На території Першотравневого старостинського округу Визирської ОТГ знаходиться близько семи тисяч гектарів землі, яку обробляють фермери. Цьогоріч, на відміну від минулого, погода була сприятливою — взимку кілька разів випадав сніг, влітку було багато дощів. Фермери відзначають, що у цьому є свої плюси та мінуси.
Олександр Іванов, директор ТОВ «Агропівдень-1»
Ситуація на полях нас звісно радує, тому що є врожай. Склалися так сприятливі погодні умови, які дають нам сьогодні можливість зібрати врожай, який є. Врожай ячменю на рівні трошки більше ніж 50 центнерів, пшениця — 45-48 в середньому; ріпак десь на рівні 20-23. Дякуємо Богові за це!
Василь Хміленко, староста Першотравневого старостинського округу
Минулого року була велика посуха, практично все згоріло. І великі площі посівів фермери вимушені були знищувати, передисковувати. В цьому році погода була милостива в цьому плані, були прекрасні дощі, які дали можливість виростити дуже гарний врожай. Є гарний врожай, але вологість, яка була, дала можливість проростанню бур’янів в масивах.
У зв’язку з цим є деякі особливості та витрати при збиранні врожаю, зазначають фермери. Наприклад, є технологія, яка дозволяє обробити поля спеціальними засобами, які висушують бур’ян, коли зернові культури вже дозрілі. Вони вже ніяк на себе не вбирають ці засоби, а рослини, такі як бур’ян, лобода, завдяки цим хімічним сполукам висихають і дають можливість збирати чистіший врожай.
Василь Хміленко, староста Першотравневого старостинського округу
Витрати йдуть на доочистку, відповідно трейдери знижують ціну на зерно і все як завжди, фермер отримав великий врожай, але через те, що не має тої ціни, яку хотілось би — отримує невеличкий прибуток. Починалося збирання врожаю в умовних одиницях — біля 200-210 у. о. була вартість однієї тони, наприклад, пшениці, на сьогодні це 150-160 доларів, по національному курсу. Відповідно, ціна низько впала. Фермери сподіваються, що буде врожай соняшника, буде врожай ріпаку непоганий в цьому році. Але така ціна — це те, що стримує нормальний розвиток фермерського господарства сьогодні.
Олександр Іванов, директор ТОВ «Агропівдень-1» також відмітив деякі інші труднощі, з якими зараз можна зіткнутися землеробам.
Олександр Іванов, директор ТОВ «Агропівдень-1»
Була прохолодна весна, жара не так рано до нас прийшла як завжди і збирання врожаю в деяких регіонах центральних і південних розпочалося одночасно. Тому є деяка нестача автотранспорту, дещо проблеми у когось можуть бути з комбайнами, але взагалі ми впораємося.
Традиційно поля на півдні України в цьому році були засіяні ріпаком, пшеницею, ячменем, невеликою кількістю соняшника, деякі господарства також сіють льон, розповів староста Першотравневого старостинського округу Василь Хміленко.
Нагадаємо, як відбувається передача ділянок, статус яких не визначено, як змінити цільове призначення ділянки за межами населеного пункту — відповіді на найпоширеніші питання щодо земельної реформи.
Авторка: Стелла Дюар.