«Товаришу старший прапорщик. Доповідаю вам про присвоєння мені чергового військового звання «лейтенант»». Ось так, не по уставу, а виключно по власному бажанню влітку 2022 року на подвір’я батьків, після закінчення Харківського національного університету Повітряних сил повинен був зайти молодий хлопець, офіцер, Артем Костенко. Це була його мрія, до втілення якої залишалося менше пів року. Але все обірвала війна. Артем народився 19 лютого 1995 року у Великомихайлівському районі в селі Новоолександрівка. Мати — агроном, батько — військовослужбовець, тож з самого дитинства хлопчик ріс майже на руках у солдатів.
Катерина Костенко, мати Артема Костенко
Він завжди ріс із солдатами. В нас тут є фото, де його носять солдати. Він переживав, щоб солдати були нагодовані, тому що батько був старшина застави і за це відповідав. Він бачив, що робить батько і підтримував його в будь-якій ситуації.
Через вісім років родину переводять до Кароліно-Бугазу, де Артем йде до першого класу. Після цього сім’ю Костенків направляють до Сичавки. Хлопчик йде до 4 класу першої школи міста Южне. Закінчивши сьомий клас — переводиться до, на той час, Южненського НВК № 2 — Центр — ПТУ. Закінчує його у 2015 році за спеціальністю «слюсар-ремонтник». Далі — строкова служба у ЗСУ. Був у зоні АТО. Після повернення — працював в охороні, а у 2017 році Артема мобілізували. Службу проходив у 38-й зенітній бригаді і знову у зоні АТО на Донецькому напрямку. Дитяча мрія про те, аби піти по батьківських стопах і стати військовим його не полишала. У 2018 році юнак вступає до Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба.
Володимир Костенко, батько Артема Костенко
Я йому пояснював, що він не може бути вічно контрактником. Тому що є контрактник, а є офіцер — це дві великі різниці.
Окрім мрій про кар’єру військового, Артем мав ще одну: професійний футбол. Цей вид спорту став його найулюбленішим на все життя.
Катерина Костенко, мати Артема Костенко
В нього була мрія — зіграти на стадіоні «Динамо» імені Лобановського в Києві. Перед самим повномасштабним вторгненням він грав у Харкові. Раніше він грав в команді «Докер» в Южному, грав за Любопіль, за Сичавку, за Визирку. Коли він втупив до Харківського університету, грав за курс, за факультет, за університет, і навіть грав за СБУ Харкова. З командою «Слобожанщина» 4 жовтня 2021 року він зіграв на стадіоні Лобановського. Він був кращим гравцем команди, в нього було 34 забиті голи.
Молодий та красивий юнак завжди був у центрі уваги. Компанійський та веселий, життєрадісний, з купою планів на майбутнє. Він, як старший син у родині, бо сім’я Костенків має ще й молодшу доньку Вікторію, яка теж пов’язала своє життя із військовою професією, був гордістю своїх батьків. У 2014 році батьки вирішують переїхати до Любополя. Артем завжди був опорою для родини. Він багато чого робив по господарству своїми руками.
Катерина Костенко, мати Артема Костенко
Він був незамінний у нас вдома, він сам все робив, навіть корову нам доїв. Ми могли повністю на нього лишити господарство і поїхати до родичів на кілька днів.
Лютий 2022 року змінив життя родини Костенків назавжди. На третій день повномасштабного вторгнення Артема не стало. Бувши курсантом університету Повітряних сил, він, як і його одногрупники, стали на захист міста Харків. Захищаючи своїх побратимів, він загинув. За однією з версій, це сталося під час масованого обстрілу «Градами» на світанку 26 лютого.
Катерина Костенко, мати Артема Костенко
Коли трапився перший удар, він крикнув: «Хлопці, ховайтеся», бо там був ще один курсант і викладач. Вони відбігли, а Артем сам розкручував зенітну установку. Трапився другий удар і тоді Артем прикрив хлопців. Ті, хто були поряд, розповідали, що він прийняв удар на себе.
За свою військову кар’єру Артем має чимало нагород та відзнак. Декілька з них — посмертно. Сьогодні про нього пишуть вірші. За його пам’ять проводять футбольні змагання. Артему назавжди 27 років. Молодий офіцер, янгол, який одягнувся у зелений піксель і тепер навіки — у Небесному строю.