Як діяти в разі травм, нещасних випадків, поранень? Необхідно користуватися алгоритмом Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, передає «Vogue.ua». А саме, як зупиняти кровотечу.
Кров в організмі людини виконує три основні функції:
Тому огляд постраждалого завжди передбачає виявлення сильної кровотечі, яку треба зупиняти якнайшвидше через загрозу життю постраждалого.
Щоб зупинити кровотечу, використовуйте чистий матеріал. Пам’ятайте: треба обмежити контакт з кров’ю постраждалого за допомогою будь-якого матеріалу, що не пропускає рідину.
Кровотечі бувають зовнішніми і внутрішніми. Зовнішня кровотеча може бути слабкою або сильною залежно від розміру ушкодженої судини.
Послідовність надання першої допомоги в разі зовнішньої кровотечі
Якщо в постраждалого слабка кровотеча, притисніть рану та в разі потреби закрийте її тканиною або бинтом.
Якщо кровотеча сильна, покладіть складений з тканини валик або нерозмотаний бинт для підсилення тиску на рану. Зафіксуйте, затягнувши максимально сильно за допомогою іншої тканини або іншого бинта (тискова пов’язка).
Важливо.
Накладаючи тискову пов’язку на руку або ногу, залишайте пальці відкритими для спостереження за кровообігом у кінцівці.
Якщо шкіра пальців змінює колір, стає холодною або німіє, треба послабити пов’язку.
Послідовність надання першої допомоги в разі внутрішньої кровотечі
Причини внутрішньої кровотечі: удари, травми, захворювання.
Ознаки:
Перша допомога:
Важливо.
Холод накладається на ймовірне місце кровотечі (травми) на 10-15 хвилин. Холодний предмет попередньо треба огорнути тканиною. Якщо доступ фахівців ускладнений тривалий час, холод можна повернути на місце травми за годину.
Шоковий стан у разі крововтрати — усі постраждалі в разі кровотечі можуть зазнати шоку, тому слід вжити термінових заходів, що запобігають розвитку шокового стану.
Ознаки та симптоми:
Перша допомога:
Нагадаємо, з початку масової евакуації українців загострилося питання торгівлі людьми. У Центрі прав людини дали поради, як убезпечити себе.