Свято Покрови Богородиці зобов’язане своїй появі чудовій події, яка сталася у 910 році в Константинополі під час царювання імператора Льва VI Філософа. Столицю облягали полчища ворогів, в будь-який момент здатних увірватися в місто, зруйнувати та спалити його. Єдиним притулком мешканців обложеного Константинополя став храм, де люди в молитві просили у Бога порятунку від варварів. У той час у цій церкві був і святий юродивий Андрій зі своїм учнем Епіфанієм.
протоієрей Степан (Карлов), настоятель Свято-Миколаївського храму с. Першотравневе
Коли люди молилися у церкві Матір Божа явилася одному зі святих, та покрила, скажемо просто, рушником усіх людей хто був там. І був голос Божий: «Проси в мене, дам що хочеш». І Богородиця просила помилувати цих людей. Господь помилував, вороги розійшлися. І з того часу церква почала святкувати Покрову Божої Матері.
Велике шанування Богоматері можливо побачити саме у слов’янських державах. Ще за часів Київської Русі вона приходила на допомогу людям в лихі часи й захищала їх. В Україні на честь Матері Божої побудовані великі монастирі — Святогірська, Києво-Печерська, Почаївсько-Успенська Лаври, розповідає протоієрей Степан.
протоієрей Степан (Карлов), настоятель Свято-Миколаївського храму с. Першотравневе
Якщо казати не тільки про шанування, а й про те, щоб Вона допомагала нам, скажу простими дитячими словами. Як будь-яка мати, що Вона найбільше полюбляє у відношенні до свого дитя від навколишніх, щоб вони Його поважали, слухалися Його голосу, шанували й Вона буде завжди, в будь-які важкі моменти, заступатися перед Своїм Сином. Якщо ми не будемо поважати Її Сина, Її же Бога й нашого Бога, то Вона не зможе за нас заступатися.
Приготуватися до свята можливо, дотримуючись християнського способу життя, а саме молитви, приготування до сповіді та причастя. Звичайно на Покрову Богородиці відбудеться святкове богослужіння. Крім того, 14 жовтня українці відмічають ще два свята — День Українського козацтва, яке святкують з 1999 року, та День захисників і захисниць України, який встановлено Указом Президента у 2014 році. Під час заходів, зазвичай вітають ветеранів та учасників АТО, а також усіх причетних до захисту територіальної цілісності держави, згадують тих, хто загинув на полі битви. У Визирській громаді, у зв’язку з поширенням захворюваності на COVID-19, були внесені зміни щодо цього святкування, розповідає керівниця відділу культури та туризму сільради Катерина Кушнір.
Катерина Кушнір, керівниця відділу культури та туризму Визирської сільської ради
У нас всі заходи будуть перенесені в режим онлайн. Відбудуться традиційні покладання квітів з мінімальною кількістю людей аби не було їх скупчення. Всі наші години мужності, які були заплановані також скасовані. Будинок культури привітає громаду з Покровою, з Днем захисника і захисниць, з Днем Українського козацтва в режимі онлайн своїми традиційними привітаннями.
За словами Катерини Кушнір, таке рішення було прийняте задля збереження здоров’я жителів громади, адже воно — найвища цінність. Тому усі масштабні святкування відбудуться обов’язково, як тільки ситуація з захворюваністю піде на спад і будуть зняті обмеження.
Нагадаємо, що село Першотравневе Визирської ОТГ зайняло друге місце у конкурсі «Найкращий сільський населений пункт з доброустрою в Одеській області» та отримає грошову нагороду.
Авторка: Стелла Дюар.