Щодо перспектив децентралізації, глава Чорноморська зазначив, що дуже задоволений тим, що місто залишилося «без добавок».
Валерій Хмельнюк, Чорноморський міський голова
У мене двояке ставлення до цієї «реформи». Тому що починалося все не так. Я переконаний: не можете щось грамотне придумати, не треба намагатися. Взяли б модель Польщі — грамотну, успішно реалізовану. Подібні процеси мали йти зверху вниз, а не навпаки. Спочатку треба було проаналізувати структуру областей. Ми ж розуміємо, що Дніпропетровська і Кіровоградська області не тотожні. А потім на базі цих процесів подивитися спочатку на райони і не так оскаженіло їх скорочувати. Далі оцінити громади — колишні сільради. А у нас почали знизу. Але не тому, що не розуміли, що треба навпаки, а тому що треба ж було Конституцію змінювати, щоб реалізувати польську модель! А політичної волі на ці зміни не було.
Валерій Хмельнюк вельми критично ставиться й до того, як в Україні проходив процес добровільного об'єднання громад.
Валерій Хмельнюк, Чорноморський міський голова
Були вони бідні-жебраки, об'єдналися разом 5 таких сільрад, вони що, стануть багатшими? На першому етапі їх трохи стимулювали з Києва, і здавалося, що тепер все буде в порядку. Ну, а далі? Глибинні процеси не завершені — відродження доріг, підтримка розвитку бізнесу, зміна структури медицини, освіти та ін. Все завмерло, країні важко.
Він додав, що не є і прихильником ліквідації усталеної системи районування, вважаючи, що це «дуже хворобливий крок».
Валерій Хмельнюк, Чорноморський міський голова
Якщо з 5 районів залишиться один, це означає, що вся еліта району — райвно, міськвно, установи культури, соцсфери — «людський гумус» району піде, і там незабаром стане безлюдно. І все це викликає у багатьох людей подив і обурення, що тягнуть за собою мітинги і перекриття доріг. Кожна нова влада ініціює до десятка реформ. Так не годиться. Треба почати одну-дві і завершити їх перш, ніж затівати інші.
Що ж до додаткового фінансування, яке Чорноморськ отримав в ході впровадження реформи децентралізації, мер порівняв його з ситуацією, коли «ланцюг відпустили, а годівницю відсунули».
Валерій Хмельнюк, Чорноморський міський голова
Здавалося б, дали можливості для заробляння грошей, але навантажили величезною кількістю додаткових функцій. І сьогодні пропонують — так ви там тепер і вирішуйте самі всі питання. Зачекайте, але є ж питання державні, питання форс-мажорних ситуацій, як, наприклад, зсуви на узбережжі — найстрашніше явище, характерне для всієї нашої області. Місто за три останні роки витратило майже 80 млн грн на берегоукріплення плюс 40 — ледве-ледве домоглося від країни. Для таких міст як наше, це непідйомна тема. Такі роботи треба продовжувати, а грошей на них немає. Це загальнонаціональна проблема, а нам кажуть — вирішуйте її на місцях.
Те ж стосується і мосту через Сухий лиман, продовжує мер Чорноморська. Ще у 2010 р. щодо цього об'єкта були прийняті постанови Кабміну, і почалося будівництво.
Валерій Хмельнюк, Чорноморський міський голова
В результаті, країна нічого не зробила. Ми почали самі, розраховуючи, що нам будуть серйозно допомагати. Але нам кажуть — тепер це ваша проблема. А порт-то державний! А транспортна галузь чия? Змінилася структура вантажів і механізми їх перевезення. Хто це все враховує?