» » Олександр Степаненко: "Ми багато труднощів здолали, і зараз все подолаємо"

Олександр Степаненко: "Ми багато труднощів здолали, і зараз все подолаємо"

Олександр Степаненко: "Ми багато труднощів здолали, і зараз все подолаємо"

  - Як живе школа зараз, які першочергові завдання зараз стоять?

Роботи було дуже багато, копіткої та необхідної, тому що ми з 1 січня перейшли в громаду Визирської сільради. По-перше, треба було міняти всю юридичну документацію. Це затвердження нових статутів, оформлення документації для отримання штампа, печатки, різних атрибутів, які потрібні нам в роботі. Це справи не одного дня, бо це поїздки до Одеси, до райцентру у Доброслав. Це непомітна робота, але все потрібно було робити терміново, оскільки при переході заробітна плата трошки затримувалася і тут подяка дівчатам з відділу освіти нашої вже Визирської сільради, бо вони сиділи й ночами, щоб люди все ж таки отримали зарплатню.

  - Тобто Ви вже відчуваєте плече поряд?

Так. І якщо вони телефонують і кажуть про якісь деталі, ми терміново відгукуємось, не дивлячись на час, щоб максимально швидко все уладнати. 

  - З 1 січня зміни були не тільки юридичні, але й громада вже зі своїм бюджетом. Що тут на місці зміниться далі?

Переді мною лежить виписка з бюджету на наш навчальний заклад, коли я її побачив вперше, я своїм очам не повірив. Загальний обсяг видатків 8 млн 384 тис. 724 грн. Я дуже давно працюю в освіті й в школі нашій, але про таки кошти ми навіть мріяти ніколи не могли. А починаючи з серпня минулого року, коли вже було ясно, що ми у Визирській громаді, і нам виділили 1 млн 200 тис. грн, то вже було шалене щастя. За місяць зробили те, що роками не робилося - застелили плиткою подвір’я, зробили капремонт початкової школи, ночами працювали, і при цьому якісно, бо ж до вересня залишалися лічені дні, а ми всі хотіли зробити дітям подарунок у вигляді нової школи. Але це невеликий відступ. Цей бюджет нас усіх просто вразив. Загальний обсяг капітальних видатків - 3 млн 400 тис. грн, капітальне будівництво - 500 тис., реконструкція та реставрація - це нова огорожа біля школи, утеплення стін в головному корпусі, реконструкція їдальні. У наших перспективних планах - добудова дитячого садку при школі. Таким чином економляться кошти на другій ставці кухаря, охоронців, техперсоналу, керівництві. Ми вже понад 10 років без садка при школі і це дуже складно. Раніше в нашому садку було два класи, діти там і спали, і їли, і домашні завдання робили. І я хочу перед тим, як йти на пенсію, побачити новий садочок при школі, щоб я залишив після себе таку добру пам'ять для села.

  - Тобто це буде новозбудований садочок?

Тільки так, саме про це йшла мова. І для цього дійсно треба робити реконструкцію харчоблоку, тому що зараз перша початкова школа ходить окремо до їдальні. Проєктно-кошторисна документація покаже, що для цього потрібно і скільки. По неї вже розпочати роботи в цьому році. Ну, і продовжуємо ремонт класних кімнат старшої школи. 

  - Це планується такий навчальний комплекс - від дитячого садочку до старшої школи під єдиним керівництвом?

Я вважаю, що це правильно. Наприклад, якщо побудувати садочок в іншому місці, то між садочком та школою буде відстань більше ніж у пів кілометра. Директор не находиться туди-сюди. А з новим санітарним положенням треба мати постійний контроль. Тому комплексом це буде зручніше.

  - Ви спілкуєтесь і з вчителями, з дітьми, з батьками. Відчувають вже жителі Любополя, що об’єднання в громаду щось їм дає?

Батьки запитують, бачать, що зміни є. Коли зробили загальні шкільні батьківські збори й доповіли, скільки коштів витрачено, вони побачили, що зроблено, це ж все наявно показує різницю. І чим більше буде вкладатися в соціальну сферу населеного пункту, тим буде краще. Реформа проходить у всьому, це видно. Зрозуміло, що за один день всього не зробиш. Але все робиться якісно, з утриманням норм пожежної безпеки, санітарних нормативів, оптимальних інженерних рішень.

  - На Вашу думку, яке у керівництва громади відношення до потреб освіти?

