Сумлінне ставлення до своєї справи в будь-якій професії викликає справжню зацікавленість у представників молодшого покоління та спонукає їх наслідувати цей приклад, засвоюючи навички батьків. Так сталося і в родині Сербенюків. Глава сім'ї, Сергій Іванович, все життя пропрацював з технікою, спочатку в сільському господарстві, потім в залізничному депо.
Сергій Сербенюк, слюсар п’ятого розряду депо ТІС-ЗУ
Мене вважають непоганим фахівцем, тому що я довгий час пропрацював трактористом, потім був начальником механізованого загону.
Син Сергія Сербенюка Денис не відразу обрав професію батька. До армії він закінчив Миколаївський морський коледж, однак влаштуватися за фахом тоді не вдалося. Денисові допомогли працевлаштуватися на підприємстві ТІС-Вугілля, куди його спочатку взяли підсобним робітником.
Денис Сербенюк, слюсар п’ятого розряду депо ТІС-ЗУ
Я працював вже на ТІС-Вугілля, коли мене мобілізували. Рік я відслужив в армії й повернувся на підприємство, де за мною залишилося робоче місце. Я вирішив спробувати щось нове — пройшов стажування на слюсаря.
Паралельно Денис Сербенюк навчався в Одесі на оператора вантажної техніки та пройшов стажування як водій ковшового навантажувача VOLVO на підприємстві ТІС-Вугілля. Однак у своїх мріях Денис Сербенюк бачив себе водієм локомотивів, тому коли з’явилися вакансії в депо залізничного управління ТІС він перейшов туди працювати.
Знову довелося вчитися практично з нуля. Нова техніка вимагала нових знань та навичок. Висококласні фахівці-наставники, за якими зазвичай закріплюють новачків, щедро ділилися знаннями з новим членом колективу, розповідає Денис.
Сьогодні Денис Сербенюк спеціалізується на паливній системі теплотяг і є слюсарем п’ятого розряду. Коли в депо знадобилися ще фахівці, Денис не замислюючись рекомендував на цю посаду свого батька. Сергій Сербенюк за часи своєї роботи на ТІСі жодного разу не пошкодував про те, що змінив роботу, хоча тут довелося засвоювати нові види ремонтів.
Заступник начальника депо по технічній частині Сергій Ранюк розповів, що сьогодні в депо працює близько 90 фахівців. Всі вони слюсарі різної спеціалізації. Більшість людей працевлаштована за допомогою відділу відбору та адаптації персоналу ТІС. Однак, коли представники сімей трудових династій рекомендують своїх родичів для роботи на підприємстві, це теж вітається.
Сергій Ранюк, заступник начальника депо ТІС-ЗУ з технічної частини
Коли батько приводить сина, або, як з сім'єю Сербенюків, син привів батька, це добре. В процесі роботи, кожен з них знає, хто на що здатний. Все знати неможливо. Тому важливо, коли фахівці один одному довіряють та допомагають на благо спільної справи.
На думку Дениса Сербенюка, транспортний вузол ТІС, як потужний роботодавець допомагає жителям цього регіону вижити в складних економічних умовах.
Денис Сербенюк, слюсар п’ятого розряду депо ТІС-ЗУ
Якби не наше підприємство, то до 60% населення виїхало б на заробітки за кордон. Таких перспектив як тут в окрузі немає. Тут можна навчитися, зробити кар'єру, є соціальний пакет, офіційне працевлаштування — тільки приходь та працюй.
Також Денис та Сергій Сербенюки підкреслили й важливість автобусних перевезень на роботу та додому, які здійснює ТІС для своїх працівників. Сергій Іванович підкреслив те, що навіть якби їм доводилося їхати на роботу самотужки, вони не звільнилися б з цього підприємства.
Авторка: Катерина Гончар.