Стоматологиня-ортодонт Ольга Солодовник дала корисні поради, як зберегти зуби здоровими, повідомляє «Перший міський. Одеса» в Telegram.
Чистити зуби потрібно за правилами
Уявіть собі зуби й поділіть щелепу на чотири сегменти: верхній правий, нижній правий, верхній лівий, нижній лівий. Всі ці сегменти потрібно спочатку чистити зовні, потім зсередини. Щетина повинна бути спрямована під кутом 45 градусів до шийки зуба, щоб добре його очистити з усіх боків. Чистити передні зуби потрібно вгору-вниз (рухаючись від передніх до задніх), нижні зуби чистять знизу-вгору (рухаючись від передніх до задніх). Жувальну поверхню зубів потрібно чистити круговими вигрібаючими рухами. Процедура повинна тривати не менше 2-3 хвилин, вранці й ввечері.
Електрична зубна щітка чистить краще звичайної
На ринку представлені електричні, ультразвукові та стандартні ручні щітки. У звичних ручних зубних щітках дуже велика кількість різновидів щетинок, довших або коротших, вставочки з різних матеріалів — це все на любителя, тому можна обирати комфортний для себе варіант. Що стосується використання ультразвукового виду, то тут можуть бути протипоказання. Немає досліджень їх впливу на кардіостимулятори, не рекомендується користуватися ними вагітним жінкам. Електричні зубні щітки теж представлені в широкому асортименті, зазвичай вони йдуть в комплектації для всієї родини. Що стосується чистки, добре почистити зуби можна і простою щіткою, однак це займе набагато більше часу, ніж чистка за допомогою гаджета.
Зубна нитка і йоржики — незамінні помічники в процесі чистки зубів
Ниткою зуби чистити потрібно, але дуже акуратно. Коли заводите її в міжзубний простір, проводячи в точці дотику зубів, то можна ривком травмувати ясна. Очищення зубних проміжків запобігає появі зубного каменю, а також зміцнює ясна, тому зубна нитка буде необхідна. Її краї потрібно намотувати на вказівні або середні пальці, і акуратними рухами від ясен до краю зуба очищати проміжки між зубами. Після цієї процедури можна перейти до зубної щітки. Що стосується зубних йоржиків — вони замінюють нитку тим, у кого між зубами щілини. Вони бувають різного діаметру. Правильний розмір допоможе підібрати стоматолог.
Відбілююча паста може бути небезпечною
Використовувати відбілюючу зубну пасту рекомендується не більше одного разу на тиждень. Вона не може бути в ходу щодня, тим більше вранці й ввечері. Відбілюючі пасти часто бувають абразивними, дряпають верхню поверхню емалі. Потрібно читати склади паст, деякі з них мають активний догляд, але в них не буде травмуючих елементів. Таке теж буває. Якщо ж відчули, що зуби стали більш чутливими, то терміново потрібно змінювати пасту.
Зубна щітка — розсадник небезпечних мікробів, її потрібно вчасно міняти
Зубну щітку потрібно ретельно промивати з милом після кожного чищення зубів. Після чого полоскати під краном або залишати намиленою до наступної чистки, перед якою і промити. Обов’язково викидати щітку, якщо хворіли на ГРВІ, грип, ангіну тощо. Щітку або насадку на неї потрібно міняти раз на місяць для м’якої щетини, інтенсивного натиску; раз у два місяці при щетині середньої жорсткості й середньому натиску.
Нагадаємо, лікарка-психіатриня Валентина Захарова розповіла про шкоду мобільних телефонів і їх вплив безпосередньо на здоров’я дітей.