В нинішньому році дуже рясно зародив глід. В даному разі триває сезон збирання його плодів, образно кажучи, вітамінізоване полювання за цінними вітамінами, мікроелементами, які позитивно впливають на стан людського організму
Тож яку користь приносить глід?
Його лікувальні властивості використовувалися ще в сиву давнину у вигляді чаїв, відварів, настоїв. Приємні на смак плоди глоду можна споживати й у свіжому вигляді.
До хімічного складу квіток, листя, плодів цієї рослини входять важливі для нашого організму органічні кислоти, фруктоза, ефірна олія, кверцетин. Приготовані напої покращують роботу серцевого м’яза, усувають порушення ритму серцевих скорочень, посилюють кровообіг у коронарних судинах серця та судинах головного мозку, нормалізують артеріальний тиск. Глід, зокрема, багатий вітамінами Е, А, К, а також макро- і мікроелементами — кальцієм, магнієм, залізом тощо.
Далі поговоримо про шипшину.
Це чагарник висотою до двох метрів. Цвітіння рослини відбувається на початку літа, а плоди дозрівають у вересні-жовтні. Завдяки високому у них вмісту аскорбінової кислоти, та вітамінів В1,В2, К, та за умови правильного використання, надають загальну зміцнювальну дію на організм людини. Їхнє застосування нормалізує окисно-відновні процеси, гальмує старість, підсилює вироблення гормонів, покращує еластичність капілярів, збільшує здатність організму чинити опір несприятливим факторам навколишнього середовища. Шипшина також може застосовуватися як засіб для схуднення, оскільки сприятливо впливає на вуглеводний обмін організму людини.
Наш організм від вживання приготованих продуктів з цих рослин отримує лише користь.
Нагадаємо, що ехінацея пурпурова — красива рослина із сімейства Айстрових має чимало важливих лікувальних компонентів і служить сировиною для підприємств харчової, фармакологічної та косметичної промисловості країни.
Автор: Іван Рафальський.
За матеріалами газети «Слава хлібороба» № 45 (9 900).