Вже півроку транспортний вузол «ТІС» переживає бум раціоналізаторських пропозицій. Все почалося з того, що на підприємстві з'явилася окрема структура з організації раціонального виробництва - lean-команда. Відтепер, працівники «ТІСу» із задоволенням діляться своїми думками про те, як зробити роботу на своїй ділянці більш ефективною.
«Працюючи машиністом крана я часто помічав, що слюсарі під час обслуговування обладнання, не знайшовши потрібний інструмент у своїй сумці, витрачають час на походи за ним до підрозділу механізації або на склад, - розповідає машиніст підйомного крана підприємства «ТІС - Контейнерний термінал» Сергій Бедрик. - Я подав пропозицію обладнати кожен кран технічним ящиком з мінімальним набором інструментів для того, аби не витрачати час на пошуки й ходьбу. Це дозволить у години простою обслужити більше кранів. Бюджет невеликий - 2 тис. грн. за один ремнабір. Зараз цей пілотний проект застосовано на одному крані. Якщо покаже себе позитивно, то будемо масштабувати».
Подати заявку на раціоналізаторську пропозицію просто, потрібно зателефонувати члену lean-команди та розповісти суть ідеї.
«Добре, коли є технології та стандарти виробництва, але все ж таки, має бути місце для творчості, генерування ідей, - розповідає керівник lean-команди Дмитро Муратов. - В Україні є підприємства, де заявки на раціоналізаторські пропозиції від працівників нараховуються тисячами на рік. В цьому напрямку «ТІСу» є куди рости, але все тільки починається».