійснювати ремонт якісно та в строк.
На думку Віталія Качуренко, не завжди вигідно підприємству обкатувати на собі новий матеріал, визначаючи найкращу технологію. Досвід інших буває не менш корисним, тому такий обмін напрацюваннями, якщо ними готові ділитися, є дуже корисний.
Авторка: Катерина Гончар.