Завод "Керамейя" одне із найкрупніших підприємств у Сумській області. З моменту свого заснування і до тепер він не втрачає лідируючих позицій на ринку клінкеру не лише в Україні, а й за кордоном. Так, "Керамейя" є одним із постачальників спеціальної цегли до Європи. До того ж - ще й конкурентним. Для того, аби розвивати свій бізнес за межами держави, декілька років тому керівництво прийняло рішення взяти на поліпшення лінії виробництва кредит у Європейського Банку Реконструкції і Розвитку.
![]()
Взяли 10 мільйонів доларів у ЕБРР. Спочатку нас це лякало, бо сума чимала. Та все ж таки, все окупило себе. Брали кредит на 4 роки, а повернули на рік раніше, і навіть зекономили. Брали кошти для будівництва технологічної лінії, - Іван Телющенко, генеральний директор заводу "Керамейя" (м. Суми)
![]()
![]()
![]()
![]()
Всього на заводі працює близько 200 людей. У всіх - свої обов’язки та повноваження. Підприємство, не дивлячись на прибуток та стрімкий розвиток, всіляко намагається слідувати технологіям енергозберігання. Перш за все, розповідають на "Керамейї", це робить лінію виробництва менш затратною, а ще - зберігає природу. Газ на заводі майже не використовують, бо давно перейшли на альтернативне паливо. Випалювання цегли - одне з найбільш енергозатратних виробництв. Завдяки впровадженню технологій енергоефективності, тепер клінкер на "Керамейї" випалює сам себе.
![]()
Вже майже 4 роки ми намагаємося відійти від використання газу. Придбали спеціальний котел, який забезпечує нас необхідною температурою для випалу клінкеру. Наприклад, ми вирубуємо чагарники, які підлягають знищенню, у нас договір із "Зеленбудом", який привозить ялинки після новорічних свят, ми це все накопичуємо. У нас є спеціальна дробарка, яка все це подрібнює і вже потім ми це дерево використовуємо для виробництва, - Анатолій Савченко, заступник головного інженера заводу "Керамейя".
Велике та прибуткове підприємство - великі надходження до бюджету у вигляді податків. Окрім цього - це ще й додаткові робочі місця. Людям не треба їхати кудись у пошуках кращої долі. Можна працювати у своєму місті, селищі чи селі, створювати родину. Наприклад, як у Визирці. Невелике село на Лиманщині сьогодні є прикладом того, як європейські цінності можуть реалізовуватися на місцях. На території населеного пункту працює не одне велике підприємство.
![]()
Компанія "ТІС" розуміє, що потрібно створювати сприятливі умови для життя мешканців того населеного пункту, на території якого працюєш. Для цього у нас є правила співпраці з Визирською сільською радою. Відбуваються зустрічі, обмін інформацією. Бізнес розуміє, що потрібно допомагати. Я радий, що є можливість для збільшення кількості робочих місць для населення. Окрім того йде робота з іншими населеними пунктами ОТГ. Наразі ми запускаємо програму співпраці з Першотравневим НВК. Вона передбачає навчання дітей, які цього забажають, тих навичок, які потрібні для роботи на підприємстві "ТІС". Діти це бачать і розуміють, чи хочуть вони цього, чи ні. Також є благодійний фонд імені Олексія Ставніцера, який допомагає як людям напряму, так і соціальним об’єктам. Допомагаємо садочкам, школам. Є традиція вітати ювілярів. Загалом, така співпраця з людьми лише стимулює нас бути кращими, - Віталій Кутателадзе, директор підприємства "ТІС-Вугілля".