» » Олександр Степаненко: "Ми багато труднощів здолали, і зараз все подолаємо"

Олександр Степаненко: "Ми багато труднощів здолали, і зараз все подолаємо"

Олександр Степаненко: "Ми багато труднощів здолали, і зараз все подолаємо"

  - Як живе школа зараз, які першочергові завдання зараз стоять?

Роботи було дуже багато, копіткої та необхідної, тому що ми з 1 січня перейшли в громаду Визирської сільради. По-перше, треба було міняти всю юридичну документацію. Це затвердження нових статутів, оформлення документації для отримання штампа, печатки, різних атрибутів, які потрібні нам в роботі. Це справи не одного дня, бо це поїздки до Одеси, до райцентру у Доброслав. Це непомітна робота, але все потрібно було робити терміново, оскільки при переході заробітна плата трошки затримувалася і тут подяка дівчатам з відділу освіти нашої вже Визирської сільради, бо вони сиділи й ночами, щоб люди все ж таки отримали зарплатню.

  - Тобто Ви вже відчуваєте плече поряд?

Так. І якщо вони телефонують і кажуть про якісь деталі, ми терміново відгукуємось, не дивлячись на час, щоб максимально швидко все уладнати. 

  - З 1 січня зміни були не тільки юридичні, але й громада вже зі своїм бюджетом. Що тут на місці зміниться далі?

Переді мною лежить виписка з бюджету на наш навчальний заклад, коли я її побачив вперше, я своїм очам не повірив. Загальний обсяг видатків 8 млн 384 тис. 724 грн. Я дуже давно працюю в освіті й в школі нашій, але про таки кошти ми навіть мріяти ніколи не могли. А починаючи з серпня минулого року, коли вже було ясно, що ми у Визирській громаді, і нам виділили 1 млн 200 тис. грн, то вже було шалене щастя. За місяць зробили те, що роками не робилося - застелили плиткою подвір’я, зробили капремонт початкової школи, ночами працювали, і при цьому якісно, бо ж до вересня залишалися лічені дні, а ми всі хотіли зробити дітям подарунок у вигляді нової школи. Але це невеликий відступ. Цей бюджет нас усіх просто вразив. Загальний обсяг капітальних видатків - 3 млн 400 тис. грн, капітальне будівництво - 500 тис., реконструкція та реставрація - це нова огорожа біля школи, утеплення стін в головному корпусі, реконструкція їдальні. У наших перспективних планах - добудова дитячого садку при школі. Таким чином економляться кошти на другій ставці кухаря, охоронців, техперсоналу, керівництві. Ми вже понад 10 років без садка при школі і це дуже складно. Раніше в нашому садку було два класи, діти там і спали, і їли, і домашні завдання робили. І я хочу перед тим, як йти на пенсію, побачити новий садочок при школі, щоб я залишив після себе таку добру пам'ять для села.

  - Тобто це буде новозбудований садочок?

Тільки так, саме про це йшла мова. І для цього дійсно треба робити реконструкцію харчоблоку, тому що зараз перша початкова школа ходить окремо до їдальні. Проєктно-кошторисна документація покаже, що для цього потрібно і скільки. По неї вже розпочати роботи в цьому році. Ну, і продовжуємо ремонт класних кімнат старшої школи. 

  - Це планується такий навчальний комплекс - від дитячого садочку до старшої школи під єдиним керівництвом?

Я вважаю, що це правильно. Наприклад, якщо побудувати садочок в іншому місці, то між садочком та школою буде відстань більше ніж у пів кілометра. Директор не находиться туди-сюди. А з новим санітарним положенням треба мати постійний контроль. Тому комплексом це буде зручніше.

  - Ви спілкуєтесь і з вчителями, з дітьми, з батьками. Відчувають вже жителі Любополя, що об’єднання в громаду щось їм дає?

Батьки запитують, бачать, що зміни є. Коли зробили загальні шкільні батьківські збори й доповіли, скільки коштів витрачено, вони побачили, що зроблено, це ж все наявно показує різницю. І чим більше буде вкладатися в соціальну сферу населеного пункту, тим буде краще. Реформа проходить у всьому, це видно. Зрозуміло, що за один день всього не зробиш. Але все робиться якісно, з утриманням норм пожежної безпеки, санітарних нормативів, оптимальних інженерних рішень.

  - На Вашу думку, яке у керівництва громади відношення до потреб освіти?

Якби керівництву громади було б байдуже, пасивне ставлення, таких би грошей освіта не отримала. Я вважаю, що все ж таки громада правильно зробила, що обрала до керівництва саме цих людей, тому що вони енергійні, мають досвід, бачать перспективу набагато вперед і знають, як робити - а це головне.