Якби керівництву громади було б байдуже, пасивне ставлення, таких би грошей освіта не отримала. Я вважаю, що все ж таки громада правильно зробила, що обрала до керівництва саме цих людей, тому що вони енергійні, мають досвід, бачать перспективу набагато вперед і знають, як робити - а це головне.

  - Олександр Всеволодович, скільки років Ви працюєте у сфері освіти?

Директором вже в серпні буде 26 років. А до цього ще вчителем працював 6 років.

  - Чи відчуваєте Ви, що це новий етап і нові перспективи для Вашого навчального закладу?

Це зовсім інші діти. Абсолютно! Це наші сільські усі, але це покоління зовсім інших дітей. Якщо для нас раніш був мобільний телефон дивиною, то зараз 5-річна дитинка приходе до підготовчої групи і набагато краще розбирається зі всією технікою, ніж дорослі. І питання такі тобі задає, що дивуєшся, чи може така мала дитина про це розмірковувати.

  - А яким Ви бачите майбутнє школи-комплексу? Зараз мова йде тільки про будівельні роботи. Але у майбутньому буде потрібне сучасне обладнання в цей заклад. Яким воно має бути?

Зрозуміло, що ми хочемо, щоб наші сільські діти, як і міські, навчалися за сучасними комп’ютерами, бо наші тут стоять з 1996 року. Я вже їх возив на ремонт до Одеси, але на них вже навіть комплектуючих немає. Так що я маю надію, що, коли закінчіться робота по доведенню шкіл до нормального виду, а це не тільки стіни, це й електропроводка, й протипожежна сигналізація, багато чого, і потім дійдуть руки й до сучасного оснащення. Бо сучасна освіта - це майбутнє країни.

  - На останнє - Ваші побажання Визирській громаді.

Я хочу побажати нашій громаді, нашим колегам, та і всім громадянам нашої держави міцного здоров’я та терпіння. Ми багато важких часів проходили, і зараз всі труднощі здолаємо, якщо будемо працювати.

Авторка: Марина Жуковська.

Друк
Схожі новини:
Позачергова сесія в Визирці розглянула низку фінансових питань (фото)12:00
11 лип
Світлана Дідоводюк: «Бути членом «Команди розвитку» почесно»10:00
11 лип
Керівництво Визирської сільради привітало Олену Козьміну з днем народження (фото)17:18
10 лип
Депутати Визирської сільради вирішили направити до Дмитрівської школи понад 1 млн грн (фото)15:14
10 лип
Володимир Татаревський: «Порти витягнуть економіку України»14:30
10 лип
Усі перевірені об’єкти Визирської ОТГ відповідають нормам (фото)14:00
10 лип
Земля – народу?13:11
10 лип
Якщо руки звикли до праці, вона буде до старості в радість11:00
10 лип
Єдина проблема проведення ЗНО в Першотравневому - спека (фото)10:13
10 лип
Визирська ОТГ: у Любополі визначили переможців конкурсу до свята Івана Купала (фото)14:47
09 лип
У Визирці ліквідували наслідки негоди (фото)14:00
09 лип
Співзасновник ТІС має намір переформатувати Impact Hub Odessa13:03
09 лип
Предмети інтер'єру вже чекають свого місця в садибі Курісів (фото)12:41
09 лип
САД виступає замовником будівництва траси з ОМТП до М-2811:00
09 лип
У Визирській ОТГ створюють Мистецьку школу (фото)10:00
09 лип
Доброславців в четвер забезпечуватимуть водою з цистерн09:16
09 лип
Пішоходам Вапнярки стало безпечніше перетинати проїжджу частину15:00
08 лип
Лиманська райрада провела термінову позачергову сесію (фото)14:06
08 лип
Рятувальники провели рейд берегом Тилігулу (фото)13:35
08 лип
У Визирському дитсадку до адаптивного карантину знайшли креативний підхід (фото)12:00
08 лип
На ТІСі планується використання альтернативної енергії11:00
08 лип
Маєток Курісів відобразить історію нашого краю з античних часів10:00
08 лип
У Першотравневому ліцеї проводиться ЗНО з англійської14:55
07 лип
У Визирській ОТГ на боротьбу з амброзією виділено 50 тис. грн (фото)14:00
07 лип
Зеленський ознайомився з роботою найбільшого транспортного вузла країни ТІС (фото)13:00
07 лип
TOP