Сергій Сергійович Терновський досвідчений майстер з Доброслава, має свій цех з металоконструкцій. Але його професійний шлях був цікавим та незвичайним. Любов до заліза в нього з’явилася ще у дитинстві, каже Сергій, згадуючи один випадок.
Сергій Терновський, підприємець
З дитинства я був допитливим. Батько в мене був також майстровим. Пам’ятаю один випадок, мені було років 5, мабуть. В нього був мотоцикл і щось з ніжкою однією сталося, ніяк він не міг її зняти, та каже: «Прийду ввечері з роботи та відпиляю її». Я сиджу і думаю, малесенький був: «Залізна ручка, як він її буде пиляти?». Я окрім дров, як пиляють, нічого більш не бачив. І цілий день чекаю, коли батько прийде з роботи, щоб побачити, як він буде відпилювати ручку. Він прийшов, взяв ножівку по металу і просто відпиляв. І я тоді зрозумів, що й метал можна різати.
Протягом життя, де Сергій Терновський тільки не працював, навіть займався виробництвом ковбас, однак з металом ніколи не розлучався.
Сергій Терновський, підприємець
Навіть маючи ковбасний цех, в основному все обладнання: шприци для набивки ковбаси, парогенератори, коптильні камери — сам проєктував і сам будував. Все робив сам. Тому що в той час і грошей особливо не було, купляти було дуже дорого, а коли можеш сам все зробити, так чому б цим й не скористатися.
Після закриття ковбасного цеху, Сергій Терновський весь свій час віддав улюбленому ділу, тим більш, що за освітою він — конструктор автомобілів. Створював різноманітні вироби, починаючи від решіток, закінчуючи важкою технікою.
Сергій Терновський, підприємець
Робили й котли тривалого горіння, це коли одна закладка дров горить десь добу, а вугілля по три доби в повному автоматі. З’явилася ідея зробити навантажувач всесезонний. Користуючись своїми знаннями, я багато років відпрацював на заводах, зразок зробив сам. Довго я його робив, щось не виходило, але з часом усі недоробки усунули та вийшов такий навантажувач.
З часом до навантажувача було зроблено багато навісного обладнання, завдяки чому можна й траншеї копати, і ями бурити, а також косити траву та робити розчин на бетономішалці. Зараз в цеху працюють три людини, кожен з яких відповідає за свій процес. Сергій Матяр працює з Сергієм Терновським вже понад десять років. За цей час він навчився багато чому.
Сергій Матяр, працівник цеху
Починали з велосипедів трьохколісних, потім почали ворота робити, ковбасне обладнання, трактори — кожен рік щось нове.
Але найціннішою роботою для Сергія Матяра залишається кований рояль, який встановили у Кремидівці. Що стосується Сергія Терновського, то його життя є дуже цікавим. Знаючи про його професіоналізм, до Сергія звернулися навіть з пропозицією зробити купол для Одеського планетарію, відвідуючи котрий зараз можна наочно побачити творіння рук майстра Сергія Терновського з Доброслава.
Нагадаємо, що своєю історією життя поділився Віталій Жайворонюк — далекобійник з Доброславської ОТГ.
Авторка: Стелла Дюар.