Сергій Сєдих захоплюється історією видатного художника — Миколи Дмитровича Кузнєцова з 2005 року. Також займається відновленням його садиби в с. Степанівка Визирської ОТГ. У маєтку дослідник ініціює експозиції, презентації, присвячені М. Кузнєцову.
У садибі проводилися і різні заходи, наприклад, Кузнєцовські пленери, у 2006-2007 роках сюди приїжджали художники, писали роботи, які нині складають основу фонду. За словами Сергія Сєдих, картини планується розмістити надалі в експозицію, адже вони вже увійшли в історію — сьогодні Степанівка зображена вже у творчості сучасних художників.
Сергій розповів, що за весь час захоплення художником, дослідження його життя, зібрався чималий обсяг матеріалів, це і документи, і фотографії, а також копії робіт Кузнєцова, автентичні речі, які належали художнику. Все це, за словами Сергія Сєдих, потрібно тільки обрамити, а саме — відновленим маєтком М. Д. Кузнєцова. Для цього потрібно закінчити ремонтні, десь — реставраційні, роботи. Хотілося б, підкреслює Сергій, щоб залишився дух часу, щоб люди перейнялися тим, чим жив художник і що його надихало на створення робіт.
З приєднанням Степанівки до Визирської громади для садиби з’явилися нові можливості, адже населений пункт розташований, на думку Сергія Сєдих, в дуже вдалому місці, з якого можна швидко і якісно зробити культурний острівець. Це культурний фундамент з минулого, на якому можна будувати сьогодення і майбутнє, додав дослідник.
Для представників громади — керівниці відділу культури, туризму і охорони культурної спадщини Визирської сільської ради та старости Першотравневого старостинського округу в садибі М. Кузнєцова відбулася презентація.
Сергій Сєдих, ініціатор відновлення садиби М. Кузнєцова
Сьогоднішня презентація була присвячена двом речам, це історичні матеріали, які за ці роки вдалося знайти — фотографії. І тема «Степанівка в мистецтві».
Катерина Кушнір розповіла, з якою метою приїхала в Степанівку, як представник громади.
Катерина Кушнір, керівниця відділу культури, туризму і охорони культурної спадщини Визирської сільської ради
У першу чергу ознайомитися з творчістю Кузнєцова. Є можливість побувати в місці, де він проживав, а також так близько познайомитися з його творчістю. Я б хотіла подякувати Сергію Сєдих за те, що він провів таку цікаву екскурсію і за те, що він є опікуном цього маєтку. Та робота, яку він тут робить, я вважаю, заслуговує на увагу. Я думаю, що це цікава локація нашої громади, яка може бути не тільки туристичним, а й культурним надбанням.
Староста Першотравневого старостинського округу Визирської ОТГ також висловив свою думку щодо історії цього мальовничого місця.
Василь Хміленко, староста Першотравневого старостинського округу Визирської ОТГ
Історію одні пишуть, інші придумують, а у нас придумувати нічого не потрібно, у нас вже є ця історія. Тому, я думаю, що ми докладемо зусиль для того, щоб зробити це місце значущим в нашому селі й громаді. Це кроки для об'єднання цього об'єкта і громади. Цей об'єкт на території громади, але не в її власності, якби маєток був би власністю громади, ми могли б вкладати сюди кошти, для того, щоб можна було побачити ту красу, яка була свого часу закладена Кузнєцовим, коли будувалося це місце. Могли б відреставрувати приміщення, відновити музей. Тому потрібно залагодити всі юридичні моменти, щоб зробити це місце в тому числі й для туризму.
У зв’язку з тим, що громада поки що не може фінансово підтримувати цей проєкт, культурну спадщину намагаються зберегти небайдужі меценати.
Катерина Кушнір, керівниця відділу культури, туризму і охорони культурної спадщини Визирської сільської ради
Прекрасно, що у садиби Кузнєцова є свої меценати. Я, від імені всієї громади, враховуючи, що цей об'єкт не в нашій власності, хотіла б подякувати Олександру Чебручану і Віталію Кутателадзе за те, що вони на культурну спадщину звертають увагу і займаються цим об'єктом.