  - Олександр Всеволодович, скільки років Ви працюєте у сфері освіти?

Директором вже в серпні буде 26 років. А до цього ще вчителем працював 6 років.

  - Чи відчуваєте Ви, що це новий етап і нові перспективи для Вашого навчального закладу?

Це зовсім інші діти. Абсолютно! Це наші сільські усі, але це покоління зовсім інших дітей. Якщо для нас раніш був мобільний телефон дивиною, то зараз 5-річна дитинка приходе до підготовчої групи і набагато краще розбирається зі всією технікою, ніж дорослі. І питання такі тобі задає, що дивуєшся, чи може така мала дитина про це розмірковувати.

  - А яким Ви бачите майбутнє школи-комплексу? Зараз мова йде тільки про будівельні роботи. Але у майбутньому буде потрібне сучасне обладнання в цей заклад. Яким воно має бути?

Зрозуміло, що ми хочемо, щоб наші сільські діти, як і міські, навчалися за сучасними комп’ютерами, бо наші тут стоять з 1996 року. Я вже їх возив на ремонт до Одеси, але на них вже навіть комплектуючих немає. Так що я маю надію, що, коли закінчіться робота по доведенню шкіл до нормального виду, а це не тільки стіни, це й електропроводка, й протипожежна сигналізація, багато чого, і потім дійдуть руки й до сучасного оснащення. Бо сучасна освіта - це майбутнє країни.

  - На останнє - Ваші побажання Визирській громаді.

Я хочу побажати нашій громаді, нашим колегам, та і всім громадянам нашої держави міцного здоров’я та терпіння. Ми багато важких часів проходили, і зараз всі труднощі здолаємо, якщо будемо працювати.

Авторка: Марина Жуковська.

Друк
Схожі новини:
У Доброславі проводять благоустрій останньої частини парку Слави та дезінфікують територію селища (фото)12:00
04 кві
Група терміналів ТІС вже перерахувала в національний фонд боротьби з коронавірусом майже 33 млн грн11:00
04 кві
У Крижанівській сільраді волонтери розносять продуктові замовлення соціально незахищеним верствам населення (фото)10:00
04 кві
Жителі Визирської ОТГ, у разі потреби, можуть дистанційно звернутися за допомогою до депутатів та волонтерів (фото)17:06
03 кві
Лиманський район: представники ринків та магазинів дотримуються усіх епідемічних норм (фото)15:28
03 кві
У період карантину співробітники ТІСу захищені згідно з усіма вимогами13:16
03 кві
Наталія Сивак: "Маючи такий бюджет, ми маємо і велику відповідальність"12:00
03 кві
ЄС допоможе Україні у боротьбі проти коронавірусу11:00
03 кві
Микола Голубятников: вантажі, що прямують до України, цілком безпечні10:00
03 кві
У Визирці почали обприскувати вулиці дезінфекційним розчином (фото)14:25
02 кві
Кабмін посилив карантинні заходи13:15
02 кві
Визирська амбулаторія отримала транспорт для виїзду до пацієнтів (фото)12:56
02 кві
Тетяна Чіфліклій: у Лиманському районі є місця, куди лікарі швидкої можуть дістатися тільки пішки12:00
02 кві
Пакет антикризових заходів. Що підтримала Верховна Рада?11:00
02 кві
Сичавська сільрада знову звернулася з проханням по допомогу до ТІСу (фото)10:00
02 кві
ЦГЗ пояснює, як довго живе COVID-1915:30
01 кві
За результатами галузевого рейтингу ТІС вийшов в лідери за двома номінаціями15:00
01 кві
У с. Кошари Лиманського району встановлено КПП (фото)13:56
01 кві
Змінено роботу гарячої лінії Красносільської сільської ради13:00
01 кві
Визирська ОТГ: жителі села Порт та Визирка отримали продукти першої необхідності від "Команди розвитку" (фото)12:00
01 кві
У селі Першотравневе Визирської сільради підтримують найбільш незахищені версти населення (фото)11:00
01 кві
У Любополі служба порятунку та інші відомства продовжують нагадувати жителям про небезпеку COVID-19 (фото)10:00
01 кві
Лиманський район: 91-а бригада екстреної меддопомоги оснащена апаратом ШВЛ та кисневим балоном (фото)14:00
31 бер
МОЗ закликає українців повідомляти про випадки відмов від тестів на COVID-1913:00
31 бер
ТІС: термінал Neptune подолав позначку перевалки 3 млн тонн12:00
31 бер
TOP