Як вберегтися від отруєння та безпечно купувати кавуни й дині, розповіли на офіційному сайті ДУ «Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
Кавуни — джерело фолієвої кислоти, яка бере участь в процесах кровообігу. Окрім неї, кавун містить в собі калій, магній, залізо та фруктозу. А диня вміщує в собі вітаміни групи B, P, А, каротин, фолієву та аскорбінову кислоти, солі заліза, калію і натрію.
Баштанні культури традиційно вирощують на відкритому ґрунті, а дозрівають вони під променями літнього сонця. Проте недобросовісні виробники додають до ґрунту азотовмісні добрива та різні стимулятори росту, що призводить до високого вмісту нітратів в продукті. Своєю чергою люди, котрі вживають такий продукт, можуть зіткнутися із серйозним отруєнням.
Також баштанні — прекрасне середовище для розвитку мікроорганізмів, адже вони містять багато цукру і вологи. Тому не можна купувати розрізані кавуни та дині, навіть обтягнуті плівкою. Ще не можна купувати баштанні вздовж трас і доріг, шкірка плоду добре вбирає свинець та інші шкідливі речовини з вихлопних газів.
Основні симптоми отруєння — нудота, біль і спазми в животі, діарея, підвищена температура, слабкість, головний біль. При сильному отруєнні стан може обтяжуватися посинінням губ: адже нітрити порушують перенесення кисню кров’ю і процеси тканинного дихання.
Отож, якщо після вживання кавуна або дині (зазвичай через 2-6 годин) ви відчули ознаки отруєння необхідно якомога швидше:
Нагадаємо, що користь влітку приносять не тільки баштанні, а ще й черешня